Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

2. W rejestrze zamieszcza się dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu jest określony w załączniku nr 8 do rozporządzenia.

Nooo... to się nadopuszczało po punkcie 8 i 9 cytowanego załącznika. :hah:

Konkretniej o badaniach jest w § 1.

Poza tym na chwilę obecną wymiękam z tematu nie widząc sensu zapartego udowadniania wyższości N-zaświadczenia nad przegapionym terminem, oraz daremnego roztrząsania decyzji organu czy postąpił słusznie.

A tak na chłopski rozum to o jakie dokumenty policja prosi podczas kontroli:

- o dowód osobisty czy legitymację partyjną???

- o prawo jazdy czy karnet na basen???

- o polisę OC czy Auto Casco???

- o dowód rejestracyjny czy zaświadczenie???

Było nie pchać się na drogę bez badań w dowodzie!

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

brodatymazur, mnie nie chodzi o ustawowe prawa i obowiązki diagnosty, a o bezpieczeństwo własne. Ludzie są różni. Na zwykłego negata reagują dość ostro, a co dopiero mówić o zatrzymaniu DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na chwilę obecną wymiękam z tematu

Kolego bez urazy,ale moje pytania i posty kierowane były do Kolegi brodatymazur,na które uzyskałem odpowiedź i podziękowałem i nie roztrząsam dalej tematu.

A rozmowa nie dotyczyła

udowadniania wyższości N-zaświadczenia nad przegapionym terminem,
.

Ale już nie będę się powtarzał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodatymazur, mnie nie chodzi o ustawowe prawa i obowiązki diagnosty, a o bezpieczeństwo własne. Ludzie są różni. Na zwykłego negata reagują dość ostro, a co dopiero mówić o zatrzymaniu DR.

Panowie ...... z resztą lepiej nie będę komentował tych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodatymazur, mnie nie chodzi o ustawowe prawa i obowiązki diagnosty, a o bezpieczeństwo własne. Ludzie są różni. Na zwykłego negata reagują dość ostro, a co dopiero mówić o zatrzymaniu DR.

Panowie ...... z resztą lepiej nie będę komentował tych słów.

:?: A co w tym dziwnego, że obawiam się o swoje bezpieczeństwo w pewnych sytuacjach. Policjant ma mundur, odznakę i broń. Jest jeszcze w większości odrobina respektu przed tymi charakterystycznymi elementami. Ja mam dwie ręce i ewentualnie jakiś klucz do obrony. Zaznaczam, że nie miałem sytuacji żebym DR musiał zatrzymać, ale reakcje widziałem różne na negatyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie miałem sytuacji żebym DR musiał zatrzymać

Czyli wszystkie pojazdy zawsze sprawne były... Nie wierzę aby nie zaistniały przesłanki z art. 132 ust. 1 pkt 1 ppnkt a - b - c.

 

[ Dodano: 19-08-2013, 13:22 ]

Kolego bez urazy,ale moje pytania i posty kierowane były do Kolegi brodatymazur,

- ale e-eskape włączył się do dyskusji i miał do tego "prawo". To nie jest temat pytanie do .... więc warto docenić każdą wypowiedź, która nie łamie zasad forum :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie miałem sytuacji żebym DR musiał zatrzymać

Czyli wszystkie pojazdy zawsze sprawne były... Nie wierzę aby nie zaistniały przesłanki z art. 132 ust. 1 pkt 1 ppnkt a - b - c.

Do klasyfikacji usterek pod kątem czy zagrażają bezpieczeństwu czy nie, mam coś takiego jak poz. 996. Wg. tych wytycznych wystawiłem kilkanaście negatywów w ostatnim czasie. Nie były to jednak usterki, które można by było zakwalifikować jako USZ, więc brak podstaw do zatrzymania DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność danych, powierzchowna korozja przewodów hamulcowych, skuteczność hamulców niewiele poniżej dopuszczalnej, pęknięcie klosza kierunkowskazu itp. A to tylko przykłady z ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń się gdyż widzę, że za chwilę polegniesz na całej linii.

 

To nie chodzi o obronę, Brodaty. Tu chodzi o:

obawiam się o swoje bezpieczeństwo w pewnych sytuacjach.

 

Diagnosta często siedzi sam (policjanci zazwyczaj są po dwóch). Przyjedzie ci dwóch łysych starą beemką i spróbuj żeby Ci ręka nie drgnęła przy podpisywaniu zaświadczenia z N. Zęby ma się tylko jedne i nawet monitoring na stacji tego nie zmieni.

A uwierz mi, wyroki (może nawet i bez zawiasów) nie zrekompensują mi wybitych zębów lub złamanej ręki...

 

W takim wypadku lepiej, niezgodnie z prawem, wyprosić petentów ze stacji, udając, że ich nie było niż walnąć N lub zatrzymać DR. I żadna ustawa nie zapewni mi bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku lepiej, niezgodnie z prawem, wyprosić petentów ze stacji, udając, że ich nie było niż walnąć N lub zatrzymać DR. I żadna ustawa nie zapewni mi bezpieczeństwa...

I oto kwintesencja całej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto kwintesencja całej dyskusji.

 

Oto kwintesencja , zaryzykowałbyś swoim zdrowiem lub nawet życiem w takiej sytuacji ::? będąc w pojedynkę sam na SKP.

 

Mi jeszcze do tej pory nikt nie podskoczył na SKP, bo może zbyt groźnie wyglądam (gruby i łysy jestem :D ) ale gdyby trafiła mi się taka akcja to też pewnie postąpiłbym niezgodnie z prawem jak Psuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Wam słowami Andrzeja Sapkowskiego:

 

Bo ten, kto raz nie złamie w so­bie tchórzos­twa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni.

 

Mam nadzieję, że następnym razem w takiej sytuacji zanim puścicie pomyślicie o mnie :evil:

 

Od­ważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że is­tnieją rzeczy ważniej­sze niż strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tyle można riposty na to dać...

 

Jako Policjant z założenia jesteś w innym miejscu hierarchii społecznej i nic tego nie zmieni.

 

Nie ustosunkowałeś się też do wypowiedzi Kolegi aboz, który rzekomo już miał się pogrążać. Dał przykłady badań z wynikiem N, ale bez zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że ustawodawca nałożył ważne obowiązki na diagnostów, którzy ich nie wykonują gdyż:

- boją się reakcji użytkownika pojazdu,

- czasem odpuszczają gdyż chodzi o kasę(inny temat na forum).

 

====

 

Wiem, że słowa, które napisałem mogły i na pewno niejednemu podniosły ciśnienie. Skierowanie dyskusji na ten wątek miało pewien cel, który został osiągnięty szybciej niż się spodziewałem. Ktoś zapyta o czym ja mówię...

 

Panie i Panowie. Moim celem w tej dyskusji było doprowadzenie do sytuacji w której obnażony zostanie fakt ogólnopolskiego trendu wśród diagnostów NIEKORZYSTANIA ze swoich uprawnień przy czym w innych wątkach padają zakusy na to by dodać wam większe. Sami widzicie, że wcale tak dobrze u Was z tym nie jest. Sami wielokrotnie oceniacie pracę między innymi Policji, policjantów, ale jak to mówią: "niech pierwszy rzuci kamieniem...."

 

====

 

Nie ustosunkowałeś się też do wypowiedzi Kolegi aboz, który rzekomo już miał się pogrążać. Dał przykłady badań z wynikiem N, ale bez zatrzymania DR.

Tak więc po przeczytaniu poniższego proszę mi udzielić prostej odpowiedzi:

Niezgodność danych, powierzchowna korozja przewodów hamulcowych, skuteczność hamulców niewiele poniżej dopuszczalnej, pęknięcie klosza kierunkowskazu itp. A to tylko przykłady z ostatnich dni.

- do jakiej kategorii usterek pojazdu zaliczymy te powyższe wymienione w poście zgodnie z aktem wyższego rzędu jakim jest PORD.

 

Proszę wyłączyć z kwalifikowania "niezgodność danych" gdyż diagnosta za to nie może zatrzymać DR wbrew temu co mówi rozporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- boją się reakcji użytkownika pojazdu,

- czasem odpuszczają gdyż chodzi o kasę(inny temat na forum).

 

Znam przykłady gdzie "stróże prawa" działają lub zaniechują działania, także bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przykłady gdzie "stróże prawa" działają lub zaniechują działania, także bez komentarza...

- ale to akurat nie jest tematem tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Policjant z założenia jesteś w innym miejscu hierarchii społecznej i nic tego nie zmieni.

- prawo w w części art. 132PORD jest takie samo dla diagnostów jak i policjantów i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiej kategorii usterek pojazdu zaliczymy te powyższe wymienione w poście zgodnie z aktem wyższego rzędu jakim jest PORD.

 

Ustawa nie określa kategorii usterek. Na podstawie delegacji ustawowej tegoż aktu czyni to rozp.996 - a tam jak byk stoi, że te usterki nie zagrażają bezpieczeństwu.

 

[ Dodano: 19-08-2013, 21:24 ]

prawo w w części art. 132PORD jest takie samo dla diagnostów jak i policjantów i nic tego nie zmieni.

 

Prawo jest takie samo??? Raczej nakazuje wykonać takie same czynności zarówno diagnoście i policjantowi. Ale to jeszcze nie znaczy, że w ogóle w świetle systemu prawnego, ale w kontekście odbioru i funkcji społecznej w ogóle można te dwie funkcje zrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa nie określa kategorii usterek.

- oczywiście prosze odnieść się do tego:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

 

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

 

b) zagraża porządkowi ruchu,

 

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

Na podstawie delegacji ustawowej tegoż aktu czyni to rozp.996 - a tam jak byk stoi, że te usterki nie zagrażają bezpieczeństwu.

- czyli bezpieczeństwo jest wykluczone. Możliwości się zawężają.

Raczej nakazuje wykonać takie same czynności zarówno diagnoście i policjantowi.

- a o czym ja mówię?

Raczej nakazuje wykonać takie same czynności zarówno diagnoście i policjantowi. Ale to jeszcze nie znaczy, że w ogóle w świetle systemu prawnego, ale w kontekście odbioru i funkcji społecznej w ogóle można te dwie funkcje zrównać.

- czyli można stwierdzić, że u diagnostów ta część zapisu art. 132 nie przyjęła się. Należy dać im prawo do noszenia broni wtedy zaakceptują ten zapis PORD ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.