Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

"... Dokumentem potwierdzającym spełnienie warunków, o których mowa w art. 2 pkt 39 lit. b–d, jest pisemna opinia rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.”;..."

Nie będzie można samemu sobie napisać dokumenty dla konserwatora zabytków, będzie musiał to być rzeczoznawca.

"...w art. 81:

a)     w ust. 11 w pkt 2 w lit. b średnik zastępuje się przecinkiem i dodaje się lit. c w brzmieniu:

„c)   w celu sprawdzenia przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy;”, ..."

Badanie dodatkowe, przystosowany do ciągnięcia przyczepy - będzie badaniem.

22 minuty temu, mirek.g napisał:

ktoś wstawi

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12339453/katalog/12729695#12729695

Klikasz "Komisję prawniczą" i rozwinie się menu: OSR, Projekt i Uzasadnienie (to, co podał @nesiasps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki już wydrukowałem to co wstawił kolega wyżej. dzięki

Tak na szybko , jest o rejestrowaniu wyników pomiarów, pytam bo będę musiał się doposażyć w komputerze na hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rurek777 napisał:

o przeglądach dla krewnych

"...3. Diagnosta podlega wyłączeniu od przeprowadzenia badania technicznego w  przypadku gdy był świadkiem lub biegłym w postępowaniu, którego przedmiotem był badany pojazd. ..."

Tyle zostało, więcej nie znalazłem.

16 minut temu, mirek.g napisał:

jest o rejestrowaniu wyników pomiarów,

Nie widziałem, tylko zdjęcia 2 szt, jedno - bryła pojazdu z numerem rejestracyjnym na stanowisku pomiarowym. Drugie - licznik przebiegu. Zdjęcia datowane, w nazwie pliku numer badania, archiwizacja na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, mniej kosztów na oprogramowanie kompa na hali

Pobieżnie poczytalem, to chyba jednak trzeba będzie archiwizować wyniki pomiarów , chodzi o TDT mają sprawdzać

Na stronie 21 pkt 2 jest o weryfikacji badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mnie to zastanawia 

4) dwukrotne przeprowadzenie badania technicznego bez dostępu do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem pojazdu, o którym mowa w art. 71 ust. 3 i 4, art. 81 ust. 11a, art. 86 ust. 1 oraz art. 132 ust. 5, z zastrzeżeniem art. 80bc;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 21 pkt 2 jest o weryfikacji badań

Co zrobią firmy które działają jeszcze na starych zegarach bez możliwości zapisu w kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

Czyli jak tak się w to wszystko wczytuję to Tryb Awaryjny umrze śmiercią naturalną

Tak to trzeba czytać, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, IVVO napisał:

Tryb Awaryjny umrze śmiercią naturalną

Ciekawe, kto będzie płacił SKP odszkodowania za źle wystawione certyfikaty i w związku z tym niemożność przeprowadzenia BT...

5 godzin temu, nesiasps napisał:

To jest też ciekawe "Starosta będzie odpowiedzialny za nadzór nad przedsiębiorcami prowadzącymi stacje kontroli pojazdów, natomiast nadzorem nad diagnostami zajmie się TDT"

 

6 godzin temu, nesiasps napisał:

kar administracyjnych nakładanych na diagnostów po 2000 zł

Ja proponuje aby całkiem zrezygnować z kontroli przedsiębiorców, a diagnostom za drugie przewinienie to od razu kara bezwzględnego więzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zauważa:

Art. 83af. Przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów jest obowiązany zapewnić warunki organizacyjne umożliwiające diagnoście zachowanie wysokiego poziomu bezstronności i obiektywizmu przez:

1)     uniezależnienie wysokości wynagrodzenia diagnosty od liczby i wyników przeprowadzonych badań technicznych;

2)     wyeliminowanie w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa bezpośredniej podległości zatrudnionego diagnosty z pracownikiem odpowiedzialnym za stan techniczny pojazdu;

3)     zastosowanie procedur służących minimalizacji zidentyfikowanego ryzyka dla bezstronności pracy diagnosty.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1)     uniezależnienie wysokości wynagrodzenia diagnosty od liczby i wyników przeprowadzonych badań technicznych;

Się posypie system wynagradzania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo bardziej rozwinie "czarną strefę"....

czyt.co innego na umowie o pracę -co innego życie....

53 minuty temu, wrc69 napisał:

Coś tam zauważa:

Art. 83af. Przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów jest obowiązany zapewnić warunki organizacyjne umożliwiające diagnoście zachowanie wysokiego poziomu bezstronności i obiektywizmu przez:

1)     uniezależnienie wysokości wynagrodzenia diagnosty od liczby i wyników przeprowadzonych badań technicznych;

2)     wyeliminowanie w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa bezpośredniej podległości zatrudnionego diagnosty z pracownikiem odpowiedzialnym za stan techniczny pojazdu;

3)     zastosowanie procedur służących minimalizacji zidentyfikowanego ryzyka dla bezstronności pracy diagnosty.”;

A według mnie napisali coś w stylu ostatniego projektu nazywanego potocznie LEX KACZYŃSKI czy coś podobnego.

Prawnicy będą włosy wyrywać i udowadniać kto to jest "pracownik odpowiedzialny za stan techniczny pojazdu".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Coś tam zauważa:

1)     uniezależnienie wysokości wynagrodzenia diagnosty od liczby i wyników przeprowadzonych badań technicznych;

To jeszcze niech napiszą, że pracodawca ma codziennie witać diagnostę chlebem i solą.

To są puste paragrafy. Nikt nie będzie ich przestrzegał i nikt nie będzie tego weryfikował ponieważ:

3 godziny temu, radekd2 napisał:

Starosta będzie odpowiedzialny za nadzór nad przedsiębiorcami prowadzącymi stacje kontroli pojazdów

Czyli nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radekd2 napisał:

Czyli nic się nie zmieni

Według mojej oceny zmieni się- diagnosta jeszcze bardziej dostanie po d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radekd2 napisał:

że pracodawca ma codziennie witać diagnostę chlebem i solą.

Jak świeżutki i cieplutki, to dlaczego nie, a najlepiej piętkę. :icon_mrgreen:

Mógłbym się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirek.g napisał:

co koledzy sądzicie o konieczności archiwizacji wyników

Że część naszym współbraci odejdzie z zawodu, ponieważ w dalszym ciągu przyrządy stoją zafoliowane.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mirek.g napisał:

co koledzy sądzicie o konieczności archiwizacji wyników badania?

Wyniki badania archiwizujemy cały czas...

Jak myślę chodziło Ci o wynik z "pomiaru" badania... o którym nie ma tam ani słowa...

(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam na myśli wyniki pomiaru na  urządzeniach, np hamulce, spaliny. Nie ma obowiązku archiwizacji na ten moment. Na stronie 21 pkt 2 tego projektu  jest napisane o weryfikacji wyników. Mój komp nie konicznie wszystko zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.