Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Kocham panie księgowe i ich klientów/pracodawców, którzy przynoszą połowę tego co im owe panie mówią. A, że mówią różne bzdury to mam ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

A, że mówią różne bzdury to mam ubaw po pachy.

A mnie to już to trochę męczy i nie śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham panie księgowe
to jedno,ale jeszcze są urzędnicy US które z uporem maniaka kierują na OSKP petentów na ponowne badanie na były VAT 1,mimo odpowiedniej adnotacji w DR,dzisiaj tylko 3-ech i weź tu chłopie tłumacz :razz:
A mnie to już to trochę męczy i nie śmieszy
:ok mam podobnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne badanie na były VAT 1,mimo odpowiedniej adnotacji w DR,dzisiaj tylko 3-ech i weź tu chłopie tłumacz :razz:

Albo " Chciałem u Pana uzyskać certyfikat na VAN-1 " (dobrze napisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo " Chciałem u Pana uzyskać certyfikat na VAN-1 " (dobrze napisałem)
albo wszystkie inne kontenery i skrzynie koniecznie VAT-1a,bo na inny nie odliczą :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj też miałem tel. od klienta. Chciał vat1 na skrzyniowego. Powiedzałem mu, że dostanie vat2 a on mówi, ze musi być vat1 bo z vat2 nie można odliczać vat-u :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham panie księgowe
to jedno,ale jeszcze są urzędnicy US które z uporem maniaka kierują na OSKP petentów na ponowne badanie na były VAT 1,mimo odpowiedniej adnotacji w DR,

 

Mam pytanie gdzie to jest napisane, że wpis vat1 zachowuje swoją ważność i możliwość odliczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie to jest napisane, że wpis vat1 zachowuje swoją ważność i możliwość odliczeń?

 

W ustawie zmieniającej ustawę o podatku od towarów i usług - art. 9

 

3. Zaświadczenia wydane przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy dla pojazdów, o których mowa w art. 86a ust. 2 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, zachowują ważność na potrzeby stosowania art. 86a ust. 9 pkt 1 lit. a tej ustawy, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale bardziej zagmatwanego zapisu już nie mogli stworzyć :-D

 

Czyli jak przyjedzie na przegląd okresowy"stary" vat1 to sprawdzam warunki i w pkt.2 na drugiej stronie zaświadczenia wpisuję vat 1 czy vat 1a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowują ważność na potrzeby stosowania art. 86a ust. 9 pkt 1 lit. a tej ustawy,
Czyli jak przyjedzie na przegląd okresowy"stary" vat1 to sprawdzam warunki i w pkt.2 na drugiej stronie zaświadczenia wpisuję vat 1 czy vat 1a?

Nic nie tworzysz ponieważ nie traci swojej pierwotnej ważności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tworzysz ponieważ nie traci swojej pierwotnej ważności

- no ale jakąś regułkę do zaświadczenia/rejestru trza wybrać, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt.2 na drugiej stronie zaświadczenia wpisuję vat 1 czy vat 1a?

Ja wpisuję vat 1a i nowa podstawa prawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję vat 1a i nowa podstawa prawna

 

No i teraz w DR vat 1 na zaświadczeniu vat 1a - trochę to pasuje jak pięść do nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem zapytać. Byłeś pierwszy.

Mam takie:

Art. 3 ust. 2 pkt 1 (jeden) Dz. U. z 2010 r. nr 247, poz 1652)

Pojazd samochodowy mający jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowany na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van

Art. 3 ust. 2 pkt 2 (dwa) Dz. U. z 2010 r. nr 247, poz 1652)

Pojazd samochodowy mający więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50% długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków

Art. 3 ust. 2 pkt 3 (trzy) Dz. U. z 2010 r. nr 247, poz 1652)

Pojazd samochodowy, który mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków

Art. 3 ust. 2 pkt 4 (cztery) Dz. U. z 2010 r. nr 247, poz 1652)

Pojazd samochodowy, który posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz w DR vat 1 na zaświadczeniu vat 1a - trochę to pasuje jak pięść do nosa.

U mnie WK nie pisze w DR VAT-1a, tylko wpisuje VAT-1, chyba że klient chce, to wtedy dopisują tą literkę "a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję vat 1a i nowa podstawa prawna

 

No i teraz w DR vat 1 na zaświadczeniu vat 1a - trochę to pasuje jak pięść do nosa.

 

Moim zdaniem ważne jest aby była napisana odpowiednia podstawa prawna.Możesz napisać tylko VAT i podstawę prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważne jest aby była napisana odpowiednia podstawa prawna.Możesz napisać tylko VAT i podstawę prawna.
:ok ja wpisuję sam VAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjedzie na przegląd okresowy"stary" vat1 to sprawdzam warunki i w pkt.2 na drugiej stronie zaświadczenia wpisuję vat 1 czy vat 1a?

No i do czego to doszło?

Ustawa o podatku VAT wyznacza nam sposób przeprowadzania OBT?! :shock:

No bo generalnie co mają warunki VAT do OBT :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo generalnie co mają warunki VAT do OBT :razz:
No niby zgodność danych zawartych w DR ze stanem faktycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy OBT wpisujecie w zaświadczenia regułki do VAT-u? A po co?

Ja wpisuję.Dlatego ,że w objaśnieniach do zaświadczenia jest tak napisane:

 

"Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych...."

A czy warunki VAT są warunkami technicznymi-zgodnie z dz.u. poz 996 ze zm. wygląda że tak :

 

12) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 7 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

 

To moje zdanie z którym nie trzeba się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też mam dość tłumaczenia że stary Vat-1 zachowuje ważność dlatego jak klient chce bo księgowa kazała Vat-1a to robię po nowemu i kasuję :lol: klient chce to klient ma.

Przy reszcie starych Vat'ów robię OBT z wynikiem P ale bez wpisu do DR tylko na zaświadczeniu. Wpis dopiero po wykreśleniu starego Vatu no chyba że od razu robimy OBT i DBT Vat po nowemu wówczas robię wpis do DR.

 

A zobaczycie co będzie na koniec czerwca jak wszyscy się obudzą że muszą zrobić po nowemu badanie na Vat :x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy OBT wpisujecie w zaświadczenia regułki do VAT-u? A po co?

- nie wiem po co :x

- jak odznaczę VAT to program sam całą regułkę zasysa

 

Ja wpisuję. Dlatego ,że w objaśnieniach do zaświadczenia jest tak napisane: (...)spełnienie dodatkowych warunków technicznych(...)

- też wpisuję: zawsze te wszystkie dodatki co są na aucie przy OBT według zakresu, a przy DBT ot po prostu odfajkowuję (nie mylić ze sprawdzeniem, czy też oceną spełnienia dodatkowych warunków), aby było na zaświadczeniu i w rejestrze, że dnia tego i tego podczas badania takiego, a takiego pojazd miał też to i to, analogicznie do czystego zaświadczenia, z którego wiadomo, że z warunków dodatkowych auto nic nie ma :)

 

A zobaczycie co będzie na koniec czerwca jak wszyscy się obudzą że muszą zrobić po nowemu badanie na Vat

- a co w lipcu, sierpniu, wrześniu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.