Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

chyba muszą tak dać, bo bez przeglądu nie złożę deklaracji VAT-24 ani nie zapłacę akcyzy.

 

Jeśli któryś urząd rejestruje czasowo na czerwone tablice bez VAT i AKC to rażąco narusza prawo. Rejestracja warunkowa (bez VAT i AKC) jest możliwa tylko "z urzędu", czyli na zwykłe tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

A tak wogóle to nawet jak wykupuję tymczasowe TR i nie wykupie OC (bo na co mi to OC jak mam czym jeździć)

 

Nie wykupuj - UFG tylko na to czeka i zapłacisz wtedy konkretną karę. Pojazd MUSI być ubezpieczony najpóźniej w dniu rejestracji. Takie mamy w kraju przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba muszą tak dać, bo bez przeglądu nie złożę deklaracji VAT-24 ani nie zapłacę akcyzy.

 

Jeśli któryś urząd rejestruje czasowo na czerwone tablice bez VAT i AKC to rażąco narusza prawo. Rejestracja warunkowa (bez VAT i AKC) jest możliwa tylko "z urzędu", czyli na zwykłe tablice.

 

hmy...no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

 

Nie wiem jutro idę do WK zobaczymy co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany - rodzaj dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+82, TNBT zg. z DR

 

Moim zdaniem kasujesz tylko za dodatkowe bo tylko takie wykonujesz (bez okresowego). Była już dyskusja na ten temat w innym wątku.

 

[ Dodano: 10-10-2012, 16:29 ]

hmy...no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

 

Jedziesz lawetą i robisz ustalenie danych (do tego tablice nie są potrzebne). Do VAT24 na pewno nie jest potrzebne badanie techniczne (brak podstawy prawnej), a do AKC też trzeba by dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z zapisow 4.1.1.a ,4.2.1.a ,4.3.1.a ,4.4.1.a wnioskuje,ze gdy nie mamy swiatła mijania,drogowego lub stopu mozemy dac U.D.,a w przypadku braku światła postojowego U.I.,chyba,ze ja cos zle interpretuje.prosze o rozjaśnienie :shock: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 10-10-2012, 16:29 ]

hmy...no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

 

Jedziesz lawetą i robisz ustalenie danych (do tego tablice nie są potrzebne). Do VAT24 na pewno nie jest potrzebne badanie techniczne (brak podstawy prawnej), a do AKC też trzeba by dokładnie sprawdzić.

 

A no widzisz, nie ma podstawy prawnej, jak w US jak i UC mówią głośno i wyraźnie że potrzebne badanie i co mam rwać z nimi się na akty prawne hehe...

 

dzwoniłem do WK no i aby dostać TR tymczasowe potrzebne są takie same dokumenty jak na normalne, więc koło się zamyka bo nie mam VAT25 oraz AKC-U. Kobieta z WK powiedziała że trzeba jechać na przegląd bez tablic i będzie z wynikiem N, następnie załatwiam AKC-U oraz VAT i ruszam do WK po tymczasowe blachy i kierują mnie na powtórne badanie (nie wiedziała ile kosztuje powtórne badanie czy znowu 98zł czy inaczej) następnie wracam z przeglądem z wynikiem pozytywnym i oddaje czerwone blachy i dają nowe upragnione! :razz::roll:

 

Mirek.g powiadasz kwestia tyg lub dwóch..tylko AKC-U trzeba złożyć do 10dni :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, nie ma podstawy prawnej, jak w US jak i UC mówią głośno i wyraźnie że potrzebne badanie i co mam rwać z nimi się na akty prawne hehe...

 

To ja bym poprosił ich o podstawę prawną. Albo złożył wniosek i niech mnie wzywają do uzupełnienia dokumentów, a wtedy również muszą podstawę prawną podać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory jeszcze teraz dodatkowo bedzie musial isc do nastepnego urzedu po czasowki wystac sie w kolejce i oczywiscie od kazdego auta stracic min. 150zl za (tablice+ubezpieczenie)!!

 

A bez tych formalności wcisnął byś frajerowi auto z umową między kupującym a ostatnim z briefu i sam był by czysty???? Za dużo takich "przedsiębiorców", jak to nazywasz, widziałem. Jak szukałem auta dla siebie i pytałem się o fakturę lub umowę z handlarzem to w 50 % było jeb...cie słuchawką, a w 49 % śmiech w słuchawce.

 

bo jak "Byście" tak przestrzegali prawa to by było inaczej,

 

Pewnie... bo jak było by tak jak powinno to mógłbyś na chleb nie zarobić...

 

a co mnie to że ktoś jeździ na blachach z tektury czy sam je podrobił, mi krzywdy tym nie robi, to On się martwi jak go złapią.

 

Ciekawe co powiesz jak będziesz poszkodowanym w kolizji z takim "cfaniakiem"... już słyszę Twój płacz i wołanie do linczu...

 

no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

Do vat-u i akcyzy nie jest potrzebny przegląd. Nie potrafisz wyegzekwować swoich praw - Twój problem, ale nie nakłaniaj innych do naginania prawa na Twoją korzyść...

 

 

A żale co do treści rozporządzenia wylewaj w ministerstwie. My mamy prawo egzekwować, choćby nie wiem jak głupie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podchodzicie do punktu 2.4 zał.1 ?

 

[ Dodano: 10-10-2012, 17:09 ]

A odnośnie TR mają być i koniec nie wiem nad czym tu polemizować. Dopóki nie ma zadnej interpretacji to bez tablic nie robię i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rzeczywiście deprecha,ale zobaczcie zał.7 warunki tech tabela wskażnik skut. ham. kol 6 jest zbiór zamknięty dotyczy poj. do 27 lipca 2010 a jaki po tej dacie? Powtarzam może jakieś zaćmienie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crackers, tak UD jak nie działa jedno światło mijania a jak juz dwa nie działają to już UI i badanie N

 

 

OK zgodze sie z Tobą mik8181,ale jak nie działa jedno postojowe to juz N ,tak to rozumiem[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podchodzicie do punktu 2.4 zał.1 ?

 

[ Dodano: 10-10-2012, 17:09 ]

A odnośnie TR mają być i koniec nie wiem nad czym tu polemizować. Dopóki nie ma zadnej interpretacji to bez tablic nie robię i tyle.

 

oczywiście że muszą być...tylko skąd? Jak rozmawiałem z panią od WK i tak jak wcześniej pisałem nie da się zarejestrować samochodu bez przeglądu, więc czy ja bym chciał czy nie to i tak pierwszy przegląd muszę zrobić bez tablic, tylko wynik będzie negatywny.

A diagnosta może mi odmówić zrobienia "przeglądu" (nie wiem jak się nazywa pierwszy przegląd o wpisanie tych danych z samochodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

Do vat-u i akcyzy nie jest potrzebny przegląd. Nie potrafisz wyegzekwować swoich praw - Twój problem, ale nie nakłaniaj innych do naginania prawa na Twoją korzyść...

 

przeglad nie ale ustalenie danych juz tak - wiec musze najpierw jechac na skp autem na lawecie - nie mam mozliwosci inaczej legalnie - bo czasowek nie dostane bez oplat - potem z tym robie celny - potem zapierd..am do wk po czasowki potem znowu na skp na badanie - no jakby na to nie patrzyl to masakra i latanie x2!! nikt nie ma pretensji do diagnostow przeciez, ale wy jako bedacy w temacie moze dajcie gdzies tam wyzej znac ze to jest troche przepis do banii - moze was wysluchaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak mam jechać zrobić przegląd, który mi jest potrzebny aby złożyć AKC-U i VAT24?

Do vat-u i akcyzy nie jest potrzebny przegląd. Nie potrafisz wyegzekwować swoich praw - Twój problem, ale nie nakłaniaj innych do naginania prawa na Twoją korzyść...

 

przeglad nie ale ustalenie danych juz tak - wiec musze najpierw jechac na skp autem na lawecie - nie mam mozliwosci inaczej legalnie - bo czasowek nie dostane bez oplat - potem z tym robie celny - potem zapierd..am do wk po czasowki potem znowu na skp na badanie - no jakby na to nie patrzyl to masakra i latanie x2!! nikt nie ma pretensji do diagnostow przeciez, ale wy jako bedacy w temacie moze dajcie gdzies tam wyzej znac ze to jest troche przepis do banii - moze was wysluchaja:)

 

właśnie nikt tu nie ma pretensji do diagnostów, najgorsze jest to że gdzie nie pójdę lub zadzwonię to albo co innego mówią albo sami nie wiedzą...tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a, czy był ktoś może na szkoleniu w Gdańsku tam podobno mówili że sprowadzone można robić bez tablic ? Dzwoniłem do tego ośrodka i pani potwierdziła tę informację , ale jakoś nie jestem przekonany o tym dlatego pytam może ktoś był . I zrobiłem wywiad telefoniczny na temat która stacja w moim rejonie robi badanie bez tablic i na cztery SKP jedna robi badanie , ale mnie to nie dziwi , że robią bo oni dopiero we wrześniu tego roku dowiedzieli się że przy badaniu dodatkowym nie określa się terminu badania. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a, czy był ktoś może na szkoleniu w Gdańsku tam podobno mówili że sprowadzone można robić bez tablic ? Dzwoniłem do tego ośrodka i pani potwierdziła tę informację , ale jakoś nie jestem przekonany o tym dlatego pytam może ktoś był . I zrobiłem wywiad telefoniczny na temat która stacja w moim rejonie robi badanie bez tablic i na cztery SKP jedna robi badanie , ale mnie to nie dziwi , że robią bo oni dopiero we wrześniu tego roku dowiedzieli się że przy badaniu dodatkowym nie określa się terminu badania. Przykre ale prawdziwe.

ja byłem w Bydgoszczy i brak TR wynik N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a, czy był ktoś może na szkoleniu w Gdańsku tam podobno mówili że sprowadzone można robić bez tablic ? Dzwoniłem do tego ośrodka i pani potwierdziła tę informację , ale jakoś nie jestem przekonany o tym dlatego pytam może ktoś był . I zrobiłem wywiad telefoniczny na temat która stacja w moim rejonie robi badanie bez tablic i na cztery SKP jedna robi badanie , ale mnie to nie dziwi , że robią bo oni dopiero we wrześniu tego roku dowiedzieli się że przy badaniu dodatkowym nie określa się terminu badania. Przykre ale prawdziwe.

ja byłem w Bydgoszczy i brak TR wynik N

 

a jak podejdziesz do badania auta z francji ktore ma oryginalne tablice z francji i jest tam wymeldowane? - wiadomo musi byc zeby mozna bylo je tu rejestrowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.