Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Może ta PSKP działa na starych zasadach

niestety ale po nowemu :cool::x

 

1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

 

podstawowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a. okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b. dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

c. badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

 

 

ale to jest kropelka w morzu ................................................... :cool::x

To Zadzwoń, zapytaj, pomóż, bo może po prostu są nieświadomi. Jak diagnosta diagnoście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określonych w literze a czyli

a. okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, i jaka tu logika .......................................... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, chyba nie sugerujesz donoszenia na "kolegę" :x8)
to nie jest donosicielstwo, nosimy jeszcze garb naszej historii dlatego tak odbieramy szeroko rozumianą postawę obywatelską...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie policja robi obstawy w okolicach SKP i każdy pojazd opuszczający stację jest kontrolowany.

 

 

Poszedłeś chyba za ostro aboz w tej wypowiedzi... Jak rozumiem, chodziło Ci o wybrane (losowo) pojazdy opuszczające stacje... No i pytanie o jaki odsetek aut tak sprawdzą? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, chodziło Ci o wybrane (losowo) pojazdy opuszczające stacje...
Z tego co wiem wszystkie, ale drobiazgowej kontroli poddawane są te, które mają w DR wbity przegląd z danego dnia i budzą wątpliwości co do stanu technicznego.
No i pytanie o jaki odsetek aut tak sprawdzą? :?
Przecież tu nie chodzi o sprawdzenie stanu technicznego pojazdów... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, jakbyś pisał jaśniej o co Ci chodzi, to dostałbyś odpowiedź. Ale nie, najlepiej pisać dookoła i jeszcze czepiać się ketiwa, że używa niezrozumiałych zwrotów :evil: A teraz do rzeczy. Nie każda SKP ma "obstawę' i nie codziennie. Kontroli podlegają tylko wybrane. A jakie to są te wybrane? To już by trzeba było policjantów pytać jakim schematem się posługują przy wyborze. I tak jak już wspomniałem, tu nie chodzi o stan techniczny pojazdów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty co? Adwokat? To jak się bierzesz za adwokaturę to pamiętaj, że każde słowo, czy zwrot ma znaczenie. Pisząc:

 

"U mnie policja robi obstawy w okolicach SKP i każdy pojazd opuszczający stację jest kontrolowany."

 

to pamiętaj, że nie znaczy to to samo co:

 

"U mnie policja robi obstawy w okolicach wybranych SKP i każdy pojazd opuszczający stację jest kontrolowany.

 

Bo ja zrozumiałem, że obstawiono wszystkie stacje i kontroluje się wszystkie pojazdy w Waszych okolicach. Byłoby to niezłe przedsięwzięcie logistyczne dla Policji stąd i moje zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież logicznym jest, że nie wszystkie stacje są obstawione.

Było by to logiczne, gdyby było więcej SKP niż policjantów, bo w przeciwnym wypadku jak najbardziej jest wykonalne obstawienie wszystkich SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej braci diagnostycznej tylko Daniel i Jacek narzekają na nieuczciwą konkurencje. Czytają to później ludzie i wyrabiają sobie opinię o całym środowisku - co jest nie prawdą. Ja pracując 17 lat w zawodzie widzę ogromną poprawę jakości badań. Panowie ogarnijcie się trochę i nie sr..cie we własne gniazdo. Najłatwiej jest schować się za winklem i wykrzykiwać nośne hasła.

Pytam się : co zrobiliście aby poprawiła się jakość badań na waszym terenie?

Może wystarczy dać namiar do OSDS na taką stacje ?

Może trzeba wysłać kilka e-mali z artykułami o wpadkach diagnostów w innych rejonach polski ?

P.S.

3-4 lata temu nie było miesiąca aby nie wsadzili jakiegoś diagnostę. W tym roku czytałem tylko o 2 przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobiliście aby poprawiła się jakość badań na waszym terenie?
wykonuje badania techniczne uczciwie i zamiast 200 badań miesięcznie jak było w poprzednich miesiącach spadło do 110 -120 w porywach .
Daniel i Jacek narzekają na nieuczciwą konkurencje
może reszta się boi mówić o tym co jest prawdą od wielu lat wiadomą :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam co zrobiłeś by naprawić tą sytuację?

Ja sobie nie życzę byście takimi wypowiedziami na publicznym forum oczerniali również uczciwie pracujących diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.