Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

jarek1, spokojnie.

Mówisz,że w CEPiK2.0 bałagan to przeczytaj jeszcze raz to co sam napisałeś i wytłumacz co chciałeś nam powiedzieć,zapytać,wyżalić się.

mam na myśli badania okresowe i dodatkowe ja wczoraj sprawdziłem zrobiłem 6 dodatkowych pozostałe okresowe a w programie mam 40 dodatkowych pozostałe okresowe tez są klocki nie złe nie wspomnę o licznikach robiłem z wynikiem ..N '' 208318km ,robie poprawkowe z cepiku jest 202318km a na zaświadczeniu z wyniku ,,N'' jest ok.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak się wyraża szacun do czytelnika, do drugiej osoby, drugiego użytkownika, kolegi, działacza, współpracownika. Młodzi userzy tak mają, że ojczystej formy pisma nie uznają. Kiedyś się zastanawiałem, czy przed publikacją na jakimś smartfonie tych chaotycznych treści nie nagrywają!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas idą badania okresowe. Z HAKiem jeszcze nie robiliśmy a prejerestracja nie poszła wyskakuje błąd [sKP-20032] a potem , że brak kodu [DICT010......] [sKP-20907]. Zgłosiłem do CEPiKu i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmiany konstrukcyjne idą Wam czy macie błędy jak ja:

1. Żółta kropa - Brak badania z CEPIK błąd SKP-20004

2. Czerwona krpoa - - Nie znaleziono kodu DICT_124_ZM błąd SKP-20907

 

Podrzućcie gdzie poczytać bo szukam szukam i znaleźć nie mogę abo nie umiem. Dzięki

 

p.s. Bo "pierwsze w kraju" też mam na czerwono ale tu wiem, że trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem badanie: zmiany konstrukcyjne ( sprowadzony) - w trybie awaryjnym , następnie prerejestracja w Cepik przed pierwszą rejestracją w RP. Później korekta badania do zmian i ładnie poszło do Cepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba- na tym etapie codziennie pobieramy słowniki - w minionym tygodniu nawet dwa, trzy razy dziennie, a na pewno po każdej aktualizacji Patronatu. Dzięki słownikom możesz zapisywać dane w CEP. Na słownikach pracujesz przy prerejestracji m.in.

 

Służy do tego cepik uploader:

Typowa lokalizacja C:\CEPIK2

Ważne byś klikał "aktualizuj słowniki".

Nie klikaj "odnów słowniki" bo to trwa około 4 godzin w zależności od łącza i komputera - w tym czasie nie możesz pracować na Patronacie bo musi być wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecane aktualizowanie słowników raz na 5 dni a wy aktualizujecie codziennie, jest w ogóle jakaś różnica ? zaaktualizowałem po 7 dniach i bez zmian co było w awaryjnym to dalej w awaryjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecane aktualizowanie słowników raz na 5

 

Okno aktualizacji wyskakuje codziennie przy pierwszym uruchomieniu programu, klikam TAK i jeśli są nowe słowniki to automatycznie pobiera, w przeciwnym przypadku robi tylko test połączenia z CEPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pracuje na programie Patronat i miałbym pytanie w jaki sposób wysylacie zaległe badania z piatku i soboty przed wejsciem cepik 2.0. U mnie wyrzuca bład:

"TQueGI.Cannot perform this operation on a closeed dataset" nie wiem co zle robię?

I jeszcze jedno:czy da sie edytowac liste badań bo u mnie też nie działa?

Poza tym wszystko działa bez zarzutów

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zaktualizować program do wersji najnowszej, później synchronizacja baz, zamknąć program, otworzyć, następnie baza zestawienia, generacja dla cepik , eksport w/g daty, zaznaczyć od kiedy do kiedy i wyślij zaległe, jeszcze jedno , jeżeli w rodzaju badania był zapis np. badanie okresowe (gaz) to nie pójdzie, musi byc tylko badanie okresowe w innych przypadkach analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Patronatu. Czy w usterce drobnej 0.2e brakuje Wam wyrazu "niezgodności" w treści usterki?? Bo zmieniono klasyfikację usterki na UD, natomiast nie dopisano wyrazu "niezgodności", który to jest w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klikasz w pole eksport w/g daty wpisu? potem zaznaczasz datę od i do ?

 

otwieram baza-generacja dla cepik i nastepnie u góry zaznaczam daty od do i na samym dole klikam wyslij po czym wyskakuje powyzsze okno

ale widze,że pojawiła sie nowsza wersja programu więc spróbuje z tym,ze dopiero jutro to dam odpowiedz czy poszło

 

co do rodzajów badan to miałem wczesniej wpisane badanie okresowe-ponowne sprawdzenie usterek i próbowałem teraz,ale wychodzi,ze edycja w tej wersji jest zablokowana,wiec daje tylko okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Patronatu. Czy w usterce drobnej 0.2e brakuje Wam wyrazu "niezgodności" w treści usterki?? Bo zmieniono klasyfikację usterki na UD, natomiast nie dopisano wyrazu "niezgodności", który to jest w rozporządzeniu.

 

Brakuje - jest tylko - "oczywiste omyłki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił badanie N z usterką 7.1.6 ( kontrolka SRS) ? Wczoraj miałem błąd z wysłaniem badania z tą usterką do CEP (nie znaleziono słownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.