Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Info z ITS:

AKTUALIZACJA PROGRAMU z 21.XI.2017:

 

UWAGA! NIE WYPEŁNIAMY ŻADNYCH PÓL MAS, NACISKÓW itp. w danych pojazdu

 

pobranego z CEPiK. To są dla nas tylko dane informacyjne. Te zapisy idą w powietrze. Tzw. niezgodności tych danych będą dopiero obowiązywały od dnia 4-06-2018.

 

Te SKP które miały(mają) nadal problem (hello.skp.cepik-403) ( Rejected by policy),

 

proszone są o powtórną kontrolę. MC podobno problem rozwiązano globalnie.

STAN NA DZIEŃ 21.XI.2017 g.15.00 : CEP nadal nie działa w pełni, tzn. np. nadal nie można wysłać badań z usterkami drobnymi UD 0.2.d , UD 0.2 e. Tak że te SKP, które nie są w stanie spełnić wymogu ustawowego (3 dni) a są nękane przez nadzory, nie mogą tego obowiązku spełnić z powodu nie działania ustawowego CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie panowie jak postępujecie gdy klient odbierze dowód rej z urzędu zabrany za brak badań przez policję i wróci do nas po pieczątkę. Dotychczas w SQL wchodziłem w korektę poprawiałem dane np. nr dowodu itd. oraz zapisywałem. Czy teraz podobnie robię i powtórnie wysyłam to badanie poprawione do cepiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy podobnie i myślę, że teraz tak samo będziemy postępować ( dodatkowo w uwagach własnych wpisujemy adnotację " wpis NBTP do DR dnia...") oczywiście 1zł pobrane podczas badania, a nie za wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie panowie jak postępujecie gdy klient odbierze dowód rej z urzędu zabrany za brak badań przez policję i wróci do nas po pieczątkę. Dotychczas w SQL wchodziłem w korektę poprawiałem dane np. nr dowodu itd. oraz zapisywałem. Czy teraz podobnie robię i powtórnie wysyłam to badanie poprawione do cepiku?

Moim zdanie NIE - bo badanie pierwotne wykonaliście w oparciu o PP, a nie DR, prawda ? Co chcecie teraz korygować ? Wpis sprzed tygodnia ? Po co ?

Kiedyś robiło się takie poprawki ze względu na potrzebę wrzucenia takiego BTP do CEP-a 1 (inaczej CEP tego nie przyjmował), teraz nie ma to sensu.

 

Jedyna sensowna rzecz, jaka mi przychodzi do głowy to odnotowanie faktu wpisania tego do DR w Uwagach Własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale żeby fakt wpisu odnotować w uwagach własnych do badania również trzeba wejść w korektę badania bo inaczej nie z edytuje badania a jak przejdę do korekty badania to po niej zapisuje jeszcze raz badanie i czy w tym przypadku nie puszczę go jeszcze raz do cepiku ? Nawet żeby odznaczyć w badaniu opcję wpis do dokumentu trzeba wejść w korektę badania. Tego typu badanie będzie widniało w systemie cepik jako nieodnotowane w dowodzie rej. jeżeli nie zostanie w nim poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przećwiczyć. Ja tam bym się nie bał i machnął poprawkę pilnując żeby trafiła w swoje miejsce. Czyli to co do uwag własnych, to do uwag własnych w rejestrze niewidocznych przecież. ;-)

Na temat ilości korekt nikt się nie wypowiedział jeszcze ile razy można poprawiać jedno i to samo badanie. ;-)

A co do przesyłania danych, to myślę sobie, że ilość (korekt) nie robi różnicy aby pojazd/badanie trafiło na słuszne miejsce w centralnej bazie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - ale jeszcze raz powtórzę - badanie pierwotne (np. sprzed tygodnia) wykonywaliście na PP, więc po kiego grzyba poświadczać nieprawdę ? Wpisu do DR też nie było - prawda ? Trochę to ostro napisałem, nie mam zamiaru was straszyć - tylko zauważam fakt.

 

Uwagi własne to co innego - one nie idą do CEP-a a Wy wiecie, że komuś podbiliście DR.

 

Dla jasności sprawy - nie mądruje się, myślę razem z Wami. Nie wiem wszystkiego, też się uczę i usiłuję sobie wyrobić zdanie na wszystkie problemy, z jakimi przychodzi się nam mierzyć ...

 

Yatsek - być może dorobimy taką opcją, żeby można było korygować przywołane uwagi własne poza trybem korekty, bez potrzeby wysyłania całego BTP do CEP-a. Chwilkę poczekajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wpisu NTBT dokonujemy w innym dokumencie, tzn w DR.

Gdyby WK wpisywały TNBT po zatrzymaniu DR to nie mielibyśmy problemu, a tak ....., jak nie zrobić to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie czy sprawdzaliście pojazdy które prawidłowo poszły do CEP na stronie historia pojazdu?

Mam kilka na których sprawdzam co były puszczone na początku czyli 13 i 14 listopad a dalej ich tam niema.

A jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czy macie tak samo? W Patronacie usterka 10.5.d Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym LPG, (negatyw UI) nie chce zapisać do CEP nie rozpoznaje kodu usterek :( zapisałem w trybie awaryjnym.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, taka sprawa. Przyjechała przyczepa rolnicza SANOK D-47B, rocznik '72, czarne tablice, Stary dowód rejestracyjny. Nie znajduje pojazdu w CEP. Wykonuję badanie w trybie awaryjnym. Wysyłam do CEP w trybie awaryjnym i w moim rejestrze dostaję zapis, że jest to pojazd marki MZ250, samochód osobowy i inna jest data pierwszej rejestracji.

Badanie anulowane, wykonuję je ponownie i znowu historia się powtarza.

Co z tym zrobić? Zrobiłem badanie i nie mam go w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, taka sprawa. Przyjechała przyczepa rolnicza SANOK D-47B, rocznik '72, czarne tablice, Stary dowód rejestracyjny. Nie znajduje pojazdu w CEP. Wykonuję badanie w trybie awaryjnym. Wysyłam do CEP w trybie awaryjnym i w moim rejestrze dostaję zapis, że jest to pojazd marki MZ250, samochód osobowy i inna jest data pierwszej rejestracji.

Badanie anulowane, wykonuję je ponownie i znowu historia się powtarza.

Co z tym zrobić? Zrobiłem badanie i nie mam go w rejestrze.

 

Miałem podobny problem, tylko z przyczepą Autosan, w CEP pod podanym numerem VIN było 25 innych pojazdów o tym samym numerze nadwozia tylko inne marki ( Jelcze, FSO, Ursus itp) i inne numery rejestracyjne :( czy w takim wypadku robimy negatyw? i zapisujemy w trybie awaryjnym (BT bez CEP) oraz zgłaszamy niezgodność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłbyś uprzejmy i opowiedział mi jak czterolatkowi, jaki kłopot stwarza dodatek niedziałającej poczekalni wśród wielu innych poważnych problemów z cepikiwm dwa zero powiązanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.