Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Można to interpretować również ten sposób że policjant wpisał że pojazd uczestniczył

w kolizji drogowej której skutkiem było uszkodzone tylko lewego lusterka.

Wtedy opła za badanie byłaby 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

tylko czy tak samo zinterpretują panowie na kontroli ...?

Oni zawsze, podobnie z resztą jak my, mają różne interpretacje. Obyś trafił na podobnie jak Ty myślących,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ubezpieczeniowa wyplaci 192 zl a większość kolegów robi to badanie za 94 zl.Dlaczego?

 

Bo w firmie ubezpieczeniowej nie wiedzą, że dz.u 227 juz nie obowiązuje.

 

Co się dziwić jak do dzisiaj zdarzają się klienci którzy przychodzą z ubezpieczalni na badanie bo mieli szkodę powyżej 2000 zł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ubezpieczeniowa wyplaci 192 zl

mirek.g, -moze u Ciebie tak jest.U nas niestety krotko po wprowadzeniu 155 FU wypłacają tylko 94.-Musi sie ze na zachodzie mają lepszych mecenasów.Zwykły Kowalski machnie ręką ale firmy które naprawiaja takie samochody tego juz nie zrobią...

Bo w firmie ubezpieczeniowej nie wiedzą, że dz.u 227 juz nie obowiązuje.
Wiedzą,wiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt, jaki powinien być zakres badania pojazdu, którego DR został zatrzymany przez policję, w zaświadczeniu wpis "uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzone lusterko lewe" i jaka powinna zostać pobrana opłata?

Już widzę minę faceta jak diagnosta zabiera się za pomiar geometrii i kasuje 94zł.

Według skierowania uszkodzeniu uległo tylko lusterko. Jak skasujemy za kolizję plus usterki to klient uzna nas za nienormalnych. Jak byśmy nie zrobili zawsze ktoś się znajdzie co stwierdzi że należało postąpić inaczej.

Znane mi możliwości to:

1-20zł

2-94zł

3-94zł + 20zł

4-94zł + 98zł + 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt, jaki powinien być zakres badania pojazdu, którego DR został zatrzymany przez policję, w zaświadczeniu wpis "uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzone lusterko lewe" i jaka powinna zostać pobrana opłata?

Dla mnie sprawa prosta jak "drut kolczasty" :D Owszem wpis"uszkodzenia pokolizyjne" ale wpisany jest tez element który uległ uszkodzeniu.Co najwyzej 20.- i ani grosza więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis"uszkodzenia pokolizyjne" ale wpisany jest tez element który uległ uszkodzeniu.Co najwyzej 20.- i ani grosza więcej...

Moi kontrolujący mają odmienne zdanie, bo przy każdym wpisie w zaświadzceniu słowa kolizja lub wypadek zawsze trzeba robić badanie pokolizyjne, niezaleznie od tego czy sa podane jakieś usterki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg kontroli "bez uwag". Moja propozycja 94+20, nie została, delikatnie rzecz biorąc, zaakceptowana. Panowie stwierdzili, że należy pobrać 94+98, ponieważ wykonałem pełny zakres okresowego i geometrię, czyli zakres powypadkowego, wynik badania P, bez określania terminu. I tak zakończyło się badanie. Na koniec ciekawostka, po telefonie do centrali, jeden z panów stwierdził że należało pobrać 20 pln. Z tą propozycją nie zgodził się żaden z kontrolujących. Moje pytanie nadal jest otwarte, jaki powinien być zakres badania i jaką należało pobrać opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nadal jest otwarte, jaki powinien być zakres badania i jaką należało pobrać opłatę?

Po co pytać, skoro wszyscy znamy odpowiedź ?

Róbta jak chceta, uważajta tylko by nie zmoczyć,,, i oczywiście zgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nadal jest otwarte, jaki powinien być zakres badania i jaką należało pobrać opłatę?

Po co pytać, skoro wszyscy znamy odpowiedź ?

Róbta jak chceta, uważajta tylko by nie zmoczyć,,, i oczywiście zgodnie z przepisami ,,,

 

Właśnie dlatego jedynym bezpiecznym dla diagnosty rozwiązaniem jest zrobienie okresowe+ dodatkowe 98+94. z jednoczesnym wyznaczeniem terminu następnego badania. Zawsze można przekonać klienta by wnioskował o badanie okresowe. Ta interpretacja jest nie do podważenia przez kontrolujących pod warunkiem, że diagnosta omawiając to badanie powie: klient wnioskował jednocześnie o wykonanie badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jedynym bezpiecznym dla diagnosty rozwiązaniem jest zrobienie okresowe+ dodatkowe 98+94

 

Ponoć nie wolno łączyć dodatkowego z okresowym :evil: , to jak wytłumaczysz się podczas kontroli :) . Z info znajomego z MTBiGM należy wykonać samo dodatkowe po kolizji - 94 zeta, jeśli klient wnioskuje o OBT mamy to zrobić jako badanie z następnym numerem w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie wolno łączyć dodatkowego z okresowym :evil: , to jak wytłumaczysz się podczas kontroli :) .

Gdzie jest napisane, że nie można łączyć? - co więcej Dz.U. 996 - załącznik 3, opis do zaświadczenia - na robienie łącznie badania okresowego i dodatkowego zezwala !

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

[ Dodano: 18-10-2012, 14:33 ]

Z info znajomego z MTBiGM należy wykonać samo dodatkowe po kolizji - 94 zeta, jeśli klient wnioskuje o OBT mamy to zrobić jako badanie z następnym numerem w rejestrze.

Jak widać powyżej znajomy z MTBiGM mocno nad-interpretował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jedynym bezpiecznym dla diagnosty rozwiązaniem jest zrobienie okresowe+ dodatkowe 98+94.

 

Gdybyś na mnie trafił to niestety stacja straciła by klienta. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest napisane, że nie można łączyć?

 

Dokładnie ,,,

Zdaje się, że ten pomysł ma źródło w ITS-ie. Wypadałoby, aby ktoś od nich wypowiedział się w tym temacie, zwłaszcza, iż faktycznie w programie Patronat w słowniku "rodzaje badań" ktoś pogrzebał,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przebieg kontroli "bez uwag". Moja propozycja 94+20, nie została, delikatnie rzecz biorąc, zaakceptowana. Panowie stwierdzili, że należy pobrać 94+98, ponieważ wykonałem pełny zakres okresowego i geometrię, czyli zakres powypadkowego,

Moje pytanie nadal jest otwarte, jaki powinien być zakres badania i jaką należało pobrać opłatę?

 

 

U mnie podobna sytuacja z przed kilku dni. Na pokwitowaniu napisane "uszkodzenia po kolizji".Pobrałem opłate z cennika 4.2(94) .Kontrolujacy twierdzi,że powinno byc 94 plus 98.

 

tez chciałbym wiedziec jaka oplate należało pobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tez chciałbym wiedziec jaka oplate należało pobrac? dzwoniłem do kilkunastu stacji jako klient ,nie ma równej ceny ,są tacy co za wypadek biorą 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem tel z jednego wk bo nie chcieli przyjąć zaswiadczenia z badania po kolizji z wykreslonymi punktami 1 i 2 i bez wyznaczonego terminu nbt. Sprawa ma sie oprzeć o kierownika tegoż wk. Juz sam nie wiem jak robić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcieli przyjąć zaswiadczenia z badania po kolizji z wykreslonymi punktami 1 i 2 i bez wyznaczonego terminu nbt.

 

Nawet jeśli założyć, że ten zakres okresowego tam jest to jest to nadal badanie DODATKOWE a takowe nie wpływa ta tnb, więc i nowego terminu być nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.