Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnosci mają jeszcze problem w nowym cepiku gdy przyjeżdża przed rejestracją w Polsce, z tablicami zagranicznymi ale tylko na samo ustalenie danych bo badanie okresowe wydział mu chce przepisać z zagranicznego dowodu. I wtedy chcą tylko ustalenia danych np. Rok produkcji i nacisk osi. Zgodnie z przepisami wydział prawidłowo postępuje przepisując ważne badanie nie dłużej niż wynika z naszych przepisów. Tylko dla diagnosty problem bo pojazdu nie ma w cepiku. Gdyby robił Okresowe - prerejestracje to by go do cepiku wprowadził. Ale wydział chce tylko ustalenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś z wydziału wypowie czy oni mogą także przeprowadzić pre-rejestracje w takiej sytuacji - skoro kierują na dodatkowe to powinni tak jak my wykonać pre-rejestracje moim zdaniem, ale czy mają takie narzędzie ? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oni mogą także przeprowadzić pre-rejestracje w takiej sytuacji

 

Nie mogą. WK wprowadza dane do CEP dopiero w chwili rejestracji lub czasowej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po prostu wyrzucić kod z wiersza pomiędzy uwagami

 

Niestety nie masz racji, jeśli wynik określisz jako POZYTYWNY-UD i wykasujesz kod błędu z tabeli (zgodnie z zaleceniem ITS-u) CEP z automatu odrzuci badanie za niegodność wyniku i brak kodu usterki. Widocznie nie robiłeś badania z kodem 0.2.e to nie wiesz w czym problem.

 

Robiłem i działa - wystarczy, że jak czepia się o brak wypełnienia kodami usterek dasz "nie" i masz możliwość wprowadzenia do CEP - przycisk aktywny - i tak wysłałem przed minutą badanie - spróbuj. Nie trzeba dopisywać "jakichś inszych usterek :F )

 

[ Dodano: 17-11-2017, 20:03 ]

czy oni mogą także przeprowadzić pre-rejestracje w takiej sytuacji

 

Nie mogą. WK wprowadza dane do CEP dopiero w chwili rejestracji lub czasowej rejestracji.

 

Chol...a dwa lata było na dopieszczenie tego całego CEPU - a taki ładny gniot wyszedł ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że jak czepia się o brak wypełnienia kodami usterek dasz "nie" i masz możliwość wprowadzenia do CEP

 

Przycisk jest aktywny ale badanie wisi w CEPie i nie może pchnąć go dalej. Sprawdzę przy najbliższej okazji wszystkie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem różnicę 20kg miedzy TZ a DR.

Wynik P, w uwagach ręcznie wpisana UD (zalecenia Patronatu)+ opis co widzę i jaki błąd.

Wszystko poszło, przyjęło. Do WK marsz klient. Czy może powinienem wtedy zmienić również dane w aktualnych danych z CEP po pobraniu i nigdzie nikogo nie gonić?

 

A w jaki sposób można sprawdzić pojazdy, które przesyłamy do CEP?

Np. po numerze VIN da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może powinienem wtedy zmienić również dane w aktualnych danych z CEP

 

Możesz próbować ale CEP i tak nie zaakceptuje tych zmian :evil::razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O następny.

I nie prześle do bazy ?

No to mylisz się, bo wyśle i zaakceptuje. Pierwsze badania uzupełniałem i wszystkie pozytywnie przesyłało.

Teraz się nie wychylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O następny.

I nie prześle do bazy ?

Po wpisaniu w okienka i po powrocie do głównego okna próbowałeś jeszcze raz wejść w dane ?

Nie idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w okienka i po powrocie do głównego okna próbowałeś jeszcze raz wejść w dane ?

Tak.

Jeszcze raz. Pobieram dane, wykonuję badanie, brakuje np. F.3, wpisuję z TZ, zapisuję, przesyłam do CEP, otrzymuję komunikat że badanie zapisano pozytywnie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik P, w uwagach ręcznie wpisana UD (zalecenia Patronatu)+ opis co widzę i jaki błąd.

Panowie skąd się wzięła chęć wysłania badania za wszelką cenę??? Skoro są błędy w systemie bądź oprogramowaniu na którym pracujecie, to czy nie należy wykonać swoją robotę tak jak należy i cierpliwie poczekać aż każdy inny (CEP, dostawca oprogramowania...) również ją wykona? Poprzez Wasze kombinacje część niedociągnięć nie zostanie w ogóle zauważona, bo BT zostanie przesłane i nikt nie będzie wiedział o istnieniu tych niedomagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy jak wysyłam badania w trybie Awaryjnym to też jest w cepiku ile czasu robiłem badanie kiedy zaczełem i kiedy skończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego jest potrzebna godzina rozpoczęcia i zakończenia badania w systemie? A jeżeli jest potrzebna to gdzie ją znaleźć w każdym programie do obsługi badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się czegoś obawia to i mu potrzebne...

 

Obawia nie obawia. Zawsze może dojść do sytuacji kiedy kontrolujący zarzuci Ci że za szybko robisz badania pomimo tego że takie masz tempo i starasz robic się w miarę poczciwie, więc warto wiedzieć gdzie jest start i koniec BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba19787 A po co ci to gdzie godz rozpoczęcia i zakończenia ? wykonuj badanie zgodnie z zakresem i godziny sie będą zgadzać

 

[ Dodano: 19-11-2017, 15:34 ]

Koledzy czy ktoś z was sprawdzał może w programach ilość badań? mam na myśli badania okresowe i dodatkowe ja wczoraj sprawdziłem zrobiłem 6 dodatkowych pozostałe okresowe a w programie mam 40 dodatkowych pozostałe okresowe tez są klocki nie złe nie wspomnę o licznikach robiłem z wynikiem ..N '' 208318km ,robie poprawkowe z cepiku jest 202318km a na zaświadczeniu z wyniku ,,N'' jest ok. Godziny badań tez inne niż robiłem badanie w cepiku może te badania do Rosji idą tam mają inny czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.