Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Angliki zarejestrowane w EU,mają DR i ważne badanie.Urzędnik przepisze nie zobaczy po której stronie kierownica i będzie dym prędzej lub później.

Jeszcze jedno na forum było pismo (odpowiedz MI) z 2004/06 nr TD3g-441G-07/2004 dotyczące zbiornika LPG cytuje:

W związku z powyższym diagnosta dokonując corocznego OBT ma obowiązek sprawdzić czy ważność zaświadczenia badania zbiornika przez TDT jest nie krótsza niż termin następnego(za rok) badania technicznego pojazdu.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co chodzi o cennik to osiągamy meritum.

Co o badanie sprowadzonego przed pierwszą rejestracją czy ma mieć tablice, czy może być bez tablic?- nie znamy odpowiedzi.

Być może ustawodawca nie przewidział że pojazd z zagranicy może nie posiadać tablic.

A może to pojazd wyrejestowany bez prawa do rejestracji?

Z tego co wiem to od Makaronów nie ma tablic.

Belgia ma plastykowe jak z agencji reklamowej, ale ma.

Holandia jakieś tam papierowe.

Niemcy raczej OK.

Co z tym zrobić?

Na forum Brak odpowiedzi bo nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się jeszcze w tym piśmie ten pan określił co mamy poczynić i na jakiej podstawie prawnej jeżeli stwierdzimy, że ta decyzja kończy swój żywot dnia następnego od przeprowadzanego badania było by fajnie i rzetelnie. Wychodzę z założenia, że w dniu badania decyzja ma być ważna a później to problem właściciela pojazdu a nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się jeszcze w tym piśmie ten pan określił co mamy poczynić i na jakiej podstawie prawnej jeżeli stwierdzimy, że ta decyzja kończy swój żywot dnia następnego od przeprowadzanego badania było by fajnie i rzetelnie. Wychodzę z założenia, że w dniu badania decyzja ma być ważna a później to problem właściciela pojazdu a nie mój.

Oczywiście organ bezpośrednio nadzorujący, czyli starosta włada stacją.

A jak mu się odmieni i poprosi tdt na kontrolę to już mamy matrix, agenci w czarnych kaftanach, Lubią katować bo przecież to nowy twór.

Jest jedna uwaga że panowie z tdt nie rejesrtują pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Kraków ustalił co nie co.L-ki, Uprzywilejowane,Taxi,Niebezpieczne praktycznie tak jak wczesniej.Mamy poz.6.1 6.2 6.3 gaz z poz 1.15.Z zagranicy też tak jak wcześniej jutro pokaże sie poz. okresowe zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą -ustalenie danych 60+okresowe 98 jeśli coś w trakcie badania (czyli np. na fakturze kolizja itp)+94złJeśli klient jest w stanie wskazac ze jego auto ma wazny przegląd do ???? to zleca nam ,lub przez urząd ustalenie danych (DIP) za 60zł.

Skierowanie po kolizji (policja,urząd) 94+okresowe.pkt1-10 usterka 20zł jeśli jest wskazanie na punkt od 1-10(np.peknięta szyba pkt.5)

 

Kraków to mógł sobie ustalić...

Chyba wprowadziłeś nie potrzebne zamieszanie.

 

 

Stary to nie jest niepotrzebne zamieszanie tylko ważne info.Być może inne WK inaczej zinterpretują ustawe lecz póki co nie ma pewności że dobrze.Przeczytajcie dokładnie np.pokolizyjne robimy pkt.1-10 czyli ewidentnie z okresowym.Każde dodatkowe badanie ma swój zakres.Miejmy nadzieje że pożyjemy w tym zamieszaniu jak najkrócej.przeżylismy ADR-y VAT-y przeżyjemy i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "ZAKRES BADANIA OKRESOWEGO" robimy np przy zmiananch konstrukcyjnych i wtedu 98+82.

Natomiast "CZYNNOSCI WG PKT 1-10..." to nie to samo i dlatego tylko 94.

Zauważyłeś że czynności wg 1-10 masz również przy usterkowym? I co wtedy też robisz okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "ZAKRES BADANIA OKRESOWEGO" robimy np przy zmiananch konstrukcyjnych i wtedu 98+82.

Natomiast "CZYNNOSCI WG PKT 1-10..." to nie to samo i dlatego tylko 94.

Zauważyłeś że czynności wg 1-10 masz również przy usterkowym? I co wtedy też robisz okresowe?

 

Zgadza się ale przy usterkowym ten zakres jest do wyboru pomiędzy 1-10

jeśli masz wpisaną pękniętą szybe to robisz tylko pkt5 jeszcze raz powtarzam taka jest interpretacja WK Kraków.Natomiast zonk z badaniem dla ubezpieczyciela za 50zeta zostaje w trzech przypadkach (uszkodzonu układ nośny hamulcowy lub kierowniczy) i musimy robić fula z geometrią za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mamy wszyscy dzienniki i tak jak mówiłem każde badanie ma swój odnośnik co do zakresu i na tej podstawie WK kraków ustalił to co napisałem wczoraj.

Poczekajmy 2-3 dni i jakos to przeżyjemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisywać jak kto robi w różnych miastach okresowe dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą po ustaleniu z własnymi WK największy problem z tablicami czy bez tablic a wiadomo takich aut jest z 90%.Moim zdaniem po zmianach w rozporządzeniu w stosunku do wcześniejszego projektu jednak muszą być tablice polskie i oczywiście chcialbym się mylic.Na szczęście mam na drugą zmianę może do 14 coś sie wyjaśni :lol:No i mamy jak zawsze niezły cyrk :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal upieram się, że dotychczasowy przepis upoważniał jedynie wpisywanie danych do rejestru z natury, co nie ma nic wspólnego z ,metodyką badania z tabeli pkt 1. Tam zawsze była mowa, aby sprawdzić czy tablice zalegalizowane itd...

Nie rozumiem tego - niech mnie ktoś przekona...

 

Druga sprawa - OK - przyjechałem na SKP na tablicach czasowych i z PC. Co z nalepką kontrolną na szybę? :) Nie mam jej... Więc nadal N - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - OK - przyjechałem na SKP na tablicach czasowych i z PC. Co z nalepką kontrolną na szybę? Nie mam jej... Więc nadal N - tak?
Jak tablicę to i naklejkę też się dostaje gorzej ja WK nie ma swojej drukarki!A jak piszecie w tytule badania na zaświadczeniu samo okresowe czy też np. okresowe-pojazd po raz pierwszy zarejestrowany za granicą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiol - jaka naklejka do czasowych tablic?? No co TY? Do czasówek NK nie jest przewidziana niestety...

A z kolei który WK wyda stałe tablice, czyli de facto zarejestruje pojazd bez badań? Ustawa wyraźnie mówi, że badanie przeprowadza się PRZED rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z nalepką kontrolną na szybę?

 

]Brak naklejki kontrolnej - o ile jest wymagana.

 

Błażej, nie pitol, bo wprowadzasz niepotrzebny zamęt podważaniem rzeczy jasnych. Nie mówię tu o dociekaniu do tego czy robimy bez tablic czy z tylko o tej naklejce... przesadzasz :-D

 

Jeszcze jedno na forum było pismo (odpowiedz MI) z 2004/06 nr TD3g-441G-07/2004 dotyczące zbiornika LPG cytuje:

 

Podajesz pismo sprzed 5 lat !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Brak naklejki kontrolnej - o ile jest wymagana.

No właśnie czy przed pierwszą rejestracją naklejka jest wymagana? Raczej nie. Ponawiam pytanie może mniej istotne jak w tytule tego badania piszecie na zaświadzczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy przed pierwszą rejestracją naklejka jest wymagana?

 

Nie. Jeśli dojdziemy do tego, że robimy bez tablic to jej nie wymagamy, a do czasówek tez nie jest wydawana, bo nie jest tam wymagana.

 

Wszystko się rozchodzi o tablice - czy mają być próbne, czy może być brak, lub zza granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy przed pierwszą rejestracją naklejka jest wymagana? Raczej nie. Ponawiam pytanie może mniej istotne jak w tytule tego badania piszecie na zaświadzczeniu.

"Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy"

 

Naklejka właśnie bądź tu mądry czy na duńskich tablicach jest wymagana a jak jest na słoweńskich itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko się dotrze z czasem . :(

 

[ Dodano: 22-09-2009, 10:14 ]

a czy jest gdzieś jednolity nowy cały cennik ? na tablicę powiesić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy"
No dobrze a skąd to kolega wziął bo w cenniku z programu patronat its nie ma w nazwach badań takiej formułki czyli co sami to sobie wymyślamy bo nie ma wzoru odgórnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zmienić słownik w programie Patronat z poziomu administratora.

Aktualizacja programów przez ITS ,PISKP troche potrwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest gdzieś jednolity nowy cały cennik ? na tablicę powiesić :(

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=60541

 

U nas naczelny wódz wydziału kom kazał robić okresowe przed I rejestracją jako Pozytywne także BEZ TABLIC.

 

Na piśmie? Nie to żebym się czepiał, dobrze że WK zajął w ogóle stanowisko, tylko trzeba wziąść za takie nakazy pewna odpowiedzialność. Nie jest to całkiem jasne i WK sam doprecyzował, tylko żeby potem nie było "my nic nie mówiliśmy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są dwa wydziały komunikacji , jeden miejski drugi powiatowy i mają odmienne zdania, pierwszy do badania z tablicami i PC bez naklejki Drugi bez tablic na okresowe a ja biedny diagnosta strzel sobie w łeb. Chyba zacznę pytać klientów gdzie zamierzają rejestrować , gorzej jak się trafi jakiś handlarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.