Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jaka jest podstawa prawna ,że

do badania dodakowego ustalenie danych nie mogę wystawić dipu?

Możesz dołączyć też zdięcia pojazdu i własny życiorys ale gdybym to ja był pracownikiem WK to przyjął bym tylko zaswiadczenie a dipu nie, bo nie jest on wymagany prawem a skoro w zaswiadczeniu nie było by danych potrzebnych do rejestracji to kientowi bym podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest podstawa prawna ,że

do badania dodakowego ustalenie danych nie mogę wystawić dipu?

Możesz dołączyć też zdięcia pojazdu i własny życiorys ale gdybym to ja był pracownikiem WK to przyjął bym tylko zaswiadczenie a dipu nie, bo nie jest on wymagany prawem a skoro w zaswiadczeniu nie było by danych potrzebnych do rejestracji to kientowi bym podziękował.

Wskaż mi ,gdzie w par.3 ust1pkt3 jest napisane ,że masz wystawić tylko zaswiadczenie a nie można wystawic dipu gdzie zawarte są wszystkie dane niezbedne do rejestracji , co zrobisz jak ja jako własciciel poproszę Cię we wniosku o wszystkie dane jakie sa w dipie ? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi ,gdzie w par.3 ust1pkt3 jest napisane ,że masz wystawić tylko zaswiadczenie a nie można wystawic dipu gdzie zawarte są wszystjie dane niezbedne do rejestracji

Możesz dołączyć DIP ale WK nie ma obowiązku go przyjąć.

co zrobisz jak ja jako własciciel poproszę Cię we wniosku o wszystkie dane jakie sa w dipie ?

Wpisze wszystkie dane do zaswiadczenia - cz to dla Ciebie problem - po zmianach w Patronacie mozna wybrac wielkość trzcinki to wszystko na pewno sie zmieści w zaswiadczeniu.

 

PS

WK w Lublinie w przypadku OBT bez tablic rejestracyjnych wydają PC i nie przyjmują zaswiadczeń z P w przypadku braku tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK w Lublinie w przypadku OBT bez tablic rejestracyjnych wydają PC i nie przyjmują zaswiadczeń z P w przypadku braku tablic rejestracyjnych.

 

Działanie kompletnie bezprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz to dla Ciebie problem

nie jest to problemem ,tylko po co to robić kiedy mam gotowy dokument :D

 

[ Dodano: 10-10-2012, 09:50 ]

czyli co -

najpierw wioze auto na lawecie na ustalenie danych

potem robie celny bo wtedy zrobia

potem komunikacja i powinni wydac tablice

i znowu skp i przeglad??!!

no to ladnie nie dosyc ze czlowiek po celny tlumaczach i innych sie tlucze to jeszcze teraz wszedzie dwa razy bedzie sie jezdzic, bezsensu

to ile lacznie te dwie zabawy na skp beda kosztowac

 

Należy jeszcze kilka dni poczekać , przy takim zamieszaniu ktoś wkońcu się zdenerwuje , narozrabia i będzie jak dawniej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując bałagan:

wypadek - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+94, TNBT zg. z DR

zmiany - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+82, TNBT zg. z DR

Czy z tym pierwszym jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop napisał/a:

wypadek - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+94, TNBT zg. z DR

 

 

tylko 94

To zaledwie dwie interpretacje, już się dowiedziałem, że będę robił inaczej niż Psuj,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy celne tablice to jest oki? Mimo niezgodności z zagranicznym DR?

 

Do celnych tablic wydaje się dodatkowe dokumenty lub wpisuje w brief, nie daje ich się "na pałę". Jeśli klient nie ma - znaczy przełożył z innego auta.

 

Dokładnie ,na tablice na których auto przyjechało musi byc dokument inaczej selawi ::hey

 

witam wszystkich,

pytanie odnosnie tablic przy pierwszym - auto z francji nie ma wszystkich danych w dowodzie np pojemnosci itp wiec nie chca mi przyjac papierow na celnym - musze najpierw zrobic przeglad - nie moge zrobic przegladu bo nie mam tablic z francji a w komunikacji bez odprawy celnej i reszty oplat nie chca mi wydac polskich tablic probnych!!!! co w takiej sytuacji? mam lawete moge auto wiezc na przeglad - ale mimo ze jest ok to nie przejdzie przegladu za brak tablic!! chore normalnie! chyba powini jakos interpretacje czy nowelizacje napisac do tego glupiego rozporzadzenia bo pisane jest bez glowy...

 

Dzisiaj dostałem odpowiedź z lubelskiego wydziału komunikacji , cytuję :

"Nowe" rozporządzenie o badaniach technicznych - szczególnie "początek" tabelek określających stan niezadowalający "negatywny" - nakazuje uznać wynik za negatywny (UI) w przypadkach:

 

braku tablic (tablicy) rejestracyjnych,

tablice niezgodne z dokumentami - w rozumieniu dowodu rejestracyjnego (w tym zagranicznego),

tablice nielegalizowane (w tym napisane na tekturze itd.).

 

Konsekwencja tego przepisu jest to, że

albo:

 

Diagnosta przeprowadza badanie i jego wynik jest negatywny - co oznacza, że w ciągu 14 dni właściciel pojazdu musi pojazd zarejestrować czasowo (z tablicami tymczasowymi i pozwoleniem czasowym), w urzędzie gdzie ma być pojazd rejestrowany oraz zgłosić się na SKP na ponowne sprawdzenie usterek (za dodatkowe 20,- zł) - w celu uzyskania wyniku pozytywnego.

 

albo:

 

.Właściciel pojazdu najpierw zgłasza się do urzędu i rejestruje pojazd czasowo i na SKP zgłasza się z tablicami rejestracyjnymi - i wtedy wynik badania jest pozytywny. W tym przypadku należałoby zażądać kserokopii dowodu rej. zagranicznego, aby była możliwość poprawnego porównania danych pojazdu z tym dow. rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz to dla Ciebie problem

nie jest to problemem ,tylko po co to robić kiedy mam gotowy dokument :D

 

[ Dodano: 10-10-2012, 09:50 ]

czyli co -

najpierw wioze auto na lawecie na ustalenie danych

potem robie celny bo wtedy zrobia

potem komunikacja i powinni wydac tablice

i znowu skp i przeglad??!!

no to ladnie nie dosyc ze czlowiek po celny tlumaczach i innych sie tlucze to jeszcze teraz wszedzie dwa razy bedzie sie jezdzic, bezsensu

to ile lacznie te dwie zabawy na skp beda kosztowac

 

Należy jeszcze kilka dni poczekać , przy takim zamieszaniu ktoś wkońcu się zdenerwuje , narozrabia i będzie jak dawniej. :D

 

tez mi sie tak wydaje ze to powinno wrocic jak bylo - to raz

a dwa jesli dostane przeglad P bez tablic to wk nie ma podstawy nie rejestrowac takiego auta i nie uznac przegladu!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa jesli dostane przeglad P bez tablic to wk nie ma podstawy nie rejestrowac takiego auta i nie uznac przegladu!!!!!!

Ale ma podstawę do cofnięcia diagnoście uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+94, TNBT zg. z DR

Interpretując w ten sposób (wg. mnie prwaidłowo ) należy jeszcze dodać przypadek pojazdu zasilanego gazem pkt.10.5 i doliczyć 63 zł . Podstawa ;par.3 ust.1. pkt.2 ; w sposób określony w pkt 0-10 . pozostałe warunki dodatkowe . - czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+94, TNBT zg. z DR

Interpretując w ten sposób (wg. mnie prwaidłowo ) należy jeszcze dodać przypadek pojazdu zasilanego gazem pkt.10.5 i doliczyć 63 zł . Podstawa ;par.3 ust.1. pkt.2 ; w sposób określony w pkt 0-10 . pozostałe warunki dodatkowe . - czy tak ?

Dokładnie tak samo na szkoleniu w Poznaniu Pan M.B.tłumaczył nam tą kwestie czyli 98+94 a po krótce ..."obejmuje sprawdzenie i ocenę spełniania warunków technicznych dotyczących zespołów i układów,w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do..."+ kwestia czy ma jeszcze zamontowany gaz +63 i lub "L"+48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy ma jeszcze zamontowany gaz +63

Panowie wyprowadźcie mnie proszę z błędu:

GAZ teraz przecież jest w zakresie badania okresowego?

ZAKRES:

"par2.1 Zakres badania tecnicznego okresowego pojazdu obejmuje: (...)

4) sprawdzenie war. dodatkowych dla pojazdów określonych w par17-22, par 38-42, par. 52"

 

WARUNKI:

"par 41 Pojazd przystosowany do zasilania gazem powinien odpowiadać warunkom określonym w załączniku nr 9 do rozporządzenia"

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZ teraz przecież jest w zakresie badania okresowego?

 

WTF?

 

A gdzie ma być, przecież nie na dodatkowego na gaz. Pobierasz tylko dodatkową opłatę za badanie specjalistyczne gazu czyli okresowe +63 (1.15 jest w dziale badań okresowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracając do tematu pierwszej rejestracji w kraju, jeśli chodzi o ten mentlik w sprawie tablic (a raczej braku tablic przy przeglądzie) czy ktoś coś słyszał, że dzisiaj minister ma podjąć jakąś decyzję czy zniesie ten przepis czy nie?

 

P.s. a jak nie zniesie, to jak pójdę do WK o tymczasowe TR to muszę tego samego dnia wykupować OC? I czy na tymczasowych TR mogę się poruszać po drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.