Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyglądała by sprawa gdyby do ciężarowego ,czyli takiego jaki na chwile obecną jest, gość chciałby sobie dołożyć miejsca, i jezdzić dalej ciężarowym tyle że z większą liczbą miejsc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo - pierw pozytywna opinia jednostki specjalnej a następnie badanie zmian konstrukcyjnych na stacji kontroli.

 

Edytowane przez Bratus2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Meganki. Konsultowałem przed chwilą sprawę z ITS. Ich stanowisko w zasadzie podobne jest do tego co sobie w głębi myslałem. Potwierdzenie producenta ze dany pojazd o danym nr VIN jest przystosowany do przewożenia 5 pasażerów , taka kompletacja może w tym pojezdzie bez przeszkód występować,  i że spełnia wszystkie wymagania do tego żeby w fabrycznych miejscach pomontować mu potrzebne pasy i fotele . Ich zdaniem jeśli te wszystkie warunki są spełnione to można robić zmianę na osobowy liczba miejsc 5 i nikt tego nie zakwestionuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała by sytuacja w przypadku np. citroen berlingo, samochód ciężarowy 5 miejsc siedzących, bez kratki, rok produkcji 2011. Idzie taki pojazd przerobić na osobowy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. W niektórych przypadkach wymaga to jednak więcej wyrzeczeń, potu oraz łez niż zazwyczaj.

Generalnie wszystko da się zrobić, tylko w niektórych przypadkach koszty i zawiłość (że tak powiem) sprawy stawia pod znakiem zapytania całą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego tak często pada to "zmiany bez zmian" jak na stacji nie widać co było wcześniej w tym samochodzie.

Mam auto, mam oświadczenie, mam dowód rejestracyjny i na podstawie tego wykonuję "opis zmian".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Logen napisał:

A jak wyglądała by sytuacja w przypadku np. citroen berlingo, samochód ciężarowy 5 miejsc siedzących, bez kratki, rok produkcji 2011. Idzie taki pojazd przerobić na osobowy ?? 

Czyli co wyszedł ciężarowy i nie miał żadnych "ciężarowych elementów" w swojej konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miał ? Miał homologację jako ciężarowy.

 

A  jeśli pytasz o kratkę, to nie ma, bo ten przecież nie musi mieć.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mecher napisał:

Jak nie miał ? Miał homologację jako ciężarowy.

 

A  jeśli pytasz o kratkę, to nie ma, bo ten przecież nie musi mieć.

Czyli kompletnie od wersji osobowej wyposażeniem się nie różnił ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy że miał punkty kotwiczenia w bagażniku i tego był ciężarowy. I co teraz wystarczy te punkty wyciągnąć i będzie osobowy ?? Nie trzeba liczby miejsc zmieniać ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Doblo Cargo. Mam przegrodę i punkty kotwiczenia w podłodze bagażnika (4 szt). Przegrodę wywaliłem jak potrzebowałem przewieźć coś długiego. Została w garażu...

Pojazd standardowej długości 5 osobowy, różni się od osobówki tym, że nie ma z lewej strony (za kierowcą) tylnych drzwi odsuwanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Logen napisał:

No powiedzmy że miał punkty kotwiczenia w bagażniku i tego był ciężarowy. I co teraz wystarczy te punkty wyciągnąć i będzie osobowy ?? Nie trzeba liczby miejsc zmieniać ?? 

 

A ile miejsc miało by być? Bo najpewniej 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Mam auto, mam oświadczenie, mam dowód rejestracyjny i na podstawie tego wykonuję "opis zmian".

dokładnie , przecież diagnosta nie widzi auta przed zmianami , nie wie czy kratka była czarna , czerwona , przezroczysta , czy była . stoi przed nim "gotowiec " i ma określić czy spełnia wymagania jako osobowy . co mnie interesuje ,że wcześniej , jako ciężarowy , nie miał kratki lub miał ich 5 . widze w tej chwili ten pojazd 1 raz w życiu. pomijam aspekt wiercenia otworów w podłodze itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę. Właśnie się dowiedziałem, że SKP nie ocenia zmian dokonanych w pojeździe, ale ich dokonuje, bo to w trakcie badania samochód się zmienia z ciężarowego w osobowy. Ani wcześniej, ani później. normalnie magia się na tych stacjach u niektórych dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja może tak, żeby zobrazować różnice miedzy dokładaniem miejsc w osobówkach i ciężarówkach. 3 pojazdy, typowe blaszaki i możliwe rozmieszczenie miejsc. W książce mam 29 możliwości, tutaj zamieszczam część z nich.

W samochodzie osobowym który można przerobić z 5 miejsc na 7 tak jak wcześniej było mówione wystarczy powyciągać zaślepki i zamontować siedzenia. 

Gdyby takie rozwiązanie zastosować w blaszaku to podłoga by wyglądała jak ser szwajcarski :P i dlatego w przypadku takich pojazdów trzeba mieć potwierdzenie od jednostki uprawnionej. Sęk w tym, że takie potwierdzenie powinno być wymagane przy każdym blaszaku a nie tylko w samochodach ciężarowych... 

20190103_193035.jpg

20190103_193035.jpg

20190103_193052.jpg

20190103_193100.jpg

20190103_193108.jpg

20190103_193113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.