Skocz do zawartości

instalacja gazowa w badaniu powypadkowym od 08.10.2012


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie napisali, że uszkodzenia pokolizyjne, robiłbym usterki czy bez badania doraźnego zbiornika.

To akurat jest oczywiste, co robicie jeśli napisali ?

co robicie jak nie napisali "kolizja" ,a samochód z gazem??

 

jeszcze raz :-P

Skierowanie policji-"uszkodzony kierunkowskaz tył,ostre krawędzie",pojazd z gazem.

Czy żądacie poświadczenia TDT na zbiornik? i czy wpisujecie na zaświadczeniu w uwagach, że to pojazd z gazem i date ważności zbiornika?

..czy nic nie wpisujecie odnośnie gazu??

 

nie chodzi o badanie doraźne ,bo to jest przy "kolizyjnym"., tu mamy wyszczególnioną usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robicie jak nie napisali "kolizja" ,a samochód z gazem??
Usterki bez TDT-u (poz. 996 par. 3.1.1)
..czy nic nie wpisujecie odnośnie gazu??
Sprawdzam tylko usterki ze skierowania. Gazu nie tykam bo na jakiej postawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie tykam bo na jakiej postawie.

o to mi chodzi .... :)

a teraz :roll: ......

 

PoRD...

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

:/

Wynika z tego zapisu że przy każdym bt samochodu np.z gazem musimy żądać poświadczenia.

tak też zinterpretował to nasz WK:

...."W przywołanym przypadku, o możliwości przeprowadzenia nie tylko dodatkowego

badania technicznego „powypadkowego”, ale też każdego innego badania technicznego

pojazdu wyposażonego w urządzenie techniczne podlegające dozorowi technicznemu,

decyduje zasada wynikająca z zapisu art. 81 ust. 12 "....

 

Ja gazu tez nie tykam tylko wpisuje w uwagach: pojazd zasilany gazem i date ważności zbiornika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to by wskazywało, że jednak tykać muszę. W takim razie ugryźmy temat z innej strony. Czy pobierać opłatę za sprawdzenie dodatkowych warunków technicznych (poz. 1.15 tabeli opłat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego zapisu że przy każdym bt samochodu np.z gazem musimy żądać poświadczenia.

tak też zinterpretował to nasz WK:

Moim zdaniem słuszna interpretacja.

Czy pobierać opłatę za sprawdzenie dodatkowych warunków technicznych (poz. 1.15 tabeli opłat)?

dlaczego masz pobierać skoro:

może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.
skoro sprawdzasz tylko dokumenty od "gazu" i elementy uszkodzone wymienione w pokwitowaniu policji.

Wg. mnie : dokumenty: pokwitowanie policji; decyzja, protokół od "gazu".

Opłata: 20,00PLN za każdy wymieniony element nie więcej jednak niż 98,00PLN.

Jeżeli się mylę poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

A to Wy nie sprawdzacie protokołu na butlę :shock: przy dodatkowym :D

 

[ Dodano: 18-07-2013, 22:40 ]

i czy wpisujecie na zaświadczeniu w uwagach, że to pojazd z gazem i date ważności zbiornika?

 

Mam zamieścić w rejestrze a nie w uwagach :-P więc zamieszczam w rejestrze, na zaświadczeniu nie drukuję żadnych danych z protokołu TDT'u nawet dat :razz: jest tylko informacja że pojazd odpowiada dodatkowym war. tech. dla pojazdu zasilanego gazem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Wy nie sprawdzacie protokołu na butlę :shock: przy dodatkowym :D

 

Założę się że przy dodatkowym , gdzie będzie wpisana jedna usterka typu no nie wiem zbity kierunkowskaz czy też może opony o niewystarczającej rzeżbie bieżnika to większość nawet palcem nie tknie w kierunku protokołu TDT nie mówiąc już o samym sprawdzeniu butli :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego zapisu że przy każdym bt samochodu np.z gazem musimy żądać poświadczenia.

tak też zinterpretował to nasz WK:

 

I bardzo słusznie. ALE badania doraźnego żądamy tylko przy badaniu pokolizyjnym. Przy innych badaniach, w tym usterki, wystarcza standardowy kwit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania doraźnego żądamy tylko przy badaniu pokolizyjnym

Nie ulega.. :)

 

Przy innych badaniach, w tym usterki, wystarcza standardowy kwit...

 

zgadza się

 

Co, jak stwierdzamy że butla jest po terminie??

Odstępujemy od bt ,czy jak się klient upiera "N" ?

Drążę temat bo osobiście go przertabiałem(możecie się domyślać reakcji klienta) i ciekawi mnie Wasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstępujemy od bt ,czy jak się klient upiera "N" ?

 

Drążę temat bo osobiście go przertabiałem i ciekawi mnie Wasze zdanie

 

Ja bym odstąpił od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odstąpił od badania.

 

Też tak czynię.

 

jak się klient upiera "N" ?

 

Przy dodatkowym jakoś "N" nie bardzo pasuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodatkowym jakoś "N" nie bardzo pasuje

 

No to co zrobisz jak masz tylko dodatkowe wpisaną usterka w pokwitowanie a usterka nie usunięta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodatkowym jakoś "N" nie bardzo pasuje

 

Podejrzewam, ze Jacek "rozszerzył" zakres pytania do okresowego...

 

No to co zrobisz jak masz tylko dodatkowe wpisaną usterka w pokwitowanie a usterka nie usunięta :D

 

Możesz wystawić zaświadczenie gdzie w pkt drugim będzie pisało:

 

Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

 

 

Przecież zgodnie ze wzorem musisz ten punkt przy dodatkowym wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego zapisu że przy każdym bt samochodu np.z gazem musimy żądać poświadczenia.

tak też zinterpretował to nasz WK:

Moim zdaniem słuszna interpretacja.

Czy pobierać opłatę za sprawdzenie dodatkowych warunków technicznych (poz. 1.15 tabeli opłat)?

dlaczego masz pobierać skoro:

może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.
skoro sprawdzasz tylko dokumenty od "gazu" i elementy uszkodzone wymienione w pokwitowaniu policji.

Wg. mnie : dokumenty: pokwitowanie policji; decyzja, protokół od "gazu".

Opłata: 20,00PLN za każdy wymieniony element nie więcej jednak niż 98,00PLN.

Jeżeli się mylę poprawcie.

Jeśli mam napisać w zaświadczeniu, że pojazd spełnia warunki dla LPG to powinienem je sprawdzić, czyż nie tak? Druga sprawa to (teoretycznie) każde badanie powinno odbyć się na stanowisku pomiarowym. No to przynajmniej szczelność trzeba sprawdzić. A skoro potwierdzam poświadczenie to zbiornik też trzeba przepatrzeć. No i tak po nitce wyjdzie, że kłębek to zakres dodatkowych wymagań tech. dla pojazdu wyposażonego w instalację LPG, których sprawdzenie na SKP kosztuje 61 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pojazdu wyposażonego w instalację LPG, których sprawdzenie na SKP kosztuje 61 zł.

tzn. udzielasz rabatu ...

:?::!:

Tobie oczywiście :cool: Błąd wynika z tego, że najczęściej używam kwoty 161,- przy okazji BT z gazem :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodatkowym jakoś "N" nie bardzo pasuje

Możesz wystawić zaświadczenie gdzie w pkt drugim będzie pisało:

Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

Przecież zgodnie ze wzorem musisz ten punkt przy dodatkowym wypełnić.

 

To też jest ciekawe zagadnienie dlaczego mam wypełniać pkt. 2 zaświadczenia skoro on brzmi :

 

2. Pojazd (nie)****** odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. udzielasz rabatu ...
Jac 2PLN uważasz za rabat?? :P

zdecydowanie TAK :!:

 

można to nazwać też bonifikata, zniżka, opust, upust, przecena, obniżka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam wypełniać pkt. 2 zaświadczenia

 

Objaśnienia do zaświadczenia

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia do zaświadczenia

 

OK wszystko wiem, tylko dlaczego punkt 2 a nie pkt. 1. Uwagi, jak dla mnie jest to właściwsze miejsce na różnego wpisy typu : Usunięto przyczynę zatrzymania dowodu rejestracyjnego , czy usterki pokolizyjne usunięto

 

Pkt. 2 moim zdaniem powinien być zarezerwowany tylko na war. dodatkowe typu L, TAXI, ADR itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia do zaświadczenia

 

OK wszystko wiem, tylko dlaczego punkt 2 a nie pkt. 1. Uwagi, jak dla mnie jest to właściwsze miejsce na różnego wpisy typu : Usunięto przyczynę zatrzymania dowodu rejestracyjnego , czy usterki pokolizyjne usunięto

 

Pkt. 2 moim zdaniem powinien być zarezerwowany tylko na war. dodatkowe typu L, TAXI, ADR itp.

Powoli, wszystko się zgadza, na drugiej stronie w pkt1 wpisujesz uwagi typu "usunięto przyczynę" np., natomiast w pkt2 określasz jakim warunkom, dodatkowym, pojazd odpowiada lub nie, czyli "gaz, taxi" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Powoli, wszystko się zgadza, na drugiej stronie w pkt1 wpisujesz uwagi typu "usunięto przyczynę"

 

Chyba nie do końca zgodnie z objaśnieniami masz wpisać w pkt. 2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.