Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa etaty? To może i dwie wypłaty?
:ok

 

tak szanują u nas właściciele diagnostów, jak ma być dobrze?

 

jedna dobra wypłata i kazda ze stron jest zadowolona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna dobra wypłata i kazda ze stron jest zadowolona !

 

najniższa na papierze, a do kieszeni 10-12% od utargu? hehehehe

 

 

niech każdy robi swoje - diagnosta badania, a właściciel niech dba o swoje podwórko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na dwóch SKP. Teraz prowadzę serwis i być może przy serwisie otworze małą "podstawówke" AB. Prowadząc serwis zależy mi na jakości BT bo to generuje zyski serwisu. Podpisuje się pod każdą formą kontroli ,pod warunkiem ,że będzie ona dotyczyła wszystkich stacji w takim samym stopniu bo w tej chwili mój WK czepia sie nawet drobiazgów ,a w ościennych miejscowościach do OBT wystarczy sam DR i gotówka. To prowadzi do takiej patologi że uczciwy diagnosta musi się czasem ugiąć. Usuńmy patologie ,a wszystkim uczciwym będzie się żyło dostatnie i spało spokojnie. Kary również dla właścicieli SKP i kontrole doprowadzą do tego że to uczciwy i sumienny diagnosta bedzie "towarem" deficytowym na rynku pracy.

 

[ Dodano: 11-02-2013, 14:39 ]

niech każdy robi swoje - diagnosta badania,

Żeby zostać diagnostą trzeba być mechanikiem (przynajmniej teoretycznie) więc w czym problem ??

skoro masz 10-12% od przerobu to za geometrie dostaniesz 10-12 zł (30-40min) plus podstawa 7zł/h daje spokojnie 20 zł/h

 

[ Dodano: 11-02-2013, 14:56 ]

Co do tematu to jestem przeciwnikiem monitoringu na SKP nie dlatego ,że obawiam sie o swoje uprawnienia ale dlatego że znam polskie realia. Kilka WK zatrudni nowych ludzi którzy bedą przeglądać nagrania i wyłapywać nawet najmniejsze potknięcia a większość WK uzna że nie ma ludzi i nawet nie spojrzy na nagrania w czasie corocznych kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojne - to mam więcej niż 20zł/h i nie muszę kibelka po klientach myć, co najwyżej po sobie,

 

póki co szef jest zadowolony i ja też

 

i nikt nie wymusza na mnie jakiś dodatkowych czynności i robienia badań niezgodnie z moimi przekonaniami :D

 

jak mnie szef szanuje tak samo ja jego :D

 

skoro masz 10-12% od przerobu to za geometrie dostaniesz 10-12 zł (30-40min) plus podstawa 7zł/h daje spokojnie 20 zł/h

tylko zamiast badań musiałbyś zbieżności trzaskać hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojne - to mam więcej niż 20zł/h

To są ustalenia na lini pracodawca-pracownik

tylko zamiast badań musiałbyś zbieżności trzaskać hehehehe

ta sama cena ten sam czas a skoro nie ma BT to dobra i geometria

Ale temat nie o tym więc zostawmy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobra i geometria

 

jeżeli jako diagnosta się na to zgodzisz i jak ci dodatkowo zapłacą, bo znam stację gdzie właściciel mówi: Franek i tak nic nie robisz idź pomóż Karolowi szybę wkleić, za chwilę jeszcze coś itd.

 

...........i dalej szukają tam diagnosty :D

ale temat faktycznie nie o tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to jestem przeciwnikiem monitoringu na SKP

 

Z tego co się mówi, to nie ma być monitoring, tylko robione zdjęcie na wjeździe z widoczną tablica rej. I tyle. Ma to być dołączane do rejestru badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko robione zdjęcie na wjeździe z widoczną tablica rej. I tyle. Ma to być dołączane do rejestru badań.

 

Może być. Reszty tych postów nie chce mi się komentować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba pozamiatać...

 

Daj im się jeszcze trochę powyżywać :D i potem delikatnie miotełką :evil: po łepkach i łapkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie trzeba nic zamiatać

już widać rożne interesy - różnych stron, zainteresowanych tym problemem :D

 

.......................i widać o co komu faktycznie chodzi ::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie trzeba nic zamiatać

już widać rożne interesy - różnych stron, zainteresowanych tym problemem :D

 

.......................i widać o co komu faktycznie chodzi ::(

 

I oto mamy przykład Pana Inspektora od badań technicznych, który nawet hali po sobie nie zamiecie, bo nie wypada.

Idą nowe czasy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hali po sobie nie zamiecie

 

Ja też nie zamiatam hali :D:D:D bo przychodzi sprzątaczka .............................................................ale kanał jest mój i podłoga w nim, co jakiś czas trzeba umyć, no chyba że przyjdzie "młody" to obejmie schedę, fala musi być :D:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hali po sobie nie zamiecie

 

Ja też nie zamiatam hali :D:D:D bo przychodzi sprzątaczka .............................................................ale kanał jest mój i podłoga w nim, co jakiś czas trzeba umyć, no chyba że przyjdzie "młody" to obejmie schedę, fala musi być :D:evil::evil:

 

To jeszcze nie dorosłeś do miana Inspektora. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie dorosłeś do miana Inspektora

 

:keep: kurcze jeszcze muszę w takim razie porobić w tym kanale. A inspektor to bardziej mi do TDT'u pasuje niż na SKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tu nie trzeba nic zamiatać" - psuj napisał, że zaraz pozamiata posty powyżej, ja dodałem że wcale nie trzeba, i dalej o różnicy interesów..........diagnosty i właściciela stacji

 

- a wy koledzy o..........................zamiataniu posadzki. brawo - czasami trzeba przeczytać coś ze zrozumieniem,

 

a wracając do tematu sprzątania - jak widzę i sprzątaczki na SKP są:

 

bo przychodzi sprzątaczka

 

 

i jakoś to niektórym właścicielom nie przeszkadza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej o różnicy interesów..........diagnosty i właściciela stacji

 

A co tu pisać o różnicy. Różnica jest i będzie nie pogodzisz naszej pracy czyli dbania o stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach i dochodów z prowadzenia SKP to są dwie różne rzeczy. Nikomu nie można się dziwić każdy chce jakoś żyć i diagnosta i właściciel który dąży do zwiększania swoich dochodów, dlatego tu są postulaty o tym żeby diagnostę zrobić inspektorem na etacie u starosty aby był niezależny od właściciela SKP w zasadzie powinien być niezależny od wszystkich.

Możemy tylko sobie życzyć takiej pracy aby właściciel mocno nie naciskał lub w ogóle na diagnostę, ale jak wiemy nie jest łatwo o taką pracę, ale ja mam szczęścię i u mnie nikt nie naciska bo dyrektora widzę może z raz w tygodniu nic nie mówi (narazie) ale swoje wie :)

 

i jakoś to niektórym właścicielom nie przeszkadza.

 

Moja Firma jest duża nie tylko SKP więc jest kilka sprzątaczek, i od czasu do czasu wjadą do nas maszyną do mycia podłogi i jest umyta, biuro jest codziennie sprzątane :P tylko kanał jest mój :D:D

ale gdyby w Firmie nie było sprzątaczek to cała konserwacja powierzchni płaskiej należała by do mnie :x:x jako najmłodszego stażem i wiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o sprzątaniu mam na myśli dbanie o stanowisko pracy, a to nie wymysł właścicieli, tylko prawa pracy, które bardziej broni pracowników niż pracodawców. :x

Do prywatnego kibelka diagnostów, też chyba nie wypada wzywać sprzątaczki, bo to sprawa honoru i higieny własnej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze się , o zniknięciu starych aut., to napewno dobry pomysł .Ale niektóre nowe samochody eksploatowane intensywnie też mogą być niesprawne technicznie, niektóre już z fabryki wyjeżdżając mają wady i usterki.Należy zacząć od nauczenia społeczeństwa, że trzeba mieć prawo jazdy , płacić. OC. i dbać o stan techniczny pojazdu .Dopiero wtedy może się wszystko poprawić , pieniądze też o tym decydują to jest fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.