Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

u nas moze system holenderski dałby rade. Tam diagnosta koncząc badanie pozytywem moze dostać informacje o kontroli. W ciagu kilku -kilkunastu minut pojawia się wtedy jaks inspekcja i ponownie sprawdzają ten samochód po przegladzie. Tak mi opowiadał znajomy pracujacy tam od kilku lat, sam próbował kilka razy po "polsku" załatwic przegląd ale się nie dało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw to nie narzekanie, to komentarz do działań, które wywołają tylko zwiększony ostracyzm w stosunku do diagnostów.

Naprawdę działacie bez takiej refleksji? :shock:

Komentować to każdy potrafi - może powiesz co zrobiłeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas moze system holenderski dałby rade. Tam diagnosta koncząc badanie pozytywem moze dostać informacje o kontroli. W ciagu kilku -kilkunastu minut pojawia się wtedy jaks inspekcja i ponownie sprawdzają ten samochód po przegladzie.

 

I co, chciałbyś na takich zasadach pracować?

 

[ Dodano: 12-02-2013, 21:06 ]

Komentować to każdy potrafi - może powiesz co zrobiłeś :?:

Po raz kolejny Ci mówię:

Codziennie rzetelnie pracuję, żeby np. twój prezes mógł powiedzieć, że w naszym środowisku nie ma problemu z rzetelnością wykonywanych badań.

A tak w końcu to co Ty co zrobiłeś?

To Ty wymyśliłeś żeby robić zdjęcia?

I dalej co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, chciałbyś na takich zasadach pracować?

Jeśli rzetelnie pracuje to czemu nie ??

Jak policja zatrzymuje Cie do kontroli i mimo Twoich zapewnień że nie pijesz każe Ci dmuchać to też się obrażasz ? Zauważ że od pół roku możesz dać pozytyw za nie całkiem sprawny samochód czyli jakieś zaufanie do diagnostów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, chciałbyś na takich zasadach pracować?

Jeśli rzetelnie pracuje to czemu nie ??

No!

I zapewne nie ma nic lepszego jak ciągła weryfikacja tego przez notoryczne nalotowe kontrole.

To w istocie podniosłoby atrakcyjność zawodu diagnosty i ułatwiło by nam pracę ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, chciałbyś na takich zasadach pracować?

Jeśli rzetelnie pracuje to czemu nie ??

No!

I zapewne nie ma nic lepszego jak ciągła weryfikacja tego przez notoryczne nalotowe kontrole.

To w istocie podniosłoby atrakcyjność zawodu diagnosty i ułatwiło by nam pracę ::hey

Marek 1. Ty i tak mimo swoich deklaracji nie pracujesz rzetelnie, bo skowo przy badaniach powypadkowych §03.1 ust.2 wykonując zakres badania okresowego 0-10 z zał 1 działu I i zakres zał. nr 2 działu I pkt.1 pobierasz tylko 94.00 złote. Co na to twój pracodawca. Dopłaca do twojej pensji?Są tacy co za badanie techniczne pojazdu z instalacją gazową pobierają tylko 98,00 zł i ewentualnie pobierają CEPiK 1 zeta.

Zastanów się, jakieś 30% zarzucanych nam błędów, to niewłaściwie pobrane opłaty. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, chciałbyś na takich zasadach pracować?

Jeśli rzetelnie pracuje to czemu nie ??

No!

I zapewne nie ma nic lepszego jak ciągła weryfikacja tego przez notoryczne nalotowe kontrole.

To w istocie podniosłoby atrakcyjność zawodu diagnosty i ułatwiło by nam pracę ::hey

Marek 1. Ty i tak mimo swoich deklaracji nie pracujesz rzetelnie, bo skowo przy badaniach powypadkowych §03.1 ust.2 wykonując zakres badania okresowego 0-10 z zał 1 działu I i zakres zał. nr 2 działu I pkt.1 pobierasz tylko 94.00 złote. Co na to twój pracodawca. Dopłaca do twojej pensji?Są tacy co za badanie techniczne pojazdu z instalacją gazową pobierają tylko 98,00 zł i ewentualnie pobierają CEPiK 1 zeta.

Zastanów się, jakieś 30% zarzucanych nam błędów, to niewłaściwie pobrane opłaty. ::hey

 

Myślę ze takie wypowiedzi są nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto, co będzie jeśli się okaże, że nie masz racji z powypadkowym. Oddasz wszystkim klientom nadpłacone 98 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I zapewne nie ma nic lepszego jak ciągła weryfikacja tego przez notoryczne nalotowe kontrole.

To w istocie podniosłoby atrakcyjność zawodu diagnosty i ułatwiło by nam pracę ::hey

Zawód nie musi być atrakcyjny !

Niektórym by ułatwiło a innym nie ,wszystko zależy od punktu siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden link a jak ożywił temat

a tak na marginesie, ciekawe kto podał te informacje do prasy i po co, bo chyba nie po to żeby wnieść trochę zamętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, jakieś 30% zarzucanych nam błędów, to niewłaściwie pobrane opłaty.

Po pierwsze, nie ma żadnej pewności, ze Twoje postępowanie jest właściwe, gdyż kontrolujący też stosują różne interpretacje.

Po wtóre też uważam, że

takie wypowiedzi są nie na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyrok na stare auta, rząd przerobi je na żyletki"

bardziej chodziło mi o to czy ten tytuł to nierzetelność dziennikarzy czy ... no właśnie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest 3,5 tyś stacji, co najmniej pracuje na nich 2 diagnostów , czyli pracujących diagnostów jest około 7 tyś.

Na tym forum jak liczyłem aktywnych jest okolo 20 bo reszta to z innej parafi.

Czy zdanie tych paru diagnostów jest wyznacznikiem przyszłości badań technicznych?

Proszę się nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdanie tych paru diagnostów jest wyznacznikiem przyszłości badań technicznych?

 

Pytanie jak chcesz zdobyć informacje o opiniach tych pozostałych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem w jakimś raporcie z 2012r. stacji jest już ponad 4000 a uprawnionych diagnostów pond 10 000. Aktywnych może jest 20, ale jest wielokrotnie więcej tych, którzy tu zaglądają i czytają. Nie wiem dlaczego nie chce się im wypowiadać. Prawda jest taka, że większość pracuje jak potrafi a po pracy mają cały temat gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jak liczyłem aktywnych jest okolo 20 bo reszta to z innej parafi.

Czy zdanie tych paru diagnostów jest wyznacznikiem przyszłości badań technicznych?

Na Forum jest 58 użytkowników :: 13 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 45 Gości

 

część z nas nie jest zalogowana z różnych powodów, ale na pewno nam kibicuje

 

[ Dodano: 13-02-2013, 09:36 ]

Nie wiem dlaczego nie chce się im wypowiadać.

 

a czemu ma służyć powielanie wypowiedzi, ja też staram się nie pisać jeżeli już ktoś wcześniej poruszył daną kwestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak chcesz zdobyć informacje o opiniach tych pozostałych?

Może ankietę rozesłać do skp, a może OSDS roześle propozycje członkostwa i przy okazji zapyta?

Niewielu diagnostów wie obecnie o powstaniu tej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu diagnostów wie obecnie o powstaniu tej organizacji.

Z tych niewielu co wiedzą ilu przysłało deklaracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu diagnostów wie obecnie o powstaniu tej organizacji.

Z tych niewielu co wiedzą ilu przysłało deklaracje ?

 

Zgodnie z hasłem: zróbcie a będziemy mieli. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych może jest 20, ale jest wielokrotnie więcej tych, którzy tu zaglądają i czytają. Nie wiem dlaczego nie chce się im wypowiadać.

 

Wielu nie może ze względów służbowych. Ja sam tak miałem na początku istnienia forum. Mój pracodawca, były już na szczęście, śledził prawie każdą moją wypowiedź i potem potrafił mnie próbować rozliczać. Nawet już po tym jak mnie zwolnił to wydzwaniał i jeździł ( !!! ) do mojej nowej pracy. Do dzisiaj zresztą próbuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ten post dlatego ,żeby co niektórym uzmysłowic , że ich zdanie nie jest wyrocznią.

Nie zawsze praca diagnosty jest usłana różami.

Diagności sa poddawani naciską z każdej strony,począwszy od macieżystego WK a skończywszy na właścicielach stacji.

Wiecie czemu jest tylu zarejestrowanych na forum ,a pisze posty tylko paru.

Większa część tylko czyta.Owszem z tego czytania wyciąga wnioskii i się uczy,ale większość boi się pisać ,bo od razu jest bombardowana postami w stylu :a co ty wiesz,a na jakiej podstawie to piszesz,ja wiem lepij,i takie tam BLE ,BLE,BLE.

Ja sam boję się nie raz pisać ,bo nie wiem jak to zostanie przyjęte przez elitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam boję się nie raz pisać ,bo nie wiem jak to zostanie przyjęte przez elitę.

 

:ok

 

A czasem BT nie boicie się robić? Przecież nigdy nie wiadomo jak to przyjmie klient...

 

Panowie - przesadzacie... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.