Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Napisane było, że wgnieciony.

To faktycznie trafiony argument, by nie został ponownie zamontowany ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane było, że wgnieciony.

To faktycznie trafiony argument, by nie został ponownie zamontowany ,,,

no oczywiście bo pojemność jego zmieniła się tzn. zmniejszyła i powstała niezgodność :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane było, że wgnieciony.
To faktycznie trafiony argument, by nie został ponownie zamontowany ,,,

- może mają swoje usterki drobne przez istotne →

3. Zbiorniki LPG, CNG, LNG i wodoru zamontowane w pojazdach lub statkach żeglugi śródlądowej, które uczestniczyły w wypadku lub uległy awarii, powinny być wymontowane i zgłoszone przez eksploatującego do badania doraźnego.

Do dalszej eksploatacji mogą być dopuszczone zbiorniki, które nie wykazują śladów odkształceń lub innych uszkodzeń mechanicznych oraz przeszły z wynikiem pozytywnym badania przeprowadzone przez TDT.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałeś już wgnieciony zbiornik, bo ja nie ,,,

Ja też nie a widziałem kilka rozbitych samochodów z tyłu ze zbiornikami we wnęce koła zapasowego i w każdym przypadku odkształcało się nadwozie a zbiornik nie, co najwyżej ulegał zakleszczeniu i trudno było go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak się okazuje, nie wszyscy wymagają protokołu z badania z datą późniejszą,

Zle powiedziane, bo brawie nikt takowego nie wymaga :(

Sami widzicie, przepisy swoje a życie swoje. Po co zatem tworzyć durne przepisy, skoro w momencie ich ukazania wiadomo było, iż nie będą przestrzegane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, nie wszyscy wymagają protokołu z badania z datą późniejszą,

 

No ja wymagam i dlatego pokolizyjnych z gazem mam tyle co nic, bo u "kolegów" nie chcą badania doraźnego zbiornika :) Tylko co począć jak klient wymieni zbiornik a data i tak jest wcześniejsza jak pokwitowanie a zbiornik jakby nie patrzeć jest wymieniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wymagam

Ja też, ale żadna to satysfakcja, bo jak pod koniec 2012 dałem dwie N-ki to ani tamci nie wrócili ani nowych nie mam,,,

Tylko co począć jak klient wymieni zbiornik

Walczyć o zmianę durnych przepisów, póki jest okazja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U NAS SIĘ PRZYJĘŁO

 

Z tego co piszesz to u Ciebie dużo mądrych rzeczy się przyjęło i wszystkie SKP robią mniej więcej tak samo, znaczy macie w miarę normalnie nie tak jak u mnie co z tego że ja coś tam wymagam jak innym diagnostom nawet z "budy się nie chce wyjść żeby przegląd zrobić" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u mnie co z tego że ja coś tam wymagam jak innym diagnostom nawet z "budy się nie chce wyjść żeby przegląd zrobić"
dziwisz się??

Qnick: Skąd: z piekła rodem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to WK, nie sprawdzają zaświadczeń

 

WK i TDT ogólnie ma to gdzieś :razz::razz::razz: a na kontroli kiedyś u mnie zauważyli że mamy dużo negatywów i stwierdzili że do nas to chyba te gorsze auta jeżdżą i dlatego jest N'ek :lol::lol: bo innych jest znacznie mniej badań zakończonych wynikiem negatywnym :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to u Ciebie dużo mądrych rzeczy się przyjęło

 

To za sprawą pani Naczelnik WK (ukończyła wydział prawniczy) i nadzorującego SKP, który przepisy śledzi na bieżąco i otwarty jest na wszelkiego typu sugestie ale zarazem wymaga ich stosowania wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Podłącze się pod temat – samochód z LPG

zatrzymany DR powód:

„132.1.1a PRD uszkodzenia po zdarzeniu drogowym w tym zbite prawe przednie oświetlenie”

 

Zarządzam skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne z powodu:

art 81 ust. 11 pkt. 1 PRD

 

uszkodzony przód, brak uszkodzeń instalacji lpg - jak to interpretować? Jest konieczność badania doraźnego butli w TDT jeśli policja podała jako powód art. 81 ust 11 a nie 12?

Czy dobrze rozumiem, że ma tu zastosowanie zwykłe badanie dodatkowe bez konieczności wożenia butli do TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest konieczność badania doraźnego butli w TDT jeśli policja podała jako powód art. 81 ust 11 a nie 12

Literalnie tak, choć różnie jest to interpretowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzam skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne z powodu:

art 81 ust. 11 pkt. 1 PRD

 

A dokładnie powinno być

- art 81 ust.11 pkt.1a

lub

-art 81 ust.11 pkt.1b

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenia po zdarzeniu drogowym w tym zbite prawe przednie oświetlenie”
policjant na miejscu zdarzenia wypisał elementy uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego, które są widoczne przy ogólnych oględzinach. W celu stwierdzenia czy w pojeździe nie zostało uszkodzonych więcej podzespołów w tym elementy nośne konstrukcji skierował pojazd na badanie dodatkowe. Jak dla mnie, podkreślam wg. mojej opinii w przypadku takiego skierowania oraz tekstem zaznaczonym w cytacie najpierw badanie doraźne zbiornika.

 

i zgadzam się z Grzesiem, że

A dokładnie powinno być

- art 81 ust.11 pkt.1a

lub

-art 81 ust.11 pkt.1b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.