Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo SKP ma ten plus, że diagnosta jest pracownikiem samodzielnym a mechanik w ASO musi utrzymać recepcje serwisu.

Najwyraźniej największym problemem systemu BT jest nie ich cena a małe obłożenie stacji. Zapewne wysoka cena badań w przeszłości doprowadziła do nadmiernego przyrostu stacji czego konsekwencja jest rozregulowanie rynku BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, danielg539 napisał:

Zapewne wysoka cena badań w przeszłości doprowadziła do nadmiernego przyrostu stacji czego konsekwencja jest rozregulowanie rynku BT.

Dlatego wzrost ceny BT spowoduje, co już było wielokrotnie wspomniane, powstanie nowych SKP "na co drugim skrzyżowaniu".

I znowu historia zatoczy koło.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Dlatego wzrost ceny BT spowoduje, co już było wielokrotnie wspomniane, powstanie nowych SKP

To też jest błędna droga bo skazujesz się na jazdę na oparach. Chyba że masówka i klepanie, to nie mam pytań

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to podwyżka dla nierobów nauczycieli 30% a podwyżki jakimś prywaciarzom co prowadzą SKP nie żartujcie w tej branży to najwyżej jeszcze w łeb dostaniemy od nowego rządu.

  • Nie lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitermlody- przyjdż do szkoły, na tydzien wystarczy. Zobaczysz jakie są warunki pracy z"bąbelkami" Po tym tygodniu albo trafisz do psychologa albo pod prokuratora za naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. Po ostatnich genialnych posunieciach rzadu początkujacy nauczyciel ma niewiele ponad najnizsza krajową. Jak byłem w Irlandii miejscowy pytał mi sie gdzie pracuje moja żona i ile zarabia. Jak mu powiedziałem że w szkole i zarabiała wtedy równowartość 700e to on myślał że to wypłata za tydzień a nie za miesiąc. 

tu jeszcze taki cytat

“W krajach OECD wynagrodzenia nauczycieli o określonych kwalifikacjach rosną wraz z ich karierą zawodową, choć tempo zmian jest różne w poszczególnych krajach. W przypadku nauczycieli szkół gimnazjalnych posiadających najbardziej rozpowszechnione kwalifikacje przeciętne ustawowe wynagrodzenie po 10 latach pracy jest o 29 proc. wyższe od przeciętnego wynagrodzenia, a po 15 latach pracy – wyższe o 36 proc. Po 25 latach pracy przeciętne wynagrodzenie nauczyciela jest średnio o 65 proc. wyższe niż na początku drogi zawodowej.

Edytowane przez Arton
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 07:42, radekd2 napisał:

Dlatego wzrost ceny BT spowoduje, co już było wielokrotnie wspomniane, powstanie nowych SKP "na co drugim skrzyżowaniu".

I znowu historia zatoczy koło.

od tygodnia działa u mnie następna skp. nie wiem jeszcze co dają , a następna czeka na wykończenie i odbiory , kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze SKP będą powstawać i się zamykać, jak w każdej branży usługowej czy handlowej, ale nie może być tak, że przegląd samochodu osobowego jest tańszy od przeglądu roweru. 🤪

Idąc myślą niektórych kolegów, jakoś ilość miejsc do przeglądu rowerów nie powstaje na każdym rogu. 😉

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wolf napisał:

Zawsze SKP będą powstawać i się zamykać, jak w każdej branży usługowej czy handlowej, ale nie może być tak, że przegląd samochodu osobowego jest tańszy od przeglądu roweru.

Dokładnie tak jest, sumarycznie ilość pozostaje podobna, na otwierającego nową SKP przypada gdzieś w Polsce zamykający. To nie jest tak, że się tylko otwierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pitermlody napisał:

Podstawa to podwyżka dla nierobów nauczycieli

Moja żona jest nauczycielka, i mimo że w przedszkolu, to jeszcze po pracy musi siedzieć prawie codziennie kilka godzin żeby przygotować się na drugi dzień, bo przy kilkudziesięciu dzieciakach jedyne na co masz czas to pilnowanie żeby któreś sobie czegoś nie zrobiło. Więc skończ p i e r d o l i ć bo jak słysze utykania biednych Polaków jak to wszędzie źle i tylko nauczyciele i pielegniarki mają kasę za nic to mnie na wymioty zbiera . Nie masz o czymś pojęcia to się zamknij najlepiej.

  • Polub 1
  • Piwo 4
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia badań 3000 na stację, ze średniej N wychodzi, że trzeba mieć strasznego pecha aby BT nie zaliczyć BT z wynikiem pozytywnym - po co te badania?? Dzięki statystykom można twierdzić, że skuteczniejsze od badań było by coroczne omiatanie karoserii przez szamana miotełką z kogucich piór lub dotykanie króliczą łapką, a Ci którzy mają na stałe w pojeździe zmontowaną modlitwę do Św Krzysztofa w ogóle nic nie powinni robić. 

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafi90 napisał:

Więc skończ p i e r d o l i ć

Z kim Ty polemizujesz ?  Kuba, to kuba, i jak większość właścicieli, byle co zje, byle gdzie się wypróżni. Taki jest KWIAT WŁAŚCICIELI skp.  

 

14 godzin temu, pitermlody napisał:

 nie żartujcie

kuba, ja nie żartuję, a po takich wpisach, tylko mnie utwierdzasz, że mam rację.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolf napisał:

ale nie może być tak, że przegląd samochodu osobowego jest tańszy od przeglądu roweru. 🤪

Nie jest. Wszystko zależy czy ASO, czy warsztat niezależny. Jeśli chodzi o badania techniczne, to rowery im nie podlegają 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafi90 napisał:

Moja żona jest nauczycielka, i mimo że w przedszkolu, to jeszcze po pracy musi siedzieć prawie codziennie kilka godzin żeby przygotować się na drugi dzień

To gratuluję żony, że się jej chce. Ja mam w najbliższej rodzinie 2 nauczycieli i mam wrażenie, że ich "brak czasu po pracy" wynika głównie z ich braku samodyscypliny. Czy na zarobki mogą narzekać? Na pewno tak, tyle że np. brat pracuje non stop w 2-3 szkołach + jakieś wieczorówki (wszystko w wojewódzkim), więc siłą rzeczy ta 5/6 z przodu się uzbiera i nawet "parę" zł co miesiąc odłoży. Gdyby wrócił w rodzinne strony to by się porobił, a tyle by nie wyciągnął, o odkładaniu czegokolwiek nawet nie pomnę. Jeśli wgl znalazłby pracę w jakiejś szkole, bo tutaj każdy taki wakat jest obsadzony córkami: radnych, biznesmenów i innych lokalnych szarych eminencji...

Dlatego ja się bardzo cieszę, że nie dałem się namówić na żadne kursy pedagogiczne etc. Bo teraz przynajmniej idę do korpo-kołchozu na 8h, robię swoje bez większej presji. To co zrobię od projektu po gotowy produkt sprawdza i weryfikuje co najmniej kilka osób. Po 2 latach "wprawiania się" w nowy zawód znacząco przewyższyłem średnie oferowane wynagrodzenia na SKP, a jak pocisnę z nadgodzinami to netto wyciągnę blisko 2x tyle co średnio brutto pojawia się w ogłoszeniach o pracę na SKP. Bez dojazdów, bez użerania się z klientami, wioskowymi mędrcami, lawirowania między przepisami-klientem-pryncypałem etc. Ma być zrobione ekonomicznie, ale DOBRZE!!! A nie jak na SKP - jako tako na odwal się i maks. 15min. na samochód, bo inaczej się klienci niepokoją...

Także każdemu, kto ma taką możliwość i czuje, że wewnętrznie umiera każdego dnia pracy na SKP serdecznie polecam zmianę zawodu :OK:

Edytowane przez Czolgista
  • Polub 2
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czolgista napisał:

Także każdemu, kto ma taką możliwość i czuje, że wewnętrznie umiera każdego dnia pracy na SKP serdecznie polecam zmianę zawodu

Potwierdza się to co piszesz po przekroju wiekowym diagnostów. W grupie między 18 a 30 lat jest tylko 2 procent diagnostów a największa grupa to przedział między 50 a 65 lat, ludzie którzy systematycznie będą odchodzić na emeryturę. Więc widać, że nie ma napływu młodego narybku do zawodu. I trudno się temu dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że nie trzeba mieć studiów żeby dobrze zarabiać. Człowiek po zawodówce może zarobić 10 razy tyle ile mgr inż. Zdolność pozyskiwania pieniędzy i znajomość praw ekonomii nijak ma się do wykształcenia.

Nie jeden mgr inż może pozazdrościć zarobków np operatorowi specyficznego sprzętu, gdzie na kamieniołomach czy jakichś odwiertach np taki operator może zarobić 15-20 tyś/mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

na kamieniołomach czy jakichś odwiertach

prawdopodobnie w zarządzie dowolnej spółki skarbu państwa mniej się kurzy i pyli... a kasa sporo lepsza - a do tego potrzebne są tylko dwie rzeczy - kwit z wykształceniem wyższym (dowolnym)  oraz znajomości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki aż 1343 stacje zgłosiły się do darmowego sprawdzania ustawienia świateł, od najbliższej soboty. To jest co najmniej dwa razy więcej niż uczestniczyło w czerwcowym proteście zamykania SKP gdzie było około 500-700 SKP. Widać że SKP wolą za darmo sprawdzać światła w czynie społecznym niż protestować o podwyżki 😀

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 08:31, radekd2 napisał:

Trzeba było się uczyć i iść na nauczyciela. Byś nic nie robił i zarabiał duże pieniądze.

Żałuje do tej pory że nie wybrałem budżetówki za moich czasów to nauczyciele uczyli teraz tylko korepetycji udzielają a uczni mają gdzieś,dlaczego oni na korepetycjach nie mają kas fiskalnych a byle sprzedawca drobny na targowiskach musi mieć dalej nie zmieniam zdania że ta banda nierobów nazywanych nauczycielami to powinna zarabiać nie więcej jak najniższa krajowa pół roku mają wolnego a jak łaskawie są w szkole to góra od 8 do 12 i do domu banda nierobów i darmozjadów.

  • Nie lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pitermlody napisał:

Żałuje do tej pory że nie wybrałem budżetówki za moich czasów to nauczyciele uczyli teraz tylko korepetycji udzielają a uczni mają gdzieś,dlaczego oni na korepetycjach nie mają kas fiskalnych a byle sprzedawca drobny na targowiskach musi mieć dalej nie zmieniam zdania że ta banda nierobów nazywanych nauczycielami to powinna zarabiać nie więcej jak najniższa krajowa pół roku mają wolnego a jak łaskawie są w szkole to góra od 8 do 12 i do domu banda nierobów i darmozjadów.

Polska w pigułce. Szczucie jednych na drugich metodą na przetrwanie systemu.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.