Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sam boję się nie raz pisać ,bo nie wiem jak to zostanie przyjęte przez elitę.

 

Chciałeś się dowiedzieć to masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam boję się nie raz pisać ,bo nie wiem jak to zostanie przyjęte przez elitę.

Proponuje otworzyc nowy dział na forum, gdzie będą mogli pisac tylko użytkownicy bez dopisku VIP czy Moderator. Wtedu to "MY" poczytamy i może coś od "WAS" się nauczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wolicie się obrazić, niż rozpropagować ,,,

Janusz ,nikt się nie obraża , ale tekst :Ja tam wolę gołe baby w internecie pooglądać - nie jest wcale zmyślony i oddaje podejście co niektórych do naszych spraw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie obraża

To spróbujcie wysłać info do wszystkich skp, bo nie tylko członkowie są potrzebni ale i zapaleni działacze a takich tylko z tłumu wyłonić można,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbujcie wysłać info do wszystkich skp

Mailem czy pocztą ? Bo na znaczki do 4000 stacji nie wyrobimy .

A tak poza konkursem , wysłałeś deklarację ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam boję się nie raz pisać ,bo nie wiem jak to zostanie przyjęte przez elitę.

 

Jaja sobie robisz :D

VIP-om tego forum do elit oooooooooooooooo :-P

 

"....Tworzenie się elit jest zjawiskiem powszechnym i obserwowanym we wszystkich zbiorowościach społecznych.

 

elita wladzy(tego forum nie jest) oparta o świat armii, wielkich korporacji oraz polityki, które nazywa on wielką trójką. Wykazuje on, że między tymi trzema sferami bez przerwy następuje przepływ (wysocy oficerowie obejmują ważne stanowiska polityczne, politycy po zakończeniu kadencji obejmują funkcje w organach spółek kapitałowych, z kolei bogacze świata koporacji często obejmują stanowiska polityczne). Jednocześnie zauważa, że owa elita wykazuje tendencje do ograniczania dopływu ludzi nowych. Najważniejsze stanowiska są w znacznym stopniu zarezerwowane dla dzieci potentatów, którzy zapewniają im właściwą edukację i odpowiednie kontakty.

edną z głównych cech elit jest ekskluzywizm, czyli skłonność do odgraniczania się od społeczeństwa i ograniczania dostępu do elity. Osoby należące do elity starają się też podkreślić swoją wyższość i odrębność poprzez propagowaną ideologię i styl życia. Podkreślanie wyższości ma często postać elitaryzmu czyli poglądu, że sądy i działania jednostek należących do elity są bardziej wartościowe, a one same są legitymowane do sprawowania władzy...."

 

Więc diagności nie bójcie się elit tego forum ,piszcie..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza konkursem , wysłałeś deklarację ? :)

Chyba rok leży już w zaadresowanej kopercie, nieaktualna już zresztą i nadal się waham, ponieważ byłem już członkiem kilku organizacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbujcie wysłać info do wszystkich skp

Mailem czy pocztą ? Bo na znaczki do 4000 stacji nie wyrobimy .

 

A to ja mam pomysła. Niech ktoś z ramienia i za poparciem zarządu OSDS roześle do starostw pismo (mailowo) z prośbą o udostępnienie kodów rozpoznawczych i adresów mailowych podległych im skp. Nie są to żadne chronione dane, często można je w BIP-ach znaleźć.

 

I wtedy można wysyłać maile do poszczególnych skp. Kosztuje to tylko czas, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

JANUSZ60 napisał/a:

A jednak wolicie się obrazić, niż rozpropagować ,,,

 

Janusz ,nikt się nie obraża , ale tekst :Ja tam wolę gołe baby w internecie pooglądać -

no jak zwykle jestem nie w temacie , to teraz chłopców się oglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy w cepiku nie będą mieli takich danych...

Najlepiej gdyby ktoś miał układ z dziewczynami od opłat ewidencyjnych w MSW ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja toczy sie głownie wokół tego czy stacje(diagnostów)należy kontrolować.Napewno tak,pytanie tylko w jakim zakresie i jakie konsekwencje(kary)stosować.Pisałem juz wczesniej,ze jestem za tym aby dokumentować obecność pojazdu na stacji(zdjecie z nr.rej.,ewentualnie numerem nadwozia),samo nagrywanie badania nic nie da ,napewno większą korzyść dało by przesylanie wyników z urzadzen,które i tak w wiekszosci maja mozliwosc zapisu wyników pomiaru na komputer i po uzupełnieniu danych typu dmc,masa własna... komputer oceniłby czy to wystarczy,a drugą czesc badania oceniałby diagnosta

i na dzien dzisiejszy to pewnie by czesciowo pomogło

 

natomiast,zeby naprawic (usunąć) druga i pewnie głowna przyczyne problemu trzeba by zmienić podejście własciciela czy kierowcy do stanu techn. pojazdu, a to na dzien dzisiejszy

będzie najtrudniejsze,bo człowiek sie nauczył,że "za pieniądze można wszystko"-nie każdy oczywiscie

 

innym problemem,napewno nie dla wszystkich "wygodnym" są ceny badań i o ile wszelkie badania dodatkowe są wycenione przyzwoicie to cena za "powszechne" badanie ustalona już przed kilku laty na bardzo wysokim poziomie spowodowała,że stacje kontroli zaczeły powstawać jak grzyby po deszczu- ze zrozumiałych względów oczywiscie nic nie mających wspólnego z bezpieczenstwem

moim zdaniem stacje kontroli powinny działać razem z warsztatami ,serwisami samochodowymi itp. w których to sama naprawa zepsutych(często wczesniej skontrolowanych) pojazdów przynosiłaby włascicielowi należyte zyski, a nie samo badanie,za które też należałoby zaplacic,ale myśle że nawet na dzien dzisiejszy cena jest za wysoka

 

i te "naciski" o których tutaj tez było właśnie z powodu tych cen jednak istnieja,a wyobrażam sobie ,ze w odwrotnym przypadku te naciski by były ale zupełnie w drugą stronę(jak najwiecej N)

niestety takie dzis są realia i diagnosta nie boi sie klienta a właśnie najbardziej utraty pracy i o tym tez trzeba mowic

 

poza tym ceny badań powinny zostać uwolnione

takie jest moje zdanie i myślę że o tym też warto podyskutować ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ceny badań powinny zostać uwolnione

Nie wystarczy Ci, że już dostatecznie uwalniają je sami właściciele skp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ceny badań powinny zostać uwolnione

Nie wystarczy Ci, że już dostatecznie uwalniają je sami właściciele skp ?

 

no własnie czyli istnieje taka potrzeba skoro sami własciciele tego chca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy Ci, że już dostatecznie uwalniają je sami właściciele skp ?

 

Nie - bo na chwile obecną robi się to w jakiś dziwny zawoalowany sposób (rabaty, grupony w necie, gratisy itd.). Sam ketiw wszak mówi... Niech rynek reguluje SKP 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech rynek reguluje SKP

Wiem, że jesteś tego zwolennikiem, ale wtedy to już nie zdjęcie pojazdu, lecz film z przebiegu całego badania byłby zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny uwolnione? Narzekasz na nadwyżkę kasy? Przecież badanie kosztowało by wtedy 70 zł, bo każdy przedsiębiorca liczył by na większą ilość badań jeżeli zejdzie z ceny, a konkurencja nie śpi. Moim zdaniem to ministerstwo nie zajmuje się tym dlatego że za mało kasy z tego ma. Większość przedsiębiorców szuka kosztów żeby jak najmniej vatu zapłacić. Czy badanie kosztowało będzie 100 czy 150 to skarbowy i tak nie zobaczy należnego vatu w całości bo firma miała takie koszty że prawie się 0 wyszło. powtarzam to co napisałem wcześniej nie potrzeba wymyślać monitoringów programów i tworzyć właścicielom SKP problemy Jak ktoś będzie chciał to przełoży TR na podobne auto i co z tego że zdjęcie jest jak właściwy pojazd jest w domu. Właściciel pojazdu musi czuć że jazda bez ważnego badania lub niesprawnym pojazdem jest bardzo kosztowna. Właściciel SKP musi zabiegać o to żeby diagnosta robił sumiennie badania bo może za nieuczciwość diagnosty drogo zapłacić. Obecnie zabiega o ślepego diagnostę bo mało klientów. Diagności też muszą czuć że spotka ich kara za krótkowzroczność. Jeżdżę po mieście i widzę pozycje żółte, ale panowie w mundurach wolą łapać za prędkość bo to kasa dla budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.