Skocz do zawartości

Jaki nastepny termin badania


patryk7979

Rekomendowane odpowiedzi

może metoda rysunkowa najlepiej to wyjaśni

Czyli można to uznać za interpretację ministra ?? Czy w domyśle co pisarz miał na myśli a za jakiś czas dorwie się inny myśliciel i powie, że pisarz tak naprawdę to miał co innego na myśli!! Wykres mi się podoba bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wG MNIE 3-2-1 I NIEPRZEKRACZAĆ TERMINÓW

Właśnie ten cykl wyznaczania terminów powinien być wyznacznikiem bo wydaje mi się że dopełnianie nie było i nie jest właściwe

Po kolejnych kilkunastu czytaniach punktu 6 można by się nawet :cool: zastanowić nad tym aby po przekroczeniu 3 lat dać na rok aby nie przekroczyć 5lat dając na 2 lata skoro właśnie te 5 lat tak jest przez wszystkich podkreślane....no ale co wtedy gdy przyjedzie po 4 latach a napisane jest - ...następnie przed upływem 5 lat....

Szczerze mówiąc do momentu wczorajszego szkolenia w Opolu byłem przekonany po wcześniejszych szkoleniach we Wrocławiu i Oleśnicy (każde przez inną firme) o dopełnianiu do 5 lat typu dwa lata 3 miesiące i 12 dni ale obecnie po kolejnych czytaniach zwątpiłem w słuszność dopełniania na rzecz zasady 3-2-1 :!:;)

 

I weź tu zrób wg przepisów jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy pamiętać, że w Polsce badanie samochodu osobowego wykonujemy corocznie. Trzy- i dwuletni termin są przeznaczone dla samochodów nowych przy zachowaniu określonych warunków. Żeby z tego bonusu skorzystać należy dochować pewnych wymogów. Nie diagnosta ma się martwić o to aby klient wykorzystał dłuższe niż roczne odstępy między pierwszymi badaniami. To jest tak jak z gwarancją na nowy samochód, jeśli nie zgłosisz się na przegląd po określonym przebiegu tracisz gwarancję. Czytając niektóre posty mam wrażenie jakby to diagnosta musiał się starać aby klient uzyskał jak najdłuższe przerwy między badaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy powiedzcie mi na ile przeglą zrobicie pojazdu: marki SAM - przyczepy ciężarowej rolniczej do 1,5 tony.

Z jednego łapie się na rok a z rolniczej na dwa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla "admina" ten temat staje się śmieszny przy Twoim udziale. Jedyny głos kolegi "abcs" jest tu normalny,,, Jakie 3,5 roku ??? Jakie dopełnienie do 5-ciu lat ???

 

Jeśli klient przegapił 3 lata - dostaje na rok na własne życzenie ...

 

Czy tak poważne forum nie może wystąpić o Wykładnie Prawną zamiast wprowadzać ludzi w błąd ?

Niech się wypowie TEN kto to "wypocił"

A teraz to mnie możecie z tego forum usunąć > Przepraszam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient przegapił 3 lata - dostaje na rok na własne życzenie ...
:ok:ok:ok

Też zaczynam się do tego przychylać, i jestem zdecydowanie przeciw jakimkolwiek dopełnieniom do 3 lub 5 lat :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient przegapił 3 lata - dostaje na rok na własne życzenie ...

Jest to niezgodne z art 81 "prawka" bo stanowi ono, że następne ma być przed upływem pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji, więc jak przyjadę po 3,5 roku to niestety ale zgodnie z tym zapisem mam dostać do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji czyli na 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły dzień miałeś dziś i postanowiłeś się wyładować na innych ?

Może lepiej szefa / pracowników / żonę / dzieci /* op$%#^(%# ?

 

I sprawdź może, czy wziąłeś dziś wszystkie leki ...

 

 

 

/* niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zły dzień ? Chyba nie najlepszy to fakt , ale powiedz, że nie mam racji .. Nie pozwalaj proszę na bicie piany, bo tu nie wypada , wyjaśnijcie to w końcu, bo to ważne ... dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjadę po 3,5 roku to niestety ale zgodnie z tym zapisem mam dostać do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji czyli na 1.5 roku.

Tak jak piszesz, czyli na 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zły dzień ? Chyba nie najlepszy to fakt , ale powiedz, że nie mam racji .. Nie pozwalaj proszę na bicie piany, bo tu nie wypada , wyjaśnijcie to w końcu, bo to ważne ... dzięki ...

Nie lubię karteczek z napisem "moje zdanie lub mylne". Jak się historycznie takie rzeczy kończą - można poczytać.

I nie znoszę braku szacunku, co w bezpośredni sposób nazywam chamstwem.

 

I tyle mojego OT. Możesz dalej pisać sobie na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to brak szacunku to PRZEPRASZAM jeśli okaże się , że masz rację z tymi terminami przeproszę raz jeszcze ale czy to będzie oznaczało, że mamy dobre prawo ? wątpię ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=60890#60890

Ja tego inaczej nazwać nie umiem - przykro mi bardzo. Znaczy - nazwałem w poprzednim poście, ale nie mam ochoty powtarzać ...

 

Nie jestem zainteresowany tym, żeby udowadniać Ci swoje racje - życzę sobie tylko, żeby każdy na tym forum respektował prawo innych do własnego zdania.

 

Ps. Nie ja ustalam prawo w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu jak przyjadę po powiedzmy po roku na pierwsze OBT (nowe auto), to nie dostanę dopełnienia do 5 lat od pierwszej? Tak krok po kroku jakby ktoś mógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dostanę dopełnienia do 5 lat od pierwszej? Tak krok po kroku jakby ktoś mógł?

Tak....jak w przysłowiu:im dalej w las tym więcej drzew itd. a problem pozostał dalej!!!! :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dostanę dopełnienia do 5 lat od pierwszej?

Ponieważ nie mogę dać dłuższego terminu niż dwa lata i w tym przypadku jak się pojawisz po roku na badaniu to dostaniesz na dwa. Zgodnie z art 81 "prawka" - do pięciu lat lecz nie dłużej niż na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Tu ciekawym "novum" jest fragment zapisu w art.81, ust.6 PORD, o treści :"i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego". To by oznaczało, że jeśli wykonano bt po upływie np.: pół roku od daty pierwszej rejestracji, to termin następnego badania należy wyznaczyć jako najpóźniej za dwa lata od daty tegoż badania. W sumie da to dwa i pół roku od daty pierwszej rejestracji? Tak należy to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.