Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

dziś jutro zrobisz VAT, a podczas okresowego tego samego auta za jakiś czas, nie postawisz w punkcie dwa VAT-ptaszka

 

No, to chyba wynika z tego co już wcześniej napisałem, chyba że nie czytałeś:

badanie VAT to DBT, które nie ma związku z OBT !!!

 

[ Dodano: 25-05-2014, 22:46 ]

I na czym stanęło? :zzz:;)

na kimś kto nigdy nie zmienia swojego zdania... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kimś kto nigdy nie zmienia swojego zdania... :-P

Nawet dla żony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kimś kto nigdy nie zmienia swojego zdania... :-P

Nawet dla żony? ;)

Przecież, nie o mnie chodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym temacie przez całą niedzielę :evil:

Oj tam oj tam nasza władza potrafi tygodniami :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a jak nie ma żony :evil::evil::evil:
- w jednym temacie przez całą niedzielę :evil:

 

To jest "pitu pitu" :evil:

Też mam takie wrażenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie!

Ja mam wrażenie, że nic nowego do tematu ta dyskusja nie wniosła i to jest najgorsze.

Nadal nie wiemy czy "Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi" mamy wykonać i skasować jednorazowo czy zawsze przy okresowym. Wykonywać zawsze w OSKP czy niekoniecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że nic nowego do tematu ta dyskusja nie wniosła i to jest najgorsze.

Najgorsze to jak ktoś robi takie mało wartościowe"podsumowania"

Twój głos rzeczywiście wnosi wiele..

Masz coś do zaproponowania, jakiąś rzeczową interpretację to dawaj !!!

Bo uprawiasz zwykły defetyzm który nie jest jakąkolwiek próba wyjaśnienia czegokolwiek a jedynie zniechęca innych...

ale masz szansę wypowiedzieć się tak żeby nie było wątpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz szansę wypowiedzieć się tak żeby nie było wątpliwości!

Na razie wątpliwości nie ulega tylko fakt, iż długo jeszcze będziemy robić każdy po swojemu a to akurat ani wina, ani zasługa Waszej dyskusji, również ja tego nie zmienię ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiemy czy "Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi" mamy wykonać i skasować jednorazowo czy zawsze przy okresowym. Wykonywać zawsze w OSKP czy niekoniecznie ?

- no to proszę zapodaję starego newsa:

Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznym pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy - (tu VAT) - wykonuje się w OSKP "jednorazowo". Podobnie "jednorazowo" jak po konstrukcyjnych zmianach, podobnie "jednorazowo" jak zabytek. To jest badanie, którego nie powtarza się cyklicznie jak okresowe badania. No przecież jak w tamtym roku dokonano konstrukcyjnych zmian, to w tym się tego całego opisu nie powtarza, jak w tym roku zrobiono VAT to w przyszłym nie ma potrzeby jeszcze raz. To jest podobne badanie jak te dla ubezpieczalni. Co z tego, że wiadomym jest udział pojazdu w kolizji drogowej i wykonanie dodatkowego badania, ale raz bez powtarzania (no chyba, że kolejny dzwon).

Poza tym dla tego VAT-badania nie ma żadnych odniesień nawet w cenniku jak gaz, który wyszczególniono w tabeli okresowych badań, a nawet zapomniano o VACIE w pozostałych badaniach technicznych jak TAXI, L, UPRZYWILEJOWANY, NIEBEZPIECZNY za warunki dodatkowe / badania specjalistyczne.

Podsumowując:

VAT się wykonuje raz i pobiera kasę, a potem to ino rzut oka na samochód na dowolnej stacji podczas okresowego badania i czy w dowód wpisane, no i pozostaje to nieszczęsne "ptaszkowanie"... wedle własnego uznania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT się wykonuje raz i pobiera kasę, a potem to ino rzut oka na samochód na dowolnej stacji podczas okresowego badania i czy w dowód wpisane, no i pozostaje to nieszczęsne "ptaszkowanie"... wedle własnego uznania.

Zgodziłbym się z Tobą w całej rozciągłości, gdyby do całej tej paczki badań nie wrzucono ADR. Przy tym badaniu, nie jest to już takie proste ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest z tym "odptaszkowaniem" gdy robisz badanie VAT, a on ma zdemontowany HAK pomimo wpisu w DR. Jak wtedy "odptaszkować" :shock: ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wtedy "odptaszkować" ?

- z tak zwanej ręki utworzyć na przykład może to być punkt trzeci, albo podpunkt, albo bez niczego po polsku zdanie dopisać:

"Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

- pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy - HAK

(pojazd nie posiada zaczepu, belki, gniazda elektrycznego wraz z instalacją)"

- no ale na haki jest inny dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest z tym "odptaszkowaniem" gdy robisz badanie VAT, a on ma zdemontowany HAK pomimo wpisu w DR. Jak wtedy "odptaszkować" :shock: ? :evil:
Dlatego sie pytam, na jakiej podstawie przy DBT VAT piszecie cokolwiek odnośnie haka? Bo z tego co pamiętam to przy dodatkowym badaniu technicznym w uwagach umieszcza się wyłącznie wpisy dotyczące tegoż badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. W zaświadczeniu z DBT wypowiadasz się tylko w zakresie tego badania które wykonujesz. Dlatego tak przewrotnie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co pamiętam to przy dodatkowym badaniu technicznym w uwagach umieszcza się wyłącznie wpisy dotyczące tegoż badania.

- może przyjechać na VAT i na HAK. (Czy tam anty-hak, a bywają przypadki, że badania "anty" wymagają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każde z tych badań musisz wystawić osobne zaświadczenie z kolejnym numerem.

- a w życiu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas inaczej nie przyjmują i kontrola TDT też na to zwracała uwagę już od początku ich kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas inaczej nie przyjmują i kontrola TDT też na to zwracała uwagę już od początku ich kontroli.

- wiem, słyszałem, że w niektórych stronach istnieje takie zalecenie/problem z dodatkowymi badaniami. Natomiast są stacje, które wszystko i wszystkie pod jednym numerem w rejestrze robią i też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pod jednym numerem w rejestrze robią i też jest dobrze.
Ja tak robię. Zresztą zgodnie z zaleceniami WK. Bo nigdzie nie jest napisane, że dwóch BT nie można wykonać razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.