Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżeli mogę się wtrącić, to np. egzaminatorzy oblewają na egzaminie, jeżeli w pkt.2 się nie wpisze, że usterki usunięto. Ja mam zdanie, że w tym przypadku wpisałbym w pkt. 1 nr. zbiornika, ważność, nr. protokołu i decyzji dla LPG, a w pkt. 2 ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego, uszkodzenia usunięto. Tak, doradzał mi również Grzegorz Łódź.

Niedługo, będę robił takie badanie własnego samochodu to powiem, jak robią u nas w mieście :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli mogę się wtrącić, to np. egzaminatorzy oblewają na egzaminie, jeżeli w pkt.2 się nie wpisze, że usterki usunięto. Ja mam zdanie, że w tym przypadku wpisałbym w pkt. 1 nr. zbiornika, ważność, nr. protokołu i decyzji dla LPG, a w pkt. 2 ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego, uszkodzenia usunięto. Tak, doradzał mi również Grzegorz Łódź.

Niedługo, będę robił takie badanie własnego samochodu to powiem, jak robią u nas w mieście :-D.

Raczej na odwrót. Pkt. 1 to uwagi, a pkt. 2 warunki dodatkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uwagi*****

Pod piątą gwiazdką w objaśnieniach wymienili protokół i decyzję, to jak beton piszę... "protokół nr / decyzja nr z dnia ważna do dnia..."

2. Pojazd (nie)****** odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

Pod szóśtą gwiazdką "HAK", "GAZ...", "TAXI", "L", jakiś "VAT", hydrauliczną rampę / podest... i co tam jeszcze z papierami ma.

 

Kłopot chyba jest w formacie A-4, który pozbywa zaświadczenie strony numer 2.

Poza tym ważniejszym jest, aby odpowiednie "ptaszki" poodhaczać, coby te warunki i inne sprawy w rejestrze zapisać, a i tak debeściarski program po swojemu w punkcie 1 to upycha. :evil:

Prościej - druga strona tylko "UWAGI" powinna zawierać.

Jakoś tak jak niżej poddaję ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Czy w przypadku badania 6.9b, również należy żądać nowego dozoru?

Według mnie tak,ponieważ:

dz.u.poz 996

 

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów, w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

Załącznik nr 2

Dział I Tabela: przedmiot i zakres badania, czynności kontrolne, metody oceny stanu technicznego pojazdu oraz usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezgodny z warunkami technicznymi

 

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego. Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A co wtedy gdy pojazd ma zabrany dowód rejestracyjny przez Policję z powodu kolizji drogowej i ma GAZ i po kolizji wymienił butle na nową , ale butla jest z 28 kwietnia 2014 a kolizja była 05 maja 2014 ::?::?::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.
Ale ma fakturę montażu po dacie kolizji i ma te starą butle i dokumęty

- tu na bank nie idzie o fakturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tu na bank nie idzie o fakturę!

O fakturę też, ale tę wystawioną przez TDT za badanie doraźne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirona zawieja, przecież jest jasno napisane

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu/Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego./Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie/UI
I póki co to nas obowiązuje, chociażby było nielogiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale butla jest nowa i ma nową decyzje TDT

- i jak decyzja na nowy zbiornik byłaby datowana po zdarzeniu - byłoby okej (według mnie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak decyzja na nowy zbiornik byłaby datowana po zdarzeniu - byłoby okej (według mnie)
Nie wiem jak wy ale ja spotkałem sie z faktem takim ze data protokółu i decyzja na uzytkowanie nowego zbiornika była wydana duzo wcześniej niz data jego faktycznego montazu... :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja spotkałem sie z faktem takim ze data protokółu i decyzja na uzytkowanie nowego zbiornika była wydana duzo wcześniej niz data jego faktycznego montazu... :cool:

- "Powrót do Przyszłości"

- no można spotkać, czemu nie, różne cuda przecież...

- ale nie istnieje coś takiego jak protokół/decyzja na "faktyczny montaż"/zakup...

- po jakimś czasie kto i co będzie pamiętał kiedy kupował, kiedy wymieniał, kiedy montował...

- podczas badania diagnosta jakim dokumentem się posługiwał, gdy przepis jasno stanowi - "po"

- a w rejestrze stacji zostanie "data przeprowadzonego badania / data dopuszczenia urządzenia" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wpis w uwagach w zaświadczeniu

 

A może uprawnienia chcesz stracić 8)

 

Paprock napisał/a:

gdy przepis jasno stanowi - "po"

I nie ma innej opcji.

 

i nie szukajmy sobie problemów chcąc "dogodzić" klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie szukajmy sobie problemów chcąc "dogodzić" klientowi.

Ale tak btw. to klienci zostali tym przepisem nieźle załatwieni :o

W takiej sytuacji nie mogą nawet wymienić zbiornika na nowy, jeśli ma on zbyt stary protokół TDT. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś "zielony" odszukałby mój post gdzie pisałem że na nowy zbiornik trzeba by robić ponowny dozór itp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś "zielony" odszukałby mój post gdzie pisałem że na nowy zbiornik trzeba by robić ponowny dozór itp. :lol:

 

"Zieloni" twierdzą, że opcja "szukaj" ponoć, nie boli... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zieloni" twierdzą, że opcja "szukaj" ponoć, nie boli... :x

Ale raz mogą pomóc starszemu człowiekowi. :lol:

 

[ Dodano: 29-05-2014, 22:11 ]

:lol: "Zieloni" niech nie szukają bo nie znajdą. Nie na tym forum było .

 

14 Październik 2013

No ta ja jeszcze z innej strony .Auto miało uszkodzony(wgnieciony) zbiornik , nie ma co jechać do TDT bo nawet nie zaczną badania .

Klient kupuje nowy zbiornik , tylko konia z rzędem temu kto znajdzie u montażysty zbiornik ze zrobionym dozorem po dacie kolizji(przeważnie mają parę miesięcy) .

Ale gdyby nawet , to literalnie ma być dozór doraźny .

Czyli trzeba kupić nowy zbiornik i zasuwać na badanie doraźne. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.