Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

która ponownie w niekorzystnym świetle postawiła by OSDS.
Bo OSDS jest stawiane tylko w niekorzystnym świetle (oczywiście przez niektórych).

Zazwyczaj jest tak, że Ci co nic nie robią nie popełniają błędów. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Ja pracując 17 lat w zawodzie widzę ogromną poprawę jakości badań

Poprawę to faktycznie można zaobserwować, ale tylko w co niektórych rejonach gdzie osoby kompetentne zaczęły kontrolować SKP. Z tego co słychać, to Łódź wiedzie w tym prym. W Lublinie też nie jest źle pod tym względem ale co niektóre powiaty ościenne to obraz nędzy i rozpaczy pod względem kontroli SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem coś zrobić, o mały włos nie straciłem uprawnień i mi przeszło.
i właśnie o to chodzi w tym systemie

 

 

Ja sobie nie życzę
to nie jest koncert :D:D życzeń
oczerniali również uczciwie pracujących diagnostów.

podaj przykład - konkretną osobę która została tu oczerniona - niestety nie da się inaczej-bo większość , nie duża liczba osób które są na tym forum -aktywnie działają ,piszą -chcą być uczciwi - a ci co im pasuje tak jak jest , tylko się przygląda i robi swoje szkodząc temu środowisku a nie osoby które otwarcie o tym piszą ............ :x:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj przykład - konkretną osobę która została tu oczerniona - niestety nie da się inaczej-bo większość , nie duża liczba osób które są na tym forum -aktywnie działają ,piszą -chcą być uczciwi - a ci co im pasuje tak jak jest , tylko się przygląda i robi swoje szkodząc temu środowisku a nie osoby które otwarcie o tym piszą

Ja jako diagnosta osobiście czuję się urażony bo sam w życiu lewizny nie zrobiłem a ty obrzucasz błotem całe środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sam w życiu lewizny nie zrobiłem
też nie

 

a sam wiesz dobrze jaka jest prawda i niestety ta patologia jest tak daleko posunięta ,że nie da się inaczej jak nie mówiąc głośno ,aby nie którzy diagności zrozumieli na czym polega ich praca , a ludzie zrozumieli ,że to co robimy robimy dla ich dobra.

Ja jako diagnosta osobiście czuję się urażony

a myślisz co ja codziennie przezywam - nieraz się zastanawiam kiedy dojdzie do tego ,że ludzie będą nas szanować za uczciwą pracę którą chcemy wykonywać a nie słyszeć -panie po co wjeżdżać na kanał ,a w tamtym roku pan który sprawdzał nic mi nie powiedział ,że muszę mieć zagłówki ,światło przeciwmgielne tylne - nikt nigdy nie wymagał i tak można by pisać długo i namiętnie. I kto jest dobry ten kto sprawdza pojazd ,czy ten kto podbija i liczy kasę........................... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz co ja codziennie przezywam - nieraz się zastanawiam kiedy dojdzie do tego ,że ludzie będą nas szanować za uczciwą pracę którą chcemy wykonywać a nie słyszeć -panie po co wjeżdżać na kanał ,a w tamtym roku pan który sprawdzał nic mi nie powiedział ,że muszę mieć zagłówki ,światło przeciwmgielne tylne - nikt nigdy nie wymagał i tak można by pisać długo i namiętnie. I kto jest dobry ten kto sprawdza pojazd ,czy ten kto podbija i liczy kas

Myślisz, że ja tak nie miałem. Jak poprosiłem o kluczyki to padało pytanie : to Pan będzie wjeżdżał ?

Wkurzyłem się, objechałem stacje, wymieniłem się e-mailami. Przez rok słałem informacje o zmianie przepisów, interpretacje i od czasu do czasu jakiś wyrok lub jakąś informacje prasową o zatrzymaniu diagnostów. POMOGŁO. Do dziś przesyłamy sobie info o "turystach " jeżdżących od stacji do stacji. Swoje problemy załatwiajmy we własnym gronie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje problemy załatwiajmy we własnym gronie !

 

I to jest sedno sprawy.

To forum jest ogólnodostępne i czytają to ....wszyscy ....zainteresowani tematem 8)

 

Dziękowali, że ich ostrzegłem i kasowali za badanie.

 

Jaki z tego wniosek ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pokrótce SKO utrzymało decyzję WK odebrania uprawnień za wykonanie okresowego badania technicznego na podstawie zaświadczenia wystawionego przez policjanta ? Pomijam kwestię korozji pojazdu, bo z tego zarzutu się wycofano...

 

Wygląda na to, że zrobiono OBT na zaświadczeniu zabranym za zużyty bieżnik ? No i druga sprawa, że klient się rozbił po badaniu i zmarł, ale trudno stwierdzić bezpośrednie zawinienie diagnosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z badaniami dodatkowymi

- Jak to co?

- Ja tam nie tykam się niczego, ani okresowego, ani dodatkowego jak nie ma DR lub PC. I żadne tam KP lub inne potwierdzone kserokopie.

Zagranicznych też zapobiegawczo ku przestrodze bez czerwonych blach nie robię.

Przepisy są jakie są, a nie mam ochoty po sądach latać racje bądź nie tłumaczyć i wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ja tam nie tykam się niczego, ani okresowego, ani dodatkowego jak nie ma DR lub PC. I żadne tam KP lub inne potwierdzone kserokopie.

Zagranicznych też zapobiegawczo ku przestrodze bez czerwonych blach nie robię.

Przepisy są jakie są, a nie mam ochoty po sądach latać racje bądź nie tłumaczyć i wyjaśniać.

w tym przypadku masz rację, tym bardziej, że nadzór wymaga PC i "czerwonych". To nie ma co się matolić.

 

Właśnie co WK to .... interpretacja będzie inna, wiemy przecież, że w jednym mieście w 2 różnych WK opinie różnią się diametralnie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na którym jest dopuszczona dalsza jazda przez 7 dni, jest to dokument odpowiadający DR?
właśnie z Dariem64 rozmawialiśmy na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dokument odpowiadający DR?

Znając życie, to dla jednych tak a dla innych nie.

Odnosnie tego wyroku to tym sposobem można by pozbawić uprawnień zdecydowana większośc diagnostów pracujących w tym kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.