Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem jak jest gdzie indziej ale łódzki WK wydając PC i próbne nr. nie zatrzymuje do depozytu zagranicznych dokumentów,tylko je stempluje swoimi pieczątkami i oddaje klientowi.

 

To łamie prawo. Nie stempluje się zagranicznego DR.

 

Może ktoś z WK się wypowie czy można wydać prawie puste PC ,czy system to puści

 

Można. Trzeba wpisać tylko masę własną, pojemność i rodzaj paliwa. Przy czym system puszcza pojemność i masę własną "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku DBT ustalenie danych jest to problem z ustaleniem podstawowych danych dotyczących zidentyfikowania pojazdu.

Więc jak można mówić o ustalaniu pozostałych danych. :shock:

 

Ale Marek - dając badanie z wynikiem N (okresowe) za brak tablic dajesz właśnie N za brak tablic - nie za kłopoty w identyfikacji :) Niestety kolego ale tu widzę klasyczny kozi róg.

 

michal ma rację - dla samego badania dodatkowego brak tablic nie jest przeszkodą.

 

Trochę jak z anglikiem - przyjadę tylko na ustalenie danych (masa własna, DMC, pojemność) - to co z tego, że kierownica po złej stronie, jak Ty tylko ustalenie robisz, a nie robisz dopuszczenia? możesz sobie tam w adnotacjach pisać co chcesz, ale ani nie dasz N, ani P przecież. Wydajesz zaświadczenie z danymi i tyle. Podstaw do domowy jego wydania brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łódzki WK wydając PC i próbne nr. nie zatrzymuje do depozytu zagranicznych dokumentów,tylko je stempluje swoimi pieczątkami i oddaje klientowi.

 

To po co klientowi polskie TR próbne jeśli ma zagraniczne... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o braku VIN, ale przecież brak tablic nie przeszkadza w identyfikacji pojazdu. Jest usterką, owszem, ale pojazd można zidentyfikować.

Nie no jasne!

Taki wyjątek od zasady, tj. od rozporządzenia...a co tam!

WK jednak od akcyzy i opłaty recyklingowej nie chce odstępować.

Ciekawe dlaczego?! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne!

Taki wyjątek od zasady, tj. od rozporządzenia...a co tam!

 

Jaki wyjątek?

 

Bądź konsekwentny i nie wykonuj też okresowego. Nie wykonuj go również z powodu jakiejkolwiek innej usterki istotnej, skoro jest to przeszkodą do wykonania badania.

 

Aby zarejestrować pojazd konieczne jest wyznaczenie terminu następnego badania ,a przy badaniu dodatkowym tego nie czynimy

 

Nie rozumiem - a co to ma do rzeczy? Badanie dodatkowe, o którym tu mowa, ma na celu ustalenie danych (bo bezprawnie żąda tego urząd celny czy skarbowy). Jasnym jest, że do rejestracji konieczne jest ważne badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To po co klientowi polskie TR próbne jeśli ma zagraniczne... :shock:

 

Raczej nie ma zagranicznych tablic,ale ma dowód zagraniczny.Na badaniu miałem nr.próbne i PC (polskie) i zagraniczny dowód który był ostemplowany pieczątką WK.

Opisywałem swój przypadek z jakim się spotkałem jeszcze przed wejściem nowego rozporządzenia.

Powiem tak nie jesteśmy przygotowani na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź konsekwentny i nie wykonuj też okresowego. Nie wykonuj go również z powodu jakiejkolwiek innej usterki istotnej, skoro jest to przeszkodą do wykonania badania.

Jest przeszkoda w identyfikacji pojazdu.

Jak można wykonać to badanie jeśli nie można wykonać zakresu tego badania:

"w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można wykonać to badanie jeśli nie można wykonać zakresu tego badania:

"w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia"?

 

Czyli okresowego, według Ciebie, też nie można wykonać.

 

Przemyśl to jeszcze na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem pierwszy raz "zerówkę" po nowemu łódzki WK

PC i tablice czerwone data pierwszej rejestracji tak jak w DR niemieckim, wpisany tylko VIN i rodzaj pojazdu reszta pól czysta, DR i tłumaczenie (inaczej nie chcą wydać PC) ostemplowane tzn. pojazd zarejestrowano itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można wykonać to badanie jeśli nie można wykonać zakresu tego badania:

"w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia"?

 

Czyli okresowego, według Ciebie, też nie można wykonać.

 

Przemyśl to jeszcze na spokojnie.

Dosyć ciekawe spostrzeżenie . Hipotetycznie przyjechał pojazd na okresowe BT , ma DR ale brak tablic rej .brak nr vin brak tabliczki znamionowej . Można odmówić badania ? Wynik badania wiadomo N , ale czy to ten pojazd z dow.rej. czy inny, co wpisaś w rubrykę z vin-em???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym bm sytuacji, w której pojazd faktycznie nie ma kompletnie żadnych cech identyfikacyjnych, od tej, gdzie nie ma tylko jednego konkretnego oznaczenia (tablic), ale pojazd ma nr VIN, TZ, więc stwierdzenie, że nie można go zidentyfikować jest raczej manipulacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię dodatkowe ustalenie danych + dip i wszyscy są zadowoleni łacznie z kontrolami tdt.

 

To proszę wyjaśnić po co wprowadzili te zmiany w 1pkt. zaświadczenia z BT :?:

 

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem pierwszy raz "zerówkę" po nowemu łódzki WK

PC i tablice czerwone data pierwszej rejestracji tak jak w DR niemieckim, wpisany tylko VIN i rodzaj pojazdu reszta pól czysta, DR i tłumaczenie (inaczej nie chcą wydać PC) ostemplowane tzn. pojazd zarejestrowano itd.

 

a powidzcie mi przypomnijcie bo do tej pory zawsze robilem przeglody w pl nie patrzac czy ma wazny zagraniczny czy nie..

mam z niemiec auto przeglad wazny do 08.2013 wiec nie musze pierwszego robic prawda?

ale te identyfikacje pewnie bym musial bo w nowym briefie nie ma np daty produkcji jest tylko I rejestracja..

i wtedy na identyfikacje podjezdzam z autem na lawecie nie mam tablic i jest ok tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie oczywiste, w aucie starszym niż 5 lat np musisz zrobić okresowe ,,,

 

Oj dobrze - nie mieszajmy. Wiadomym jest, że zasady uznawania zagranicznych badań są nieco skomplikowane, ale nie o to tu chodzi. Przyjmijmy, że badanie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie oczywiste, w aucie starszym niż 5 lat np musisz zrobić okresowe ,,,

 

Oj dobrze - nie mieszajmy. Wiadomym jest, że zasady uznawania zagranicznych badań są nieco skomplikowane, ale nie o to tu chodzi. Przyjmijmy, że badanie jest ważne.

 

nie znam sie dokladnie na tych przepisach - chodzi mi o to czy wtedy majac wazny tuv do 08.2013 omine wymaganie TR i czy taki przeglad tuv z zrobiona w pl na skp identyfikacja uznaja w wk ze jest tez wazny do 08.2013? tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wtedy majac wazny tuv do 08.2013 omine wymaganie TR

Nie ominiesz, ( przynajmniej na razie ) gdyż TR są potrzebne do identyfikacji a ta występuje również przy ustaleniu danych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wtedy majac wazny tuv do 08.2013 omine wymaganie TR

Nie ominiesz, ( przynajmniej na razie ) gdyż TR są potrzebne do identyfikacji a ta występuje również przy ustaleniu danych ,,,

 

no to sluchaj - nie mam mozliwosci w takiej sytuacji zarejestrowania auta z francji bo nie mam w ich dowodzie pojemnosci bez tego nie moge oplacic akcyzy a bez odprawy celnej i tlumaczen oraz wszystkich danych auta (ktore bym ustalil na identyfikacji) nie chca mi wydac PC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maros napisał/a:

czy wtedy majac wazny tuv do 08.2013 omine wymaganie TR

w/g mnie nie ominiesz,bo TUVmasz wazny przez 2 lata,a okr u nas jest na rok(z wyjątkami),czyli miałes wazne BT do 08.2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam mozliwosci w takiej sytuacji zarejestrowania auta z francji bo nie mam w ich dowodzie pojemnosci bez tego nie moge oplacic akcyzy a bez odprawy celnej i tlumaczen oraz wszystkich danych auta (ktore bym ustalil na identyfikacji) nie chca mi wydac PC!!!

Można inaczej, tz. wykomać okresowe z N bo brak tablic, jako załącznik dostaniesz DIP i masz już wszystkie dane potrzebne do rejestracji i UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.