Skocz do zawartości

Wynagrodzenie diagnostwów !!!!!


monmar

Rekomendowane odpowiedzi

Wynagrodzenie , pieniądz to są bardzo istotne dodatki do życia i prawdopodobnie najważniejsze. W zależności od tego, kto jakie miejsce zajmuje na tym ziemskim padole, każdy dąży i ma prawo do lepszego bytu. Jest też taki czynnik który to ogranicza i to się nazywa ekonomia. Diagnosta chce więcej zarabiać i każdy inny też . Stacje są w tak nieszczęśliwej sytuacji, że cenę za usługę ustala biurokrata. My podlegamy pod takie ministerstwo które wielkość ceny za usługę ustala z kapelusza uzależniając ja od tego ile na tym będą mogli zarobić najbliżsi i w jakim zakresie będą mogli się dosiąść do stołu biesiadnego kumple z warszawki. Nauczeni wieloletnim doświadczeniem korzystają z tej konsumpcji bezinwestycyjnie. Tak długo będzie źle dopóki nie zostaną odsunięte od koryta zbędne ryjki. Musi zniknąć system poświadczeń i zaświadczeń tej dodatkowej zależności od paniska u władzy. Koszty działalności przez ostanie osiem lat wzrosły niewspółmiernie . Aż trudno uwierzyć jak taki propagandzista jakiś tam darmolud tłucze JEDNO i to samo jak to właściciele do każdego badania dodają talon na 10 l paliwa. Stuknął by się w tą łepetynę bo z tych 100zł.jest do zapłacenia ponad 40% podatku a więc skąd jeszcze na takie gratisy. Chyba że tak się dzieje gdzieś na zadiupiu bez księgowania czegokolwiek. Nie ma się też co dziwić że takie farmazony donosi do ministerstwa guru , który na każdego jest wstanie coś donieś i opisać. Uważam że nadszedł już ten czas aby upomnieć się o swoje. Jeżeli jest problem z ustaleniem kosztów działalności i stosowną opłatą urzędową za badania techniczne to puścić cała odpłatność w cenach wolnego rynku.

Mam nadzieje, że zmienią się decydenci na tych szczeblach departamentowskich co kręcili tymi lodami z racji przywilejów sprawowanej funkcji.

Niezależnie od tych oczekiwań środowisko związane z badaniami technicznymi pojazdów w tym urzędników wydziałów komunikacji powinno się zjednoczyć w celu stworzenia takich przepisów które by były proste i zrozumiałe dla wszystkich.

Żeby nikt nie szarżował opiniami prawnymi i uzurpował sobie prawo do szkoleń zastraszając swoimi racjami. Płaca jest ważna dla każdego ale myślę że na równi jest ważna praca .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 492
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    31

  • skpauto

    28

  • blakop

    26

  • Psuj

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Płaca jest ważna dla każdego ale myślę że na równi jest ważna praca .
To spróbuj popracować za 1300 i wyżywić rodzinę? Tyle to ja samych rachunków płacę miesięcznie. Minimalna krajowa powinna wynosić przynajmniej 2000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna krajowa powinna wynosić przynajmniej 2000zł.

 

Gdyby tak było to połowa małych pracodawców zamknęłaby interesy i piszę to całkiem poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to połowa małych pracodawców zamknęłaby interesy i piszę to całkiem poważnie.

 

Jakoś w europie nie pozamykali, a płaca ludziom więcej. Zależność jest prosta, więcej zarobisz, więcej wydasz, więcej wydasz, więcej trzeba będzie wyprodukować, więcej produkcji to i ci przedsiębiorcy więcej sprzedadzą. No i podatków wiecej do skarbu państwa pójdzie. Ale najlepiej podnosić wszystko oprócz pensji...

 

Koszty działalności przez ostanie osiem lat wzrosły niewspółmiernie .

 

Zgadzam się. Wzrost ceny za btp jest konieczny. Tylko większość (nie wszyscy) przedsiębiorców przeje większe zyski a diagności dalej będą zapier..ać za 1300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w europie nie pozamykali

 

Nie jest to taka prosta zależność,bardzo uproszczasz sprawę,zrobili tak we Francji i niestety wzrosło bezrobocie.Populizm jest oki,ale nie sprawdza się w ekonomii.Co nie oznacza,że nie chciałbym zarabiać dużo więcej.Ps."psuj" na ministra finansów :) może ktoś z rządu to przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to właściciele do każdego badania dodają talon na 10 l paliwa.

Kiedy to prawda .Na moim ternie jest stacja w której oddają 20 zeta pod stołem , a w przypadku dużego zestawu 100 .Tym sposobem przejęli prawie wszystkie ciężarówki. Doszło już do tego że pracownik starostwa proponował załatwienie przeglądu po niższej cenie.

A co powiesz na taką promocję?

http://midcar.pl/strony/loteria-midcar/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się spotkałem z tekstami klientów typu, co dostanę za to że zrobię u pana przegląd :razz:

 

a tak na szybko znalazłem

 

http://pksbytow.pl/pksbytow/aktualnosci.asp?id=28

http://www.mirex-auto.pl/promocja.html

http://acrzeszow.pl/stacje-kontroli-pojazdow.html

http://www.zamel.com.pl/pl/subpage/9,stacja-kontroli-pojazdow

http://www.auto-res.pl/Stacja-Kontroli-Pojazdow

 

 

nikt z niczym się nie kryje a później przez takie kwiatki nie podnoszą cen bt bo niby po co :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie panowie, należało by z tym skończyć?

Zamykanie stacji za takie promocje? Czy może potraktować to jako narzędzie marketingowe. Klient zadowolony. Pojedzie na jedną stację - wycieczka, na drugą płyn do spryskiwaczy, za rok na trzecią - sobie zatankuje.

Albo uwolnić ceny i zacznie się wojna. Na pewno wówczas wzrosną pensje diagnostów. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Nic nie piszą o cenie OBT zgodnie z RMin Infr z 18.09.2009 DzU nr 155 z 2009

Dziwne, że takiej stacji nikt jeszcze nie zamknął, żałosne to aby przez dwa lata nie zauważyć zmiany podstawowego rozporządzenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Nic nie piszą o cenie OBT zgodnie z RMin Infr z 18.09.2009 DzU nr 155 z 2009

Dziwne, że takiej stacji nikt jeszcze nie zamknął, żałosne to aby przez dwa lata nie zauważyć zmiany podstawowego rozporządzenia ,,,

 

Najwyraźniej nabijanie kasy na przeglądach jest ważniejsze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co - mam takie dziwne przeczucie, że pomimo iż wszyscy mówią, że badania są za drogie, to po uwolnieniu ceń... te ceny wcale by nie wzrosły 8)

O jakieś symboliczne (ale autentyczne - nie wirtualne) piwko, to nawet jestem w stanie się założyć w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co - mam takie dziwne przeczucie, że pomimo iż wszyscy mówią, że badania są za drogie

 

No nie wiem.

Klienci przy płaceniu za OBT zawsze są zdziwieni, że kosztuje nadal tyle co w poprzednich latach i że jeszcze nie podrożało... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadania , że nie tylko nie wszędzie by wzrosły, ale byłyby miejsca żeby spadły, mam nadzieję że nie dojdzie do uwolnienia cen w tym przypadku, jest to czynność poniekąd urzędowa, z którą wiąże się niemała odpowiedzialność .

A jak to wygląda w Europie, jest jakieś państwo gdzie jest wolny rynek w zakresie badań technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ceny wzrosły by na skp które są jedynym źródłem dochodów, a spadły tam gdzie są uzupełnieniem "fabryki" motoryzacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub muli przewoźnika międzynarodowego, który otworzył stcje nie jedną, żeby zejść z kosztów i może robić badani pojazdom zewnętrznym po kosztach, lub z jednoprocentowym zyskiem np za 30,00 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w Europie, jest jakieś państwo gdzie jest wolny rynek w zakresie badań technicznych?

 

Tak jest ,np. w Austrii,ceny ustalaja sobie sami właściciele,za ile samochód na benzyne, za ile na gaz itp..I to wcale nie znaczy,ze Ci "drodzy" nie maja klientów,chociaz napewno znajda sie tez tacy co szukaja taszych,ale to przedewszystkim wieksze firmmyktóre negocjuja ceny bo maja wiecej badan i czesto jakiś upust dostaja.Ale trzeba tez dodac,ze stacje kontroli nie zarabiaja na samych przeglądach tylko głownie na naprawach tych pojazdów w swoich warsztatach po sprawdzeniu ich na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.