Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten problem , panowie z ITS stwierdzili że błąd był w programie antywirusowym , poprawili , zaktualizowali program do wersji 1.7 i wszystko działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poszło bez problemu w wersji 11.46L F6-USTAWIENIA OPCJI - POBIERZ PEŁNE SŁOWNIKI.

 

ile czasu zajęło pobranie słowników przez patronat?

 

przez tą chmurę czekałem prawie 4h... czy jak nie aktualizowałem słowników od samego początku to w wersji 11.45 Patronat podaje że aktualizacja ma pełne słowniki? Dobrze odczytuję?

podają też ze aktualizacja przebiega z automatu to czy nadal trzeba raz na tydzien aktualizować w tej ''chmurze'' ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak robicie jak przyjeżdża klient po negatywie z usuniętą usterką, tzn. chodzi o to czy rodzaj badania wybieracie okresowe, czy ponowne sprawdzenie usterek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś wysłac prejestrację dla anglika? co wpisaliście w uwagach w rejestrze? u mnie 2 stoją w trybie awaryjnym... nie wiem czy znaczenie może mieć to co wpisałem w uwagach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji 11.46L F6-USTAWIENIA OPCJI - POBIERZ PEŁNE SŁOWNIKI.
następnie trzeba wykonać F7 "synchronizację baz".

 

hmmmm mi "synchronizację baz" program wykonał sam jako następną czynność 8/

 

[ Dodano: 27-11-2017, 13:34 ]

Mi poszło bez problemu w wersji 11.46L F6-USTAWIENIA OPCJI - POBIERZ PEŁNE SŁOWNIKI.

 

ile czasu zajęło pobranie słowników przez patronat?

 

przez tą chmurę czekałem prawie 4h... czy jak nie aktualizowałem słowników od samego początku to w wersji 11.45 Patronat podaje że aktualizacja ma pełne słowniki? Dobrze odczytuję?

podają też ze aktualizacja przebiega z automatu to czy nadal trzeba raz na tydzien aktualizować w tej ''chmurze'' ??

 

około 10 min :-D

 

 

A ja Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu usterek z [programu

też tak robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to chyba widziałem ale jakoś nie mogę teraz odnaleźć. Teraz badanie okresowe z dodatkowym (np. okresowe z dodatkowym pojazdu uprzywilejowanego lub okresowe z dodatkowym powypadkowym) rozbijamy na dwa osobne, tzn. osobno okresowe i osobno dodatkowe, jako dwie pozycje w rejestrze?? Jest ktoś w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja 11.47 jest do pobrania automatycznie z funkcji aktualizuj program, bo na stronie patronatu jest wersja 11.45.

kliknij sobie w "nowinki" tam masz link do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiego tematu ale być może już jest.Pytanie co robicie w przypadku gdy samochodu nie ma w cepiku?Połączenie z cepikiem jest,cepik szuka samochodu ale go nie znajduje.Pojazd Krajowy,badanie po 3 latach,w cepiku brak.W historiipojazdu jest.I co teraz?Tryb awaryjny?Jak potem wysłać ?Prerejestracja?Samochód krajowy.Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kilka razy. Ja zaczynam zawsze od VINu ale czasami nie znajduje. Więc potem szukam po dokumencie ( DR). A na samym końcu po TR i marce. Czasami tak jest że po jednym filtrze nie znajduje ( trzeba kilka razy - cierpliwośc najważniejsza przy CEPie 2.0 ), spróbuj. Bo jak nie znajdziesz to:

- formularz do MC

- lub inne rozwiązanie (* nie polecam ale u NAs w powiecei już działa - wszystkiemu winny Cepik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ok 18 też mieliśmy problem z brakiem samochodu w cepiku. Wielokrotne, różne kombinacje nie pomagały. Na szczęście było to ponowne sprawdzenie, gdzie negatywne badanie było robione z cepikiem i mieliśmy pewność, że było w nim. Te i parę kolejnych badań poszło w trybie awaryjnym.

 

W tym samym czasie "sąsiedzi" mieli ten sam problem.

 

Telefon do helpdesku cepiku - u nich oczywiście wszystko w porządku.

 

Ok 20 problem sam znikł i badania z trybu awaryjnego z niewielkimi problemami udało się wprowadzić do CEPIKu ( czasami było trzeba dwukrotnie wprowadzać auto, bo za pierwszym razem nie znajdował go ).

 

Wychodzi na to, że był błąd po stronie cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że u mnie w godzinach wieczornych też nie wyszukiwał pojazdów w CEP. O godzinie 20.00 już wszystko działało sprawnie. Wiec to nie nasza wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to samo. Wczoraj nie szło wysłać, a dzisiaj rano już wysłąłem 3 badania wykonane wczoraj w awaryjnym, chociaż jedno wysłało się za drugim podejściem ( za pierwszym wyskoczył jakiś błąd). Myślałem, że to może jakiś błąd w aktualizacji patronatu ale to chyba wina capa. Miejmy nadzieję, że już teraz będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko co robić jak pojazd nie istnieje w cepiku?
Spróbuj kilka razy. Ja zaczynam zawsze od VINu ale czasami nie znajduje. Więc potem szukam po dokumencie ( DR). A na samym końcu po TR i marce. Czasami tak jest że po jednym filtrze nie znajduje ( trzeba kilka razy - cierpliwośc najważniejsza przy CEPie 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.