Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

nie zarządałem od klienta badania doraźnego (uszkodzony reflektor i zderzak przód) na pokwitowaniu "uczestniczył w kolizji"

 

Jakie badanie wykonałeś za usterki czy pokolizyjne?

+

 

Uszkodzenie pokolizyjne pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie mnie dojechali na kontroli że nie zarządałem od klienta badania doraźnego (uszkodzony reflektor i zderzak przód) na pokwitowaniu "uczestniczył w kolizji" Pzdr

Jeśli nie miał uszkodzonych elementów nośnych konstrukcyjnych to mogłeś wykonać 2 X 4.1 za usterki. Wówczas nie musiałbyś wymagać badania doraźnego. Jeśli zrobiłeś 4.2 to pozamiatane.

Do tego jeszcze zabrałeś dochód panom z TDT a to największy grzech jaki może zrobić diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kminiorek,napisał

na pokwitowaniu "uczestniczył w kolizji"

Jeśli nie miał uszkodzonych elementów nośnych konstrukcyjnych to mogłeś wykonać 2 X 4.1 za usterki.
a skąd mam wiedzieć w/g takiego pokwitowania co było uszkodzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Oględziny ( nie da się tak naprawić elementów nośnych konstrukcyjnych by świeżo po naprawie nie było tego widać )

2. Protokół szkody ( jak klient chce taniej i łatwiej nich dostarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki wszystkim za pomoc, wygląda na to ze nie będzie sądu ale może ci jedna z drugim życie "skomplikować" Najlepiej zabrać uprawnienia.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich

Pierwszy post na tym forum :)

mam pytanie czy konieczne jest badanie doraźne zbiornika gazowego (ważne jeszcze 8 lat) po zatrzymaniu dowodu: "Uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia drogowego w/w pojazdu" Uwagi o warunkach używania pojazdu- zjazd na lawecie.

Zanim auto zostało zabrane, policja dostała zgłoszenie i radiowóz przyjechał do zdarzenia. Info od policjantów na miejscu że gdyby nie fakt zgłoszenia zdarzenia na policje, to nawet jeśli przejeżdżali by obok to nie było by mandatu i zabranego dowodu. Auto nie brało udziału w kolizji z innym samochodem - zjechało do rowu...

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie brało udziału w kolizji z innym samochodem - zjechało do rowu...

Pozdrawiam

Tomek

--

jak to rozumieć ;Uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia drogowego w/w pojazdu--

jeśli tak jak się czyta to moim skromnym zdaniem bym nie żądał ponownego[ tzn.nowego] TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzenia drogowego w/w pojazdu-

Jak dla mnie to jest kolizja lub wypadek i dozór doraźny jest w tym przypadku wymagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak jak się czyta to moim skromnym zdaniem bym nie żądał ponownego[ tzn.nowego] TDT.
to może przeczytaj to po mojemu:
Auto nie brało udziału w kolizji z innym samochodem - zjechało do rowu...
i trzy razy "koziołkowało" - pewnie tylko "lampa" się stłukła (nie mylić z samochodową) :evil:

 

Nie zapominaj też o:

Uwagi o warunkach używania pojazdu- zjazd na lawecie.

pewnie auto samo wyjechało by z rowu gdyby nie oni........

Info od policjantów na miejscu że gdyby nie fakt zgłoszenia zdarzenia na policje, to nawet jeśli przejeżdżaliby obok
Pewnie miało być "to nawet nie przejeżdżali by obok"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz czarno wszystko widzicie.

 

[ Dodano: 03-05-2015, 22:04 ]

tak 3 razy koziolkowało raz uderzyło w pień drzewa a kierowca rozpadł się na 4 strony swiata i samochód wraz kierowcą poszedł na lawete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Widzę że co niektórzy lubią drzeć łacha i wiedzą lepiej co się wydarzyło no cóż... to jest Polska i ekspertów nie brakuje.

Policja zabierze dowód właśnie za zbitą lampę samochodową!!!

Policjant powiedział wyraźnie gdyby nie wezwanie które dostali to patrolując ulice mieli by gdzieś to auto, może ktoś tak zaparkował i im nic do tego. Tylko wezwanie zmienia postać rzeczy i zabrany dowód.

Pytam bo kiedy pół roku temu "babcia" wjechała mi w auto rozwaliła przedni błotnik i lampę robiłem dozór zbiornika.

Teraz kiedy ja rozwaliłem lampę to znowu muszę zapłacić za dozór zbiornika.

Znalazłem na forum pismo z MTBiGM do Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów gdzie jasno pisze ze w takich przypadkach nie ma konieczności robienia tych badań... i z tym papierem już pół roku temu była szansa żeby 300zł zostało w kieszeni...

Zbiorniki gazowe po wypadku.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeek, nie rozumiesz jednej rzeczy. Po pierwsze policjant na drodze nie jest w stanie określić jak rozległe są uszkodzenia pojazdu, który leżał w rowie. Druga sprawa to my diagności widzimy pojazd po naprawie i jedynym dokumentem, na którym możemy się opierać jest pokwitowanie z policji za zatrzymany DR. W związku z powyższym żądanie protokołu z badania doraźnego zbiornika jest jak najbardziej na miejscu. A pisemka nieistniejącego ministerstwa, które zresztą było autorem zapisu odnośnie badania doraźnego jest, jakby Ci tu najlepiej ubrać w słowa, mało istotne. A sarkazm jakim popisał się ketiw wynika z tego co wie z doświadczenia. Przykładowo, przyjeżdża klient z zatrzymanym DR za kolizję i mówi, że tylko lampa, maska i zderzak były wymienione, a okazuje się, że tak zupełnie przy okazji prostowane były podłużnice. No bo nie były wymienione, tylko "lekko" wyprostowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum pismo z MTBiGM do Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów

Nie zauważyłeś jednak, iż pismo to, jako że datowane przed wejściem zapisu o badaniu doraźnym zbiornika nie może tu być brane pod uwagę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego na 'siłę" chcemy iść klientowi na rękę

POKWITOWANIE:

Kolizja ,zdarzenie drogowe, uczestniczył w .. - dozór doraźny - 94

Np - uszkodzona lampa i " czysto" - za 20 i bez doraźnego

Nie zauważyłeś jednak, iż pismo to, jako że datowane przed wejściem zapisu o badaniu doraźnym zbiornika nie może tu być brane pod uwagę,,

Jak pisze JANUSZ60, Trzeba patrzeć na daty pism a nie podpierać się "historią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POKWITOWANIE:

Np - uszkodzona lampa i " czysto" - za 20 i bez doraźnego

-

 

ale to też Badanie Techniczne ---§ 6.ust.7 i Załącznik nr 2/Dział I/Tabela/1.4. Jak bez dorażnego -podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pan Rygas jest liderem w pisaniu takich bubli "dziennikarskich". Ale mamy wolność słowa, więc można każdego babola puścić w eter bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy wolność słowa

 

Panie Paweł Rygas zdecyduj się na coś-albo

"Badanie zbiornika polega na jego demontażu, przedstawiciele UDT sprawdzają wówczas jego szczelność."

 

albo

"Z lawety wypadałoby również skorzystać udając się pojazdem do przedstawicielstwa Technicznego Dozoru Technicznego,"

 

albo

"dla przedstawicieli Transportowego Dozoru Technicznego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.