Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

"Funkcjonariusze ustalili, że w momencie wystawiania fikcyjnych zaświadczeń, pojazdy znajdowały się poza granicami naszego kraju. "Lewe" zaświadczenia wystawiono na ciągniki siodłowe, przeznaczone do przewozu materiałów niebezpiecznych"

Ciekawe jaka jest różnica między "lewym" zaświadczeniem a takim jakie się wystawia się po przeprowadzeniu badania technicznego :?

Może wystawione nie przez diagnostę tylko przez "lewego (fikcyjnego)"diagnostę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokuratura objęła dwóch pracowników policyjnym dozorem oraz zakazem wykonywania zawodu diagnosty. Natomiast wobec kierownika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

od razu z grubej rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a jak myślicie kto w tym przypadku odpowie za ten błąd

 

Analiza zapisów dowodu rejestracyjnego pojazdu wykazała, iż ostatni przegląd techniczny autokaru został wykonany w dniu 23.01.2012 r., a więc 18 miesięcy wcześniej. Dodatkowo stwierdzono, iż data kolejnego przeglądu technicznego została wyznaczona na lipiec 2013 r., zatem o 12 miesięcy później niż wynika to z obowiązujących w tym zakresie przepisów, zgodnie z którymi autobus poddany kontroli powinien przechodzić okresowe badania techniczne nie rzadziej niż co 6 miesięcy.

http://www.gitd.gov.pl/content/niebezpieczny-autokar-0

 

diagnosta który wyznaczył badanie na 18 miesięcy ,czy właściciel pojazdu który jeździł pojazdem mimo tego ,że może wiedział ,że przegląd autobusu wykonuje się co pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pomylił rok przy wpisywaniu

w rejestrze badań ma pewnie do 2012 07 23

 

Zdarza się ja bym diagnosty nie przekreślał, mi też się zdarzyło na szczęście tylko na zaświadczeniu jak podbijałem DR to już wpisałem poprawnie i poprawiłem rejestr. Dziwiłem się jak to przeszło w WK, też ktoś nie zauważył przy oddawaniu DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
A najlepsze jest to że diagności dostaną taką samą kare

 

Sorki, ale jakoś mi ich nie jest żal... sami są sobie winni... Mam nadzieję, że z łapówek starczy im na prawnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z łapówek starczy im na prawnika...
Jeżeli odkładali, od 2005 można niezłą sumkę pewnie odłożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kierowca jak i PRACODAWCA wiedząc w jakim stanie jest auto wypuszczają je na drogę ryzykując ...................500PLN i TYLE no i oczywiście zabrany DR

A diagnosta 5 lat zabrane uprawnienia , pozbawienie wolności .

 

Gdzie sprawiedliwość???? Przecież badanie to nie gwarancja że na okres roku wszystko będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnosta 5 lat zabrane uprawnienia
Tego to mi akurat nie żal. Pocztowcom mówimy stanowcze nie. Sam sobie naklepał te 5 latek.
500PLN i TYLE no i oczywiście zabrany DR
Tyle dostał kierowca. Pracodawca ma postępowanie, a to może się zakończyć nawet 10 tys. zł. kary za samą kontrolę drogową. Jak do tego dojdą inne uchybienia, to przedsiębiorca może dostać dodatkowo nawet 40 tys. zł. kary (w zależności od ilości zatrudnianych kierowców).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że diagności dostaną taką samą kare

 

Sorki, ale jakoś mi ich nie jest żal... sami są sobie winni... Mam nadzieję, że z łapówek starczy im na prawnika...

 

Nie wiem czy diagności dostaną taką samą karę, jak właściciel który to dopuszczał ŚWIADOMIE do ruchu i kierowca, który tym kierował. Ja bym nie wsiadł za kierownicę.

 

A co do stwierdzenia Psuja to mam nadzieję, że mu nie starczy, bo wtedy to boli.

 

Na koniec szkoda, że nikt nie widzi tu winy przede wszystkim właściciela, który na pewno zgotował los karny (nie wspominając o ich głupocie) dwojgu ludziom.

Jak ktoś napisał szkoda komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

W woj. Łódzkim 5 % diagnostów już w ten sposób odstrzelono. W promieniu 30 km od mojego miejsca zamieszkania nie znam stacji gdzie zrobi się badanie bez pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.