Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko cacy, ale jeśli nie możesz na skierowaniu z policji to niech WK da skierowanie do PC

 

A to na jakiej podstawie WK miałby wydać skierowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na jakiej podstawie WK miałby wydać skierowanie?
Przecież pisze, że miał tez pokwitowanie, na którym miał też skierowanie jak mniemam... To co jeszcze niby z WK??

Wybaczcie, ale ja Was Obu uważam za poważnych "gości" ,,,

Powiedzcie mi zatem, na jakiej podstawie ???

 

w naszym WK nie honorują powypadkowych na skierowaniu od policji tylko na PC

No chyba, że nie czytaliście tego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoned44 napisał/a: w naszym WK nie honorują powypadkowych na skierowaniu od policji tylko na PC

 

No chyba, że nie czytaliście tego ,,,

 

Jak można nie "honorować" skierowania od Policji toż to normalnie brak zaufania do organów Państwa, a naczelnik WK pewnie to jakiś wywrotowiec skoro nawet Policji nie wierzy :evil::evil:

 

A swoją drogą niezłe jaja jak wystawili mu PC to powinni zabrać pokwitowanie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale ja Was Obu uważam za poważnych "gości" ,,,

 

Ja Ciebie też, więc nie rozumiem o co pytasz - bo to są dwie osobne kwestie:

1. Skierowanie jako takie jest podstawą do wykonania badania dodatkowego w ogóle - czyli wyznacznikiem tego jakie badanie i czy w ogóle wykonać

2. Kwestia PC to sprawa tego co pojazd powinien w trakcie badania mieć, jak go identyfikować itd.

 

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego!! To że pojazd ma PC nie jest równoznaczne z tym, że WK taki pojazd na badanie kieruje!! PC to nie skierowanie!!

 

U nas badania robi się bez PC w takich przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle abstrahując przewrotnie zapytam:

 

Rozpatrywaliście przypadki w których był zatrzymany dowód rej za uszkodzenia powypadkowe/pokolizyjne itp -> skierowanie. a ciekawi mnie jak byście postąpili w przypadku gdy trafi do was gość i w np. umowie k-s wpisał sobie uszkodzenia np błotnik lampa itp (licząc na obniżenie podatku w US) a WK wymaga do rejestracji badania powypadkowego. :x

 

Albo jeśli trafia do was pojazd po uszkodzeniach pokolizyjnych z kompletem dokumentów od instalacji lpg (wyciąg, dec TDT, faktura) oraz dec TDT na następny wymieniony po kolizji zbiornik ale dec. wydana wiadomo przed kolizją ? :cool:

1.4 Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

Tak literalnie stosując ten zapis to ani nie zatrzymano DR w takich przypadkach, ani też nie było skierowania na badanie :P o i przy okazji jeszcze jeden przypadek mi wyszedł:

Wykonując np OBT w samochodzie z inst. gaz stwierdzacie uszkodzenia pokolizyjne...

PS

Mimo pory oraz ilości chmielu nie mogłem się powstrzymać :-P żeby o tym nie wspomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pojazd ma PC nie jest równoznaczne z tym, że WK taki pojazd na badanie kieruje!! PC to nie skierowanie!!

Tu akurat się zgadzamy, chodziło mi o to, że skoro WK nie respektuje badania dodatkowego na skierowanie z policji to powinien wydać swoje skierowanie oprócz PC, ale być może Stoned44 nie zrozumiał intencji swego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawi mnie jak byście postąpili w przypadku gdy trafi do was gość i w np. umowie k-s wpisał sobie uszkodzenia np błotnik lampa itp (licząc na obniżenie podatku w US) a WK wymaga do rejestracji badania powypadkowego.

 

Normalnie, skoro WK nie chce zarejestrować to niech da skierowanie na badanie w razie uzasadnionego przypuszczenia że pojazd zagraża, lub nawet bez skierowania przyjedzie klient powie że chce badanie i mu zrobię za 94 zł. Miałem kiedyś takiego gościa który chciał zaoszczędzić na opłatach i wpisali jakieś usterki do umowy k-s pojazdu. Podatku zapłacił mniej ale musiał dodatkowo kupić sobie PC i czerwone tablice i zrobić DB za 94 zł i mu taniej wyszło :cool::cool::cool: a zły był na siebie podczas badania :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat się zgadzamy, chodziło mi o to, że skoro WK nie respektuje badania dodatkowego na skierowanie z policji to powinien wydać swoje skierowanie oprócz PC

 

Tutaj nie ma podstawy prawnej żeby WK wydał "swoje skierowanie".

 

Normalnie, skoro WK nie chce zarejestrować to niech da skierowanie na badanie w razie uzasadnionego przypuszczenia że pojazd zagraża,

 

Nie ma podstawy prawnej skierowania przez WK w razie uzasadnionego przypuszczenia. Jedyną podstawą jest to, że z dokumentów wymaganych do rejestracji wynika, że pojazd uczestniczył w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną podstawą jest to, że z dokumentów wymaganych do rejestracji wynika, że pojazd uczestniczył w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska.

 

No skoro w umowie kupna jest mowa o uszkodzeniach to chyba jest podstawa do wydania skierowania.

 

[ Dodano: 25-11-2012, 15:56 ]

a ja jak zwykle abstrahując przewrotnie zapytam:

 

Albo jeśli trafia do was pojazd po uszkodzeniach pokolizyjnych z kompletem dokumentów od instalacji lpg (wyciąg, dec TDT, faktura) oraz dec TDT na następny wymieniony po kolizji zbiornik ale dec. wydana wiadomo przed kolizją ? :cool:

 

Ciekawa sytuacja, może pomocny byłby rachunek za montaż wystawiony po dacie kolizji ale nie mamy prawa takiego żądać, literalnie biorąc przepis to nie da się przepchnąć takiego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro w umowie kupna jest mowa o uszkodzeniach to chyba jest podstawa do wydania skierowania.

 

Ale nie oznacza to automatycznie, że pojazd uczestniczył w wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oznacza to automatycznie

 

W zależności pewnie od tego co jest tam wpisane. Ja miałem klienta który miał wpisany uszkodzoną szybę czołową i uszk. silnik i Pani go posłała na badanie z ustnym skierowaniem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - Ty ciągle tego nie rozumiesz.

OK - WK nie uznaje badania na skierowaniu, ale tylko w kontekście tego, że skierowanie nie jest dokumentem na podstawie którego można prawnie wykonać pewne czynności związane z badaniem (identyfikacja), a nie kwestionuje słuszności i celowości wydania samego skierowania przez OKRD. Rozumiesz tą różnicę??

WK twierdzi zatem, że takie badanie można wykonać tylko z PC, ale jedyną przesłanką do wykonania takiego badania (przesłanką - a nie dokumentami z którymi na stacje nalezy się zgłosić) jest SKIEROWANIE z Policji.

No już inaczej nie umiem tego tłumaczyć.

 

WK nie jest władne kierować pojazdów uczestniczących w wypadku na badanie - poza jednym wyjątkiem - jeśli z dokumentów do rejestracji to wynika (czyli na umowie k-s jest informacja o uczestnictwie w wypadku). O badanie powypadkowe NIE MOŻE tez wnioskować sam klient!! TO WAŻNE - tak stanowią przepisy!

 

WK od dość dawna nie może tez kierować pojazdów na SKP, w razie uzasadnionego przypuszczenia, że nie spełnia warunków technicznych - nawet jeśli z dokumentów to wynika. Czyli jeśli klient wpisze na umowie całą masę uszkodzeń - to o ile nie poda lub z opisu nie wynika wprost, że to uszkodzenia powypadkowe to brak podstaw do skierowania na badanie!!! Było to już naprawdę wiele razy tu powtarzane!!

 

Na dzień dzisiejszy stan techniczny pojazdów nie może być kwestionowany przez WK w trakcie rejestracji (z wyjątkiem owych powypadkowych no i tych co naruszają ochronę środowiska). Możesz podejść do okienka i powiedzieć wprost - szyba pęknięta, klocki zużyte, progi przegniłe, rama pęknięta itd. a pojazd i tak musi być zarejestrowany. Pracownik WK kierujący na badanie w takim wypadku NIE ZNA SIĘ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie uznaje badania na skierowaniu, .... a nie kwestionuje słuszności i celowości wydania samego skierowania przez OKRD.

Jeśli jesteś pewien tego w tym przypadku ( i Stoned44 to miał na myśli ) to faktycznie zbędna nasza dyskusja, bo ja od początku zakładałem również taką możliwość,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czysto teoretycznie wydaje mi się że w przypadku gdy pojazd nie dostanie skierowania z WK, nie zostanie mu zabrany dowód a "pokolizyjność" wyjdzie np w trakcie OBT to zaczynam dochodzić do niepoważnego wniosku, że nie mamy formalnej podstawy prawnej domagać się doraźnej decyzji na urządzenie dozorowe jeśli oczywiście jest ważna zwykła decyzja na urządzenie :razz::shock::x

PS

Zakładam oczywiście, że wspominana pokolizyjność w żaden sposób nie jest związana z urządzeniem dozorowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez to jest jasne, skierowanie to skierowanie. PC to PC. Identyfikacje przy powypadkowym trzeba zrobić. Skierowanie do tego nie wystarczy. Tylko, że nasz WK uważa, chyba, że PC jest równoznaczne ze skierowaniem. Pobierają za to 62 zl, zabierają tabilce w depozyt i wydają tymczasowe.

Rodzi się kolejne pytanie. Gdy zrobię badanie na tymczasowych i gdy stwierdzę żę ustała przyczyna zatrzymania DR. Co wtedy gdy pacjent przyjedzie do mnie z dowodem po wpis a tym inny numer rejestracyjny. W świetle naszych przepisów to już nie jest ten sam pojazd co przed badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na skierowaniu numer rejestracyjny z DR, numery rejestracyjne z PC. Masło maślane.

 

"Gdy zrobię badanie na tymczasowych i gdy stwierdzę żę ustała przyczyna zatrzymania DR. Co wtedy gdy pacjent przyjedzie do mnie z dowodem po wpis a tym inny numer rejestracyjny. W świetle naszych przepisów to już nie jest ten sam pojazd co przed badaniem"

 

Chodzi o sytuację gdy nie ma ważnego badanie technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd identyfijuesz głównie po nr Podwozia. Nr rej z pozwolenia czasowego służy przede wszystkim do

Porównania zapisów

w dowodzie rejestracyjnym

(pozwoleniu czasowym) ze

stanem faktycznym lub ustalenie

faktycznych danych pojazdu na

podstawie oględzin i badań.

Nr rej nie jest daną niezmienną, tak jak nr vin. Tak więc powinieneś wstęplować a w uwagach w systemie np podać właściwy stały nr rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O badanie powypadkowe NIE MOŻE tez wnioskować sam klient!!

Co powiesz o par.3ust1 pkt4. Facet ma umowę kupna i poprzedni właściciel wpisał ,że pojazd uczęstniczył w kolizji drogowej. Klien przyjechał i chce badanie powypadkowe.Po wyjechaniu ze stcji umowę może zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK - bo może nie wyraźnie to zaznaczyłem - w razie zapisu w dokumentach wymaganych do rejestracji to OK - i właściciel i WK może - ale musi być mowa o WYPADKU!! Uszkodzenia, zużycie itd. nie są podstawą do badania. Czyli jak policjant zatrzymuje za pękniętą szybę - ale po prostu pękniętą - nigdzie nie wskazuje, że to od wypadku to pęknięcie, albo odpowiednio właściciel sam na umowie wpisuje, że samochód z pękniętą szybą, niesprawnym oświetleniem i co tam jeszcze, to ani on sam nie może wnioskować o badanie dodatkowe w trybie art 81.11, ani WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz o par.3ust1 pkt4. Facet ma umowę kupna i poprzedni właściciel wpisał ,że pojazd uczęstniczył w kolizji drogowej. Klien przyjechał i chce badanie powypadkowe.Po wyjechaniu ze stcji umowę może zmienić .

To badanie wykonujesz na wniosek klienta. Wniosek= pismo o prośbę wykonania badania z załącznikiem (Xero) o wykonanie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dokonać badania butli w pojeździe, który brał udział w kolizji? Jakie są koszty takiego badania? Zbiornik sprawny, uszkodzony przód pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.