Skocz do zawartości

zmiana PORD


pawelbis

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mirek.g napisał:

np hamulce, spaliny.

No i pewnie geometria, światła, amorki itp...

7 minut temu, mirek.g napisał:

Mój komp nie konicznie wszystko zapisuje.

Trzeba będzie inwestować w sprzęt, a to nie są tanie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nesiasps napisał:

Ministerstwo nie zauważa zależności pracy diagnosty od oczekiwań jego pracodawcy

Przecież napisali że wszystko co złe to diagności a przedsiębiorcy są kryształowi, i nadal będą lokalne układy bo przecież w  starostwie to znajomy, kolega, rodzina itd.

Doświadczenia jakie Ministerstwo Infrastruktury zdobyło przy pierwszej próbie implementacji omawianej dyrektywy
w 2018/19 r. spowodowały, że wybrano pozostawienie Starostom nadzoru nad przedsiębiorcami prowadzącymi stacje kontroli pojazdów oraz odciążenie ich od technicznego nadzoru nad samymi diagnostami dając kompetencje nadzoru nad diagnostami Transportowemu Dozorowi Technicznemu (TDT). Zaproponowane rozwiązanie polegające na powierzeniu nadzoru kilku podmiotom powinno sprawić, że cele jakie zakłada dyrektywa 2014/45/UE zostaną osiągnięte. Dla pełnej transparentności nowego rozwiązania zaproponowano też, aby przenieść od TDT uprawnienia w zakresie egzaminowania kandydatów na diagnostów i powierzyć to zadanie Instytutowi Transportu Samochodowego (ITS)
– jednostce podległej ministrowi właściwemu do spraw transportu.

13 godzin temu, Mecher napisał:

Się posypie system wynagradzania 

Przecież było na forum wczoraj zamieszczone co powiedział Bogdanowicz. Podwyżka potrzebna bo wzrosły koszty i pensja minimalna wzrosła z 800 na 3000zł. Dla mnie to mówi wszystko, dobrze wiedzą że oficjalnie część z nas pracuje za najniższą krajową, mają nas za maszynki do robienia pieniędzy i najważniejszy w tym wszystkim jest przedsiębiorca.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrc69 napisał:

1)     uniezależnienie wysokości wynagrodzenia diagnosty od liczby i wyników przeprowadzonych badań technicznych;

Wszystko da się obejść... ja np. dostaje premię od obrotu, wynik badania nieistotny, liczba w pewnym sensie tak, ale nie do końca bo to głównie cena badań wpływa na premię ;) Czy się łapie pod ten przepis ?? Zapewne dobry prawnik udowodni, że nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

część naszym współbraci odejdzie z zawodu

Może to jest sposób na poprawę warunków pracy. Odjedzie duża część osób to pracodawca moze w końcu ogarnie, że lepszy Diagnosta niż zamknięty biznes. Chyba że na szybkości sam sobie kwitki zrobi i będzie klepał licząc na łód szczęścia. W sumie to mnie ciekawi, gdyby on miał kwity i robił przeglądy to by klepał lub podklepywał stare gruchoty nie licząc się z konsekwencjami, czy raczej jakby to na niego odpowiedzialność spłynęła, to by się bał. 

PS: Już słyszę te pretensje i złości klientów, że muszą ciągnikiem przyjechać lub co innego na skp targać :D A jeszcze przytarga 15km i odjedzie z N i pianą na ustach :D 

PS2: U mnie najbliższa okręgówka = 22km, a teren typowo wiejski (duża ilość przyczep i ciągników powyżej 3,5t) i już widzę ten lament.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirek.g napisał:

Tak jak pisałem wyżej , co koledzy sądzicie o konieczności archiwizacji wyników badania?

Równie dobrze można ten zapis interpretować jako analizę wyników badań technicznych. Jeśli nie ma obowiązku archiwizacji pomiarów to niby co mają sprawdzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może być tak  , że coś zmienią. Ja interpretuję jako obowiązek archiwizacji. Zobaczymy , czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, IVVO napisał:

Czyli jak tak się w to wszystko wczytuję to Tryb Awaryjny umrze śmiercią naturalną

No nie do końca.

Cytat

4) dwukrotne przeprowadzenie badania technicznego bez dostępu do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem pojazdu, o którym mowa w art. 71 ust. 3 i 4, art. 81 ust. 11a, art. 86 ust. 1 oraz art. 132 ust. 5, z zastrzeżeniem art. 80bc;

Cytat

Art. 80bc. W przypadku braku możliwości wprowadzenia danych do ewidencji, spowodowanego przyczynami niezależnymi od podmiotu, wprowadzenia danych dokonuje się niezwłocznie, nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia, w którym powstał obowiązek ich wprowadzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej tu chodzi o wykonanie badania bez możliwości "sciągnięcia" danych z CEP niż o niemożność ich wysyłania.

Tak mi się wydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 09:44, Andrzej89 napisał:

Chyba że na szybkości sam sobie kwitki zrobi i będzie klepał licząc na łód szczęścia.

To też nie będzie takie hop-siup. Myślę, że to może potrwać 2-3 lata, a w tym czasie wiatr będzie hulał po SKP.

W dniu 5.02.2022 o 09:44, Andrzej89 napisał:

gdyby on miał kwity i robił przeglądy to by klepał lub podklepywał stare gruchoty nie licząc się z konsekwencjami, czy raczej jakby to na niego odpowiedzialność spłynęła, to by się bał

Ile znam przypadków, że przedsiębiorca jest jednocześnie diagnostykiem, na tyle przypadków jadą z tematem na ostro i nie patrzą na skutki. Nawet tam gdzie ich etatowy automat do pieczątek wymięka, oni walą swoje stempele bez mrugnięcia okiem.

22 godziny temu, Mecher napisał:

Tak mi się wydaje

Tak ma być i bardzo dobrze. Póki co, cwaniaki wszystko co dyskusyjne walą na trybie awaryjnym i w razie W "on nie chciał, on nie wiedział", ponieważ na 30 przeglądów tylko przy tym jednym wykorbiło połączenie z CEP...

W dniu 5.02.2022 o 08:50, mirek.g napisał:

Właśnie o to chodzi

Niech wywalają kasę na upgrade sprzętu. U mnie, na ostatniej SKP, linia widziała serwis ostatnim razem na koniec gwarancji, czyli koło 2014r. Nie dziwi więc fakt, że wszystko działało jak chciało i w prawidłowość pomiaru trzeba było wierzyć, a nie być jej pewnym.

Także jak będą obowiązek kalibracji 1 na 2 lata, to soli tej ziemi korona z głowy nie spadnie. 

W dniu 5.02.2022 o 06:54, adam1501 napisał:

100 gr, żeby być przygotowanym do badania blokady

Blokady na groszówki, tego jeszcze nie grali :evil: czyżby TrafiCar wykonał ukłon w stronę analogowej części społeczeństwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej tu chodzi o wykonanie badania bez możliwości "sciągnięcia" danych z CEP niż o niemożność ich wysyłania.
Tak mi się wydaje ...
Też nie, bo jest odniesienie do art. 80bc. Zresztą wykonanie badania bez CEP, to zarówno brak pobrania danych jak i zasilenia bazy.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 19:54, Mecher napisał:

Się posypie system wynagradzania 

Tak samo jak w transporcie posypała się "kilometrówka" niby nie zgodne z prawem, ale sam miałem styczność z taką firmą która płaciła z kilometra... mało tego, jazda bez karty też nie była problemem, bo wypłata była naliczana z "google maps" a nie z drogomierza/tacho  a chciałbym tylko przypomnieć, że w transporcie odczyty z tacho trzeba robić co 90 dni, a z karty kierowcy -28 dni. Dane trzeba przechowywać przez 12msc.  Przez 3 miesiące nikt nie zapytał o kartę żeby sczytać z  niej dane (nawet na odchodne)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Takie rewelacje dziś

Może to odpowiedź na protest w sprawie podwyżek cen badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek.g napisał:

ale nie dla nas 

Podwyżka dla TDT, na zwrot kosztów nowego biurowca. A w przyszłości na nowe stołki po przegranych wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rurek777 napisał:

a wy się sr.....cie.

Wielce prawdopodobne, ale przynajmniej na temat :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli projekt wejdzie w życie to nasza społeczność pomniejszy się o co najmniej 1/3. Część odejdzie z braku wiedzy i w wyniku cofnięcia uprawnień, a część zmieni profesje bo nie będzie się babrać w jakimś TDT-owskim gównie za 3,5 tyś na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafi90 napisał:

pomniejszy się o co najmniej 1/3

Może być jeszcze ciekawiej - znam wielu diagnostów co tam dostało coś w zawiasach za jakieś pierdoły związane z pracą - a trzeba będzie dyrciowi dać o niekaralności na dokumentach - i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było dla nas wszystkich żeby pozamykali stację na których były prowadzone jakieś dochodzenia odnośnie przeprowadzania badań. Jakby mi w okolicy 3 największych klepaczy usunęli dożywotnio to świat stałby się piękniejszy . No i oczywiście solidne podwyżki pensji dla prawdziwych DIAGNOSTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.