Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, cezary napisał:

"przybicie"  pieczątki na zaświadczeniu nowego wzoru nie jest zabronione i nie skutkuje jego nieważnością.

We wzorze jest mowa o minimalnych wymaganiach co do danych na nim zawartych. Jeśli nie będziesz miał możliwości/nie będziesz chciał ustawienia drukowania ich, pieczątki będą jak najbardziej odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wczoraj zaktualizowałem program stacyjny, bo dzisiaj idzie to jak " krew z nosa " - Roadworthiness Certificate drukarka   " wypluwa " aż miło. W Patronacie, żeby ustawić wydruk ( miejsce, SKP ) trza w rejestr " wpuścić " pojazd. :wink:

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafpuk napisał:

Na drugiej stronie czytelny podpis to rozumie a numer uprawnienia diagnosty wypisać odręcznie ??

Łatwiej będzie jednak podbić się pieczątką i czytelnie podpisać.
A swoją drogą, jaki był problem w umieszczeniu numeru uprawnień tak samo jak na pierwszej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, canter napisał:

A co z wzorami podpisów

Nasz nadzór w poniedziałek wystąpi z pismem do wszystkich SKP o uzupełnienie

6 minut temu, rafpuk napisał:

a numer uprawnienia diagnosty wypisać odręcznie

Stawiasz "klocka"  - ? -  i bez podtekstów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafpuk napisał:

rozumie a numer uprawnienia diagnosty wypisać odręcznie ?

Nie, nie źle ( dwója ). 8/ Jaki stacyjny program ?

Musisz,  gdzieś,  coś edytować ( żeby go tam wpisać ) i numer uprawnień musi się " drukować " tak jak dane SKP z automatu .:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się informacja w nowym zaświadczeniu w uwagach (6. 22 Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki istotne oraz usterki stwarzające zagrożenie zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki) - tak jak było w starym zaświadczeniu, bo pisząc badanie negatywne klient nie wie ile czasu ma na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IVVO napisał:

czy dodatkowo stawiacie "stacyjną" 

Ja osobiście już dzisiaj drukowałem dwa zaświadczenia z OBT i nie " wstawiam " ( oczywiście mowa o " głównym " zaświadczeniu ).:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leski66 napisał:

Nie, nie źle ( dwója ). 8/ Jaki stacyjny program ?

 

- to ocena to raczej za orta, bo wątpliwość drugiej strony zaświadczenia dotyczyła. Drugiej strony, albo końca zaświadczenia - jak kto woli.

 

 

11 minut temu, eden napisał:

Przydałaby się informacja w nowym zaświadczeniu w uwagach [...]

 

- no możesz mu to przecież na uszko szepnąć dyskretnie, wysłać esemesa lub z palca w zaświadczenie wklepać. Zrobić gotwca kopiuj-wklej i po temacie, a niektóre stacje specjalnie spreparowany stempel stawiają z tą informacją w zaświadczenie. Jak kto chce, jak kto woli. Bezgraniczne są obszary ludzkiej kreatywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leski66 napisał:

nie " wstawiam "

Czyli jedynym wyznacznikiem rozpoznawczym na zaświadczeniu SKP jest "klocek"

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, IVVO napisał:

Pytanie techniczne

IVVO skoro Ty tak pytasz - stacyjnej nie stawiamy ,

to i ja głupio spytam,

Czy  w ogóle podpisywać część drugą, w przypadku braku usterek i dodatkowych warunków ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norcom SQL   nie ma możliwości ustawiana w wydruku ,przynajmniej nie widzę takiej opcji

7 minut temu, leski66 napisał:

------------------------------

@eden a jaki masz " stacyjny program " :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

to i ja głupio spytam,

Januszku -" pierwsze śliwki robaczywki" samo się dotrze to wszystko - tylko może "ktoś" dostał jakieś zalecenia jak to fizycznie ma wyglądać - w teorii to tylko "klocek" i podpis na zaświadczeniu wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Powiem wam że ładne te nowe zaświadczenia takie profesjonalne? I co najważniejsze Patronat drukuje i mieści  na jednej kartce A4 .

Wydaje mi się ,że na zaświadczeniu mam złe oznaczenie numeru uprawnienia  diagnosty : XXX00/0 - tzn numer stacji /osobisty kod dostępu .

Już poprawiłem , zły format był w ustawieniach. 

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, IVVO napisał:

w teorii to tylko "klocek" i podpis na zaświadczeniu wystarczy

Klocka też nie trzeba, wystarczy wydrukować numer uprawnienia diagnosty. Tak mam w patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Klocka też nie trzeba

Jestem tradycjonalistą - choć jedną na zaświadczeniu trzeba przybić ?- padło na "klocek" 

Co to za dokument urzędowy bez pieczątki - zwykła pierdołka 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w górnym lewym rogu zaświadczenia zamiast miejsca na pieczęć firmową , jest miejsce na " datę i miejsce badania ". W moim przypadku na wydruku pomija pierwszą linijkę nazwy firmy ,a dolna linijka " włazi na datę ", do dyspozycji jest tylko dwie linijki tekstu na zaświadczeniu.Musiałem przeinaczyć w ustawieniach format nazwy firmy . Pytanie czy zaświadczenie w programie Patronat jest zgodne z rozporządzeniem , bo format i wielkość rubryk odbiegają od wzoru?

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.