Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

I czy na tymczasowych TR mogę się poruszać po drogach?

po to one są :) i oczywiście wykupienie ubezpieczenia

 

a mogę nie wykupować OC i na lawecie dojechać na przegląd? Bo tylko i wyłącznie poprzez nowelizacje ustawy potrzeba mi wykupić tymczasowe TR, a nie potrzeba mi jeździć samochodem. Bo gdzieś w jakiś przepisach pisało że najpóźniej w dzień rejestracji pojazdu w WK trzeba wykupić OC bo są nakłądane duże kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale to się tyczy normalnych tablic czy tymczasowych też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

I czy na tymczasowych TR mogę się poruszać po drogach?

po to one są :) i oczywiście wykupienie ubezpieczenia

 

a mogę nie wykupować OC i na lawecie dojechać na przegląd? Bo tylko i wyłącznie poprzez nowelizacje ustawy potrzeba mi wykupić tymczasowe TR, a nie potrzeba mi jeździć samochodem. Bo gdzieś w jakiś przepisach pisało że najpóźniej w dzień rejestracji pojazdu w WK trzeba wykupić OC bo są nakłądane duże kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale to się tyczy normalnych tablic czy tymczasowych też?

 

wlasnie o ubezpieczenie tez mi chodzi?

i czy klient musi mi te blachy odeslac i ja musze je oddac w swoim wk czy moze on oddac w swoim??

a najlepsze jest to ze u nas nie ma tablic probnych!! powiat pare sztuk maja i wszystkie rozdane - normalnie brak mozliwosc zrobienie przegladu a tym samym sprzedazy auta!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcs napisał/a:

No z tym terminem to trzeba uważać

 

Masz na myśli przypadek w którym termin okresowego mija powiedzmy za 3 dni i wtedy rodzaj badania - okresowe+dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+82, TNBT rok od dnia badania? Czy jeszcze czyha jakieś zagrożenie :D

 

Wykreślanie jednego z punktów przy dodatkowym BT ma miejsce tylko przy wypadek/kolizja oraz zmianach? Dobrze to kapuję?

 

[ Dodano: 10-10-2012, 13:44 ]

na szkoleniu w Poznaniu

Byłem wczoraj na szkoleniu w Łodzi i tak to zrozumiałem, odnotowałem wręcz w zeszycie, ale mogłem się przesłyszeć. Do 6.10.2012 za dodatkowe - powypadkowe było u nas 94zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nowelizacji ministra, czy ktoś coś słyszał, że dzisiaj minister ma podjąć jakąś decyzję czy zniesie ten przepis czy nie dotyczący wymogu tablic na pierwszym przeglądzie w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nowelizacji ministra, czy ktoś coś słyszał, że dzisiaj minister ma podjąć jakąś decyzję czy zniesie ten przepis czy nie dotyczący wymogu tablic na pierwszym przeglądzie w kraju?

A dlaczego miałby robić nowelizację Pojazd zarejestrowany powinien posiadać TR. Problem właściciela czy kupi czasówki polskie czy zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nowelizacji ministra, czy ktoś coś słyszał, że dzisiaj minister ma podjąć jakąś decyzję czy zniesie ten przepis czy nie dotyczący wymogu tablic na pierwszym przeglądzie w kraju?

A dlaczego miałby robić nowelizację Pojazd zarejestrowany powinien posiadać TR. Problem właściciela czy kupi czasówki polskie czy zagraniczne.

 

Bo do poniedziałku można było przyjechać na pierwszy przegląd samochodem bez tablic np na lawecie i było wszystko dobrze. A teraz nie można. I koszty oraz czas się zwiększył!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do poniedziałku można było przyjechać na pierwszy przegląd samochodem bez tablic np na lawecie i było wszystko dobrze. A teraz nie można. I koszty oraz czas się zwiększył!

 

No nie wiem, czy na lawecie było tak duuzo taniej niż teraz. Chyba, że masz swoją, bo jak komuś zapłacić to wychodzi dużo drożej niż czerwone i PC.

 

Poza tym teraz jest NORMALNIE i wreszcie zaczyna się tępić cwaniaków z założonymi byle jakimi blachami i jadącymi na kołach na badanie...

 

Poza tym, tabela usterek to w większości przedruk z dyrektywy (za wyjątkiem typowo polskich rzeczy, np nalepki kontrolnej) i ministrowi niewiele do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie poruszyłem tą kwestię. Otóż wojteczku nie jest to takie nic, bo dla przedsiębiorców są to duże straty i utrudnienia, związane chociażby z kwestią podwójnego opodatkowania i potem uzyskiwania zwrotów (kwestia VAT25).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dla przedsiębiorców są to duże straty i utrudnienia, związane chociażby z kwestią podwójnego opodatkowania i potem uzyskiwania zwrotów (kwestia VAT25).

 

To trzeba znowelizować wymagania dokumentów do rejestracji czasowej, a nie zmieniać tabelę usterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcs napisał/a:

No z tym terminem to trzeba uważać

 

Masz na myśli przypadek w którym termin okresowego mija powiedzmy za 3 dni i wtedy rodzaj badania - okresowe+dodatkowe, wykreślamy jeden z punktów, 98+82, TNBT rok od dnia badania? Czy jeszcze czyha jakieś zagrożenie :D

No jeśli zrobisz z ciężarowego autobus to też musisz określić termin inaczej nawet jeśli miał ważne okresowe na długo jeszcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba znowelizować wymagania dokumentów do rejestracji czasowej, a nie zmieniać tabelę usterek...

 

Raczej zmienić tabelę usterek, bo sprawa VATu25 jest regulowana aktem wyższej rangi - ustawą i od lat było to dobrze uregulowane. Problem powstał teraz, gdy nagle po wielu latach ktoś wymyślił, że brak tablicy na pojeździe sprowadzonym to usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do poniedziałku można było przyjechać na pierwszy przegląd samochodem bez tablic np na lawecie i było wszystko dobrze. A teraz nie można. I koszty oraz czas się zwiększył!

 

No nie wiem, czy na lawecie było tak duuzo taniej niż teraz. Chyba, że masz swoją, bo jak komuś zapłacić to wychodzi dużo drożej niż czerwone i PC.

no właśnie, o to chodzi, pomijając ludzi co żyją ze sporzedaży samochodów i on ma przeważnie lawetę swoją. W moim przypadku mialem dostęp za darmo do lawety.

Koszty wzrosły no i do WK trzeba lecieć minimum dwa razy (czytałem przypadki gdzie brakuje tymczasowych TR no i już do urzędu trzeba lecieć 3 razy!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty wzrosły no i do WK trzeba lecieć minimum dwa razy (czytałem przypadki gdzie brakuje tymczasowych TR no i już do urzędu trzeba lecieć 3 razy!!!)

 

I bardzo Ci tak dobrze!! A w ogóle skąd masz na nowy samochód??

8)

 

Takie jak widzisz jest podejście w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile znam życie to koszty i tak poniesie nabywca tego pojazdu a komis który sprzedał to jakoś od wielu lat twierdzi że się nie opłaca a mimo wszystko istnieje. Ale faktem jest że WK też nie są przygotowane do tego aby obsłużyć wszystkich w jednym czasie bo mają ograniczone moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do poniedziałku można było przyjechać na pierwszy przegląd samochodem bez tablic np na lawecie i było wszystko dobrze. A teraz nie można. I koszty oraz czas się zwiększył!

 

No nie wiem, czy na lawecie było tak duuzo taniej niż teraz. Chyba, że masz swoją, bo jak komuś zapłacić to wychodzi dużo drożej niż czerwone i PC.

 

Poza tym teraz jest NORMALNIE i wreszcie zaczyna się tępić cwaniaków z założonymi byle jakimi blachami i jadącymi na kołach na badanie...

 

Poza tym, tabela usterek to w większości przedruk z dyrektywy (za wyjątkiem typowo polskich rzeczy, np nalepki kontrolnej) i ministrowi niewiele do tego.

 

kolego normalnie?!

tepic cwaniaczkow jadacych na byle jakich tablicach ok to rozumiem

ale tepic przy tym normalnych przedsiebiorcow??? ktory ma swoja lawete dzialalnosc, placi podatki, lata po urzedach z tymi papierami jakby odpadami radioaktywnymi handlowal a nie autami!! ktory jeszcze teraz dodatkowo bedzie musial isc do nastepnego urzedu po czasowki wystac sie w kolejce i oczywiscie od kazdego auta stracic min. 150zl za (tablice+ubezpieczenie)!! to jest skok na kase i nic wiecej a ty piszesz ze zaczyna byc NORMALNIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas lepiej!!! Bo dlaczego niby mam udawać że brak tablic jak ma założone polskie na dojazd.

A tak naprawdę to 1 na 100 samochodów miałem na lawecie, reszta przyjeżdżała na polskich blachach niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas lepiej!!! Bo dlaczego niby mam udawać że brak tablic jak ma założone polskie na dojazd.

A tak naprawdę to 1 na 100 samochodów miałem na lawecie, reszta przyjeżdżała na polskich blachach niestety.

już nie mów "Dla nas", bo jak "Byście" tak przestrzegali prawa to by było inaczej, bo każdy wie, że jak go odeślesz z kwitkiem (bo ma założone nielegalne blachy) to pojedzie do innego diagnosty który zrobi to bez problemu...więc koło się zamyka.

A tak wogóle to nawet jak wykupuję tymczasowe TR i nie wykupie OC (bo na co mi to OC jak mam czym jeździć) to i tak muszę na lawecie jechać by zrobić przegląd.

 

A tak wogóle nie rozumiem "trzeba tępić cfaniaków" a co mnie to że ktoś jeździ na blachach z tektury czy sam je podrobił, mi krzywdy tym nie robi, to On się martwi jak go złapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.