Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

No pochwal się, który to program

 

Obstawiam, że to xxx :x

 

Powiedz otwarcie SKP PRO, po wielu "siupach" jakie zrobił mi ten program postanowiłem go zmienić na inny, "mniej przyjazny" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki ale że dobry :)

Tak SKP PRO

Ja nie miałem okazji pracować na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie oceniam zmiany w programie na którym pracuję,gdzie dla badań dodatkowych zakończonych wynikiem pozytywnym jest wykreślona treść "art 66".

Możesz pokazać zrzut - skan takowego zaświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla badań dodatkowych zakończonych wynikiem pozytywnym jest wykreślona treść "art 66".

..ale czy jest to zgodne z prawem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale czy jest to zgodne z prawem ???

Według mnie zgodne z objaśnieniem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym

 

"4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania.

 

"art66" jest treścią pozycji1,2

 

A dla innych czynności mamy

"W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia."

Czyli skreślamy całe pozycje.

Takie jest moje zdanie.Pisaliśmy juz o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie.Pisaliśmy juz o tym na forum.

Moje jest identyczne,

bo dopóki są takie przepisy, dopóty będą takie interpretacje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zgodne ze wzorem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym

 

Przy dodatkowym wykreślam obie pozycje - nie sam "art.66"(, cyt. "Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści nie mającej w danym przypadku zastosowania." i niech mi ktoś udowodni, że robię to niezgodnie z przepisami :) .

Mało tego, gdyby przepis mówił wprost: "Pozycje 1 LUB 2...." zgodziłbym się z Twoją opinią Grzesiu, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś udowodni, że robię to niezgodnie z przepisami :)

 

Na pewno można udowodnić, że jednak w pewnych przypadkach, robisz odwrotnie jak deklarujesz... :cool:

Dla badania dodatkowego wykonanego z okresowym na zaświadczeniu poz. 1, 2 jednak zostaje skreślona. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem rozbijamy włos na czworo. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie każde zdanie rozporządzenia do prof. Miodka i na podstawie jego analizy działać. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie każde zdanie rozporządzenia do prof. Miodka i na podstawie jego analizy działać.

- ale tam są tylko dwa zdania:

pierwsze mówi o skreśleniu treści 1 ,-przecinek 2 w przypadku badania

drugie mówi o skreśleniu pozycji 1 i-spójnik 2 (łącznie z treścią) w przypadku nie badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale tam są tylko dwa zdania:

To pewnie dlatego nie robimy jednakowo,,,

Poza tym temat Vat-u dotyczy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla badań dodatkowych zakończonych wynikiem pozytywnym jest wykreślona treść "art 66".

 

Małe sprostowanie- tak jest tylko dla badania dodatkowego VAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie- tak jest tylko dla badania dodatkowego VAT

 

A czym się różni, pod tym względem, dodatkowe vat od dodatkowego hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie- tak jest tylko dla badania dodatkowego VAT

 

A czym się różni, pod tym względem, dodatkowe vat od dodatkowego hak?

 

Niestety nie ma różnicy, choć badanie VAT ma niewiele wspólnego z treścią Atr 66 PoRD. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można w programie w wyniku badania wybrać "bez oceny", to wtedy automatycznie skreślone zostaną dwie pozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można w programie w wyniku badania wybrać "bez oceny", to wtedy automatycznie skreślone zostaną dwie pozycje

Pewnie można, ale wówczas nie każdy WK to łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można w programie w wyniku badania wybrać "bez oceny", to wtedy automatycznie skreślone zostaną dwie pozycje?

- nie można bo:

1) w § 4 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”;

- osobiście nie znam wyniku "bez oceny" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie znam wyniku "bez oceny

 

jest w programie patronat

 

W innych np. "NIE DOTYCZY" ale przecież o to samo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie można bo:

Cytat:

1) w § 4 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”;

"Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne albo w wyniku dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1, 2 skreśla się i wypełnia pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.