Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie proszę,gdzie jest zapis UD brak wpisu Taxi,L.

 

Nie znalazłem, ale musimy rozróżnić jeszcze opcję brak adnotacji np HAK, czy L z brakiem DBT na dane warunki dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i właśnie trzeba robić oddzielnie,aby móc pobrać oplatę

Ja się z tym zgadzam, jednak niektórzy uważają, że dodatkowe na Taxi powinno się robić tylko raz ( który ma być używany ) a potem już nawet nie sprawdzać przy okresowym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy przez zmianę zakresu badania okresowego ( nie ma warunków dodatkowych dla Taxi, L i uprzywilejowanego ) nie obcięli nam dochodów.

Dodatkowo w cenniku już wcześniej wprowadzono zwrot ( który ma być... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy przez zmianę zakresu badania okresowego ( nie ma warunków dodatkowych dla Taxi, L i uprzywilejowanego ) nie obcięli nam dochodów.

Dodatkowo w cenniku już wcześniej wprowadzono zwrot ( który ma być... )

 

(który ma być) i (który ma być używany) to są dwa różne tematy i jak zwykle są różne interpretacje

 

co do badania dodatkowego taxi to PoRD wyraźnie mówi że ma być

:)

 

a Ci którzy pisali projekt to dopisali pod nim, coś takiego że nie wpłynie to na budżet państwa czy coś podobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym zapisem:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

4. który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych;

 

Czyli taxi, L, czy ADR chcecie sprawdzać tylko raz?

 

[ Dodano: 09-10-2012, 10:10 ]

2 wersja:

Najpierw robimy wpis w rejestrze "Wykonanie tabliczki znamionowej", pobieramy 7,8 (36 zł), bez wyniku badania.

Następnie robimy drugi wpis w rejestr "Ponowne sprawdzenie zespołów i układów", pobieramy 0,2(cepik - 1 zł) i 2,10(ponowne sprawdzenie.....wszystkich innych usterek łącznie-20zł), wynik badania P i stępel w DR.

Z tą wersją się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doli napisał/a:

 

2 wersja:

Najpierw robimy wpis w rejestrze "Wykonanie tabliczki znamionowej", pobieramy 7,8 (36 zł), bez wyniku badania.

Następnie robimy drugi wpis w rejestr "Ponowne sprawdzenie zespołów i układów", pobieramy 0,2(cepik - 1 zł) i 2,10(ponowne sprawdzenie.....wszystkich innych usterek łącznie-20zł), wynik badania P i stępel w DR.

 

Z tą wersją się zgadzam.

Gdybyś na mnie trafił to nie zapłacił bym ci tych 20 zł, bo niby jakie podzespoły i układy pojazdu sprawdziłes ponownie? Wynik N ze wzgledu na stwierdzone usterki podczas identyfikacji pojazdu nie kwalifikuje się na pobranie opłaty z żadnej pozycji cennika z działy badań ponownych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem podobną sytuację. Dałem N za błędnie wpisane F1,O1,O2. Klient zasówa do WK i tam mu sprostują, po czym ma wrócić po pieczątkę. I teraz pytanie: Jak go skasować i jak wpisać do rejestru? Skasować to najlepiej tylko 1zł ale czy na pewno...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy celne tablice to jest oki? Mimo niezgodności z zagranicznym DR?

 

Do celnych tablic wydaje się dodatkowe dokumenty lub wpisuje w brief, nie daje ich się "na pałę". Jeśli klient nie ma - znaczy przełożył z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy celne tablice to jest oki? Mimo niezgodności z zagranicznym DR?

 

Do celnych tablic wydaje się dodatkowe dokumenty lub wpisuje w brief, nie daje ich się "na pałę". Jeśli klient nie ma - znaczy przełożył z innego auta.

 

Dokładnie ,na tablice na których auto przyjechało musi byc dokument inaczej selawi ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taxi, L, czy ADR chcecie sprawdzać tylko raz?

 

A po co za każdym razem wykonywać dodatkowe? Wykonuje się je raz w celu wpisu do DR (L, TAXI), a później na okresowym w ramach identyfikacji można sprawdzić, czy pojazd faktycznie odpowiada warunkom zapisanym w DR. I nadal będzie to badanie okresowe, a nie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal będzie róbta jak chceta,,, a cały czas chodzi o to by ujednolicić sposób wykonywania badań,,,

 

Dopóki starostwa mogą kształtować swoje interpretacje prawa - dopóty nie będzie ujednolicenia. Albo dopóki nie będzie prawa nie pozwalającego na interpretacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie trzeba robić oddzielnie,aby móc pobrać oplatę

Ja się z tym zgadzam, jednak niektórzy uważają, że dodatkowe na Taxi powinno się robić tylko raz ( który ma być używany ) a potem już nawet nie sprawdzać przy okresowym,,,

 

A co z legalizacją taksometru i inne warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątką w dowodzie potwierdzasz zawarte tam dane z rzeczywistością. Jeżeli jest wpis TAXI, to też to potwierdzasz. A jak chcesz to zrobić nie sprawdzając chociażby tej legalizacji taksometru?

W 996, w Par 2 ust. 4 nie ma już sprawdzania wszystkich warunków dodatkowych, tylko wyszczególnione, czyli bez TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy celne tablice to jest oki? Mimo niezgodności z zagranicznym DR?

 

Do celnych tablic wydaje się dodatkowe dokumenty lub wpisuje w brief, nie daje ich się "na pałę". Jeśli klient nie ma - znaczy przełożył z innego auta.

 

Dokładnie ,na tablice na których auto przyjechało musi byc dokument inaczej selawi ::hey

 

witam wszystkich,

pytanie odnosnie tablic przy pierwszym - auto z francji nie ma wszystkich danych w dowodzie np pojemnosci itp wiec nie chca mi przyjac papierow na celnym - musze najpierw zrobic przeglad - nie moge zrobic przegladu bo nie mam tablic z francji a w komunikacji bez odprawy celnej i reszty oplat nie chca mi wydac polskich tablic probnych!!!! co w takiej sytuacji? mam lawete moge auto wiezc na przeglad - ale mimo ze jest ok to nie przejdzie przegladu za brak tablic!! chore normalnie! chyba powini jakos interpretacje czy nowelizacje napisac do tego glupiego rozporzadzenia bo pisane jest bez glowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosnie tablic przy pierwszym - auto z francji nie ma wszystkich danych w dowodzie np pojemnosci itp wiec nie chca mi przyjac papierow na celnym - musze najpierw zrobic przeglad - nie moge zrobic przegladu bo nie mam tablic z francji a w komunikacji bez odprawy celnej i reszty oplat nie chca mi wydac polskich tablic probnych!!!! co w takiej sytuacji? mam lawete moge auto wiezc na przeglad - ale mimo ze jest ok to nie przejdzie przegladu za brak tablic!! chore normalnie! chyba powini jakos interpretacje czy nowelizacje napisac do tego glupiego rozporzadzenia bo pisane jest bez glowy...

 

hehe - dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnosnie tablic przy pierwszym - auto z francji nie ma wszystkich danych w dowodzie np pojemnosci itp wiec nie chca mi przyjac papierow na celnym - musze najpierw zrobic przeglad - nie moge zrobic przegladu bo nie mam tablic z francji a w komunikacji bez odprawy celnej i reszty oplat nie chca mi wydac polskich tablic probnych!!!! co w takiej sytuacji? mam lawete moge auto wiezc na przeglad - ale mimo ze jest ok to nie przejdzie przegladu za brak tablic!! chore normalnie! chyba powini jakos interpretacje czy nowelizacje napisac do tego glupiego rozporzadzenia bo pisane jest bez glowy...

 

hehe - dobre :)

 

wlasnie kto odpusci - ktos musi:)

celniczki to raczej nie bo nie maja pojemnosci wiec nie wiedza jaka bedzie stawka akcyzy wiec tu szans nie widze

diagnosta moze mi zrobic przeglad - ale skad mam wiedziec gdzie to auto sprzedam i na jaki wydzial komunikacji trafi? - moze na taki w ktorym mu powiedza ze jak ma przeglad bez tablic to lipa i nierejestruja!!

paranoja!! diagnosta sie boi tamci bez odprawy celnej mi tablic nie wydadza i w kolo sie zamyka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celniczki to raczej nie bo nie maja pojemnosci wiec nie wiedza jaka bedzie stawka akcyzy wiec tu szans nie widze

 

To niech ci celnicy dadzą 60 zł - zrobisz sobie ekstra dla nich ustalenie danych na skp. Do tego tablic nie potrzeba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może "badanie dodatkowe" ustalenie danych na wniosek właściciela czyli DIP-(zaznaczam że mogę się mylić ) w programie Patronat jest taka opcja a później okresowe 1 na PC .

CO PANOWIE O TYM SĄDZICIE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

wlasnie kto odpusci - ktos musi:)

celniczki to raczej nie bo nie maja pojemnosci wiec nie wiedza jaka bedzie stawka akcyzy wiec tu szans nie widze

diagnosta moze mi zrobic przeglad - ale skad mam wiedziec gdzie to auto sprzedam i na jaki wydzial komunikacji trafi? - moze na taki w ktorym mu powiedza ze jak ma przeglad bez tablic to lipa i nierejestruja!!

paranoja!! diagnosta sie boi tamci bez odprawy celnej mi tablic nie wydadza i w kolo sie zamyka!!

Odpuściły WK bo nie mogą dać decyzji odmownej przy rejestracji za brak TR.

Sprawdzałem w naszym, Starostwo i Miejski rejestruje wszystkie-z tablicami i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.