Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... chyba jednak jest w UK pytanie o RHD czy LHD - sprawdzałem kiedys jakąś polisę online w UK... stawka za LHD będzie większa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

sprawdzales????????? ja kupowałem juz kilkanascie razy polise w kilku ubezpieczalniach, za miesiac kupuje nastepna, jak rozmawialem przez tel. to nawet sie mnie o to nie pytali, a numeru VIN sie tu nigdzie nie podaje przy kupowaniu polisy, jedyne o co pytaja, to czy pojazd nie ma zadnych niestandardowych przerobek,modyfikacji ( przekładka kierownicy mogla by sie tu kwalifikowac). NIKT NIGDY MNIE NIE PYTAL PO KTOREJ STRONIE JEST KIEROWNICA W UK, PRZY KUPOWANIU POLISY.

 

[ Dodano: 23-03-2008, 08:47 ]

najlepsze w uk jest to, ze mozna kupic polise, pojezdzic 2 tygodnie i ja potem oddac(do 14 dni od daty zakupu), jakby nigdy nic.i nawet nie pytaja dlaczego. czasem sie to przydaje, kiedy chcesz tylko przewiezc auto na kolach z punktu do puntu.

 

[ Dodano: 23-03-2008, 08:53 ]

http://www.churchill.com/ (car quote - zapytanie o polise) ja uzywam tego ubezpieczyciela, najtaniej ubezpieczy taki samochod jak moj mozecie sobie cene i warunki polisy na tej stronie wystaczy kliknac car quote aaaa i musicie znac numer rejestracji jakiegos angielskiego auta tutaj wiec moge wam podac numer rejestracji mojego sasiada :D:D fiesta 1.1 L447 NTO miłej zabawy. aaa jeszcze musicie miec jakis kod pocztowy z uk ale to juz sobie sami znajdzcie, a jesli chcecie miec ine numery rejestracyjne do porownaniea cen, to zapraszam na www.autotrader.co.uk tam ludzie wystawiaja fotki , czesto zrejestracjami. (no chyba ze maja cos do ukrycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie pamietam co to za firma była...

 

na przejazd z UK do Polski wykupuję na 2-3 dni ubezpieczenie SHORT TERM na

 

www.norwichunion.com

 

koszt ok. 12 funtów/doba.

 

 

najlepsze jest to, że 2x zatrzymała mnie policja w UK (pozdrowienia!) i nie mogli znaleźć tego po numerze polisy w bazie Norwich Union. Ale... uwierzyli mi na słowo ;0

 

A o ile wiem to jedna z większych firm w UK więc dziwna sprawa.

 

W ogóle podejście ludzi w UK (policjantów szczególnie) powinno być wzorem dla tych w u nas. Zawsze mili, uśmiechnięci, pomocni.... zatrzymali mnie autem które nie miało przeglądu, Road TAXu i wg. nich ubezpieczenia, sprawdzali 15 minut i życzyli szczęśliwej podróży :) U nas by to nie przeszło....

 

a co do RHD i LHD - tam są ludzie przyzwyczajeni i nikt się o to nie pieni tak jak u nas. Co kraj to obyczaj.

 

ktoś pisał, że we Włoszech jest najwięcej spraw które łamią prawo UE. Zgadzam się, Włochy to specyficzny kraj (zjeździłem całe), gdzie biurokracja i prawo jest podobne do naszego, burdel, wrzaski, niemili ludzie w urzędach.... Nie wiem czy można w Italii rejestrować RHD, ale wątpię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales????????? ja kupowałem juz kilkanascie razy polise w kilku ubezpieczalniach, za miesiac kupuje nastepna, jak rozmawialem przez tel. to nawet sie mnie o to nie pytali, a numeru VIN sie tu nigdzie nie podaje przy kupowaniu polisy, jedyne o co pytaja, to czy pojazd nie ma zadnych niestandardowych przerobek,modyfikacji ( przekładka kierownicy mogla by sie tu kwalifikowac). NIKT NIGDY MNIE NIE PYTAL PO KTOREJ STRONIE JEST KIEROWNICA W UK, PRZY KUPOWANIU POLISY.

 

heheh dobre szczyl wystarczy ze podajesz numer rejestracyjny i nie musisz podawac zadnych detali pojazdu oni juz wiedza po ktorej stronie jest kierownica, dopiero jak nie podasz numeru wtedy dostaniesz pytanie po ktorej stronie jest kierownica i inne rzeczy na dowód prosze bardzotutaj

 

sam piszesz w poscie zeby podac nr rej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ubezpieczalnia do ktorej podales link to jakies niezle dziadostwo, sprawdz ten ktory podalem ja, nawet jesli nie podasz rejestracji, nigdzie po drodze przy ustalaniu jaki masz samochód nie ma pytania po ktorej stronie masz kierownice. i tak jest w wiekszosci liczacych sie tutaj towarzystw ubezpieczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubezpieczalnia do ktorej podales link to jakies niezle dziadostwo, sprawdz ten ktory podalem ja, nawet jesli nie podasz rejestracji, nigdzie po drodze przy ustalaniu jaki masz samochód nie ma pytania po ktorej stronie masz kierownice. i tak jest w wiekszosci liczacych sie tutaj towarzystw ubezpieczeniowych.

 

widze że kolega czytać nie potrafi ale innym chętnie wypomina niewiedze i lenistwo , bo to nie jest strona firmy ubezpieczeniowej po za tym na linku w którym podałeś jest tez napisane o warunkach dla LHD

 

Ja też nie spotkałem sie z pytaniem z której strony kiera ,dla nich ważniejsze czy stoi w garażu czy na ulicy . :mrgreen: Pozdrawiam

 

czy z numeru rejestracyjnego wynika to czy posiadasz garaż?

 

 

panowie zastanówcie sie najpierw a później wytykajcie błędy i nie wiedzę bo wam sie nawet czytać nie chce, akurat jestem zgodny z tym ze powinno się rejestrować autka RHD już pisałem o tym na długo przed tobą Szczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też nie spotkałem sie z pytaniem z której strony kiera ,dla nich ważniejsze czy stoi w garażu czy na ulicy . :mrgreen: Pozdrawiam

 

czy z numeru rejestracyjnego wynika to czy posiadasz garaż?

 

Odpowiadam na Twoje pytanie:oczywiście ,że NIE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w brachlewie dopuszczają do ruchu pojazdy z kierownica po prawej stronie dzwoniłem dzisiaj mają pismo ze starostwa o wyższości prawa unijnego nad polskim w uwagach piszą kierownica po prawej stronie do badania wymagają poświadczenia producenta . itd. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w brachlewie dopuszczają do ruchu pojazdy z kierownica po prawej stronie dzwoniłem dzisiaj mają pismo ze starostwa o wyższości prawa unijnego nad polskim

Starostwo to chyba ma na etacie konstytucjonalistę , że tak pewnie wystawia tego typu decyzje .

Ciekawe jak się zachowa WK , gdy policjanci zaczną zatrzymywać DR za kierownicę po prawej stronie - policję obowiązuje Polskie prawo o ruchu drogowym .

Jak Starostwo wytłumaczy się przed Ministerstwem , a może i Sejmem ?

Pewnie powie im że napisali bubel , a oni pod takim czymś się nie podpisują :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do badania wymagają poświadczenia producenta . itd. :razz:

 

Poświadczenia producenta na co..........,że kierownica jest po prawej??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że starostwo jako organ SAMORZĄDOWY nie musi się przed nikim tłumaczyć, a cała sprawa może się co jedynie rozbić o kwestie interpretacyjne i bełkot prawników...

Być może SP w Kwidzyniu ma na etacie super prawnika - konstytucjonalistę, znawcę prawa międzynarodowego itd. Być może nawet mają rację. Czy jednak implementacja prawa międzynarodowego wg własnego uznania (wobec braku przepisów wykonawczych - jakichkolwiek) powinna mieć miejsce na najniższym szczeblu? Czyli na drodze podczas kontroli, w okienku w WK czy na ścieżce diagnostycznej w SKP? Czy to nie jest definicja anarchii? Wolałbym, żeby policjant na drodze, pani w okienku w WK, czy pan schodząc do kanału na SKP egzekwował ode mnie konkretne przepisy polskiego prawodawstwa - jakiekolwiek one by były, a nie na własną rękę starał się robić swoje w oparciu o własną interpretację konstytucji unijnej np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do badania wymagają poświadczenia producenta . itd. :razz:

 

Poświadczenia producenta na co..........,że kierownica jest po prawej??? :?:

wiadomo o jakie poświadczenie chodzi ale w tym przypadku to nie wiem do czego im to potrzebhe :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo. Analizując wszystkie za i przeciw, jestem utwierdzony w przekonaniu, że pojazdy z kierownicą po prawej stronie nie powinny być dopuszczane do ruchu w Polsce. Uważam, że na pewno nie jest to żadna dyskryminacja, lecz typowe względy bezpieczeństwa. Miałem okazję prowadzić taki pojazd i wiem, że wyprzedzanie w pewnych warunkach drogowych jest karkołomnym wyczynem. I nie pomoże tu żadne przyzwyczajenie, ponieważ fizycznie trzeba wyjechać prawie całym pojazdem na pas o przeciwnym kierunku ruchu, aby zobaczyć, czy jest wolne pole do wykonania tego manewru. Jakie drogi są w Polsce
- Szanowny Panie dokładnie przeanalizowałem Pańską wypowiedż i z Całą Pewnością się z nią nie zgadzam.Pan miał okazję się takim autem przejechać,Ja miałem okazję takim autem zrobić ponad 30 tyś.mil z czego około 7 tyś w Europie w tym Polska również.3 razy byłem takim autem w Kraju(1100mil w jedną stronę nie licząc objechania całej rodziny,znajomych i wszelakich wycieczek)Ani razu nie czułem się niekomfortowo(nie licząc Dziór nazywanych drogami).Dodatowo muszę dodać że w Całej Wielkiej Brytanii jest zarejestrowanych LHD całe tysiące.Głównymi przyczynami wypadków są przede wszystkim:jazda na gazie,oraz nie myślenie za kierownicą(przykładem może być Pan Maciej Ziętarski),a nie strona po której jest kierownica.Pozdrawiam-Ciupek77

 

[ Dodano: 25-03-2008, 20:15 ]

do badania wymagają poświadczenia producenta . itd. :razz:

 

Poświadczenia producenta na co..........,że kierownica jest po prawej??? :?:

Idąc tym tropem powinni ZABRONIĆ KATEGORYCZNIE rejestracji wszystkich aut produkcji Japońskiej i Brytyjskiej( Toyota,Mazda,Mitsubishi,Honda,Aston,Rover,MG i wiele innych)ponieważ wszyskie te Auta są produkowane jako RHD,a to co jeżdzi po Polsce to "mixy"tzn-ktoś to popsuł po producencie żeby inni mogli to rejestrować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w Kwidzyniu, tylko w KWIDZYNIE ;)

to tak jakby napisać w dupiu, a nie w dupie (LOL)

 

a więc, znajoma z forum Hondy dzwoniła dziś do Brachlewa i Pan jej powiedział, cytat:

 

"

Właśnie dzwoniłam, Pan powiedział, że jeszcze tydzień temu było to możliwe, wydał dokumenty do ponad 100 aut... ale wydział komunikacji się wściekł i przestał rejestrować auta z kierownicą po prawej stronie...

"

 

 

Panowie... C o ma WK do gadania jeśli mają przegląd?

 

[ Dodano: 26-03-2008, 19:53 ]

już wiem :shock:

 

trzeba szukać miast które mają "LEWO" w nazwie - tam pewnie robią przeglądy aut dostosowanych do ruchu lewostronnego...

 

BRACHLEWO ::D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc, znajoma z forum Hondy dzwoniła dziś do Brachlewa i Pan jej powiedział, cytat:

 

"

Właśnie dzwoniłam, Pan powiedział, że jeszcze tydzień temu było to możliwe, wydał dokumenty do ponad 100 aut... ale wydział komunikacji się wściekł i przestał rejestrować auta z kierownicą po prawej stronie...

 

w brachlewie dopuszczają do ruchu pojazdy z kierownica po prawej stronie dzwoniłem dzisiaj mają pismo ze starostwa o wyższości prawa unijnego nad polskim w uwagach piszą kierownica po prawej stronie do badania wymagają poświadczenia producenta . itd. :razz:

 

A co ma sie WK do wsciekania ,to teraz jest jadka, które badania są zgodne z prawem???? :evil:

W tym układzie WK ma problem :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem powinni ZABRONIĆ KATEGORYCZNIE rejestracji wszystkich aut produkcji Japońskiej i Brytyjskiej( Toyota,Mazda,Mitsubishi,Honda,Aston,Rover,MG i wiele innych)ponieważ wszyskie te Auta są produkowane jako RHD,a to co jeżdzi po Polsce to "mixy"tzn-ktoś to popsuł po producencie żeby inni mogli to rejestrować

 

A skąd wyciągnąłeś taki światły wniosek??? Znaczy że wszystkie merole są produkowane jako LHD bo są robione w niemczech? nawet te z cyfrą "2" na 10 miejscu w vin-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: No to ale sie porobiło cuda w tym kraju, ,raz dzwonisz OK za 2 tygodnie już nie da rady bo sie WK wkurzyło :o .ciekawy jestem jak to wszystko sie skończy ale pewnie wszystko ucichnie i "umrze śmiercią naturalną "a temat wciąż żywy :!:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo przegląd nadal da się zrobić

tylko WK nie chce rejestrować...

 

WK w Kwidzynie

 

a WK np w Bielsku-Białej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, i o to chodzi ;) a jak nie chca zarejestrowac: to poprosze decyzje na pismie, z podstawa prawna i z podpisem tego kto wydal decyzje, i do zobaczenia w kolegium odwoławczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zadzwonić do WK w Kwidzynie....

i np, powiedzieć, że mam przegląd samochodu z kierownicą po prawej stronie.

 

 

albo do JANUSZA WEISSA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.