Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

Po twoim powyższym stwierdzeniu, mogę napisać tylko jedno.

Płaczesz, narzekasz, kombinujesz, a wszystko przecież powinno ci się należeć ...  normalnie jak madka z bomblem :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, narzekam bo przecież płacę podatki a rzeczywistość to  "Alternatywy 4" ...

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wksz2k napisał:

Ale Panowie czy nie uważacie to miało być wymierzone w przystosowywanie busów do przewozu osób, a przy okazji dotknęło samochody osobowe przerabiane tylko dla potrzeb podatkowych?

Wprowadzenie tych zmian było stopniowe i jednak trochę czasu trwało. 

11 godzin temu, wksz2k napisał:

Witam. Poczytałem trochę forum i zastanawia mnie sens tworzenia takich przepisów, wiadomo chodzi o $$$$.

Pamiętam jak dawno temu w jednym z tematów padło stwierdzenie, że dobrze że wprowadzono takie przepisy bo zrzuca to część odpowiedzialności z diagnosty.   

11 godzin temu, danielg539 napisał:

Ameryki nie odkryłeś, bo zdecydowana większość przepisów tworzona jest tak aby ich twórcom żyło się lepiej za pieniądze podatników, których się łoi na prawo i lewo a ciemny naród dalej głosuje na swych ciemiężców.

Nie wiem jak Ty ale ja uważam, że większe znaczenie ma dla mnie cena żywności niż np. kwestia czy zabudowę wykona porządny Mietek (partacza Mietka nie dopuszczam) czy ogromna firma wykonująca zabudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleję się do tematu : samochód ciężarowy  N1 AF , Toyota , 4 miejsca , 5 zablokowane podłokietnikiem i uciętym pasem. Z dokumentów ; pierwotna homologacja e*....... - M1 AF 5 osób , następnie  homologacja PL ... N1 AF . Czy przy zmianach no osobowy  , 5 osobowy musi być poświadczenie ? Czy wystarczy rachunek na demontaż kratki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że prawidłową klasyfikacją powinien być BB-VAN. Ponadto, przepisy mówią o nadwoziu rodzaju BB, a nie podrodzaju VAN (literalnie), więc można wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Obstawiam, że prawidłową klasyfikacją powinien być BB-VAN

To tylko domysły, gdyż nie wiemy o jakie auto chodzi ale np. Ople Astry były homologowane jako AF i to zarówno w homo I jak i II etapowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to auto to RAV 4  salon Polska , z ksero dokumentów :  pierwotnie  15.12.20.. r   M1 AF 5 osób  ; 17.12.20.. r zmiana homo na N1 AF - 4 osoby.

Ciągnąc po numerach homo wychodzi  tak samo , po E* .... osobowy  , po PL*.... cieżarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Znaczy się, że możesz zrobić zmiany bez oświadczenia.

Zmienia się też rodzaj pojazdu ... znów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Znaczy się, że możesz zrobić zmiany bez oświadczenia.

A co jeśli w homologacji AF, a w papierach z zagranicy (DR) VAN?

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rubryce ten VAN będzie wpisany? Jak tylko w nazwie to nie ma to znaczenia ale jak w podrodzaju to robi się pod górkę.

Godzinę temu, Mecher napisał:

Zmienia się też rodzaj pojazdu

Na zmianę rodzaju pojazdu oczywiście trzeba mieś oświadczenie ale ze zdobyciem takiego  oświadczenia nikt problemu nie będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielg539 napisał:

W jakiej rubryce ten VAN będzie wpisany? Jak tylko w nazwie to nie ma to znaczenia ale jak w podrodzaju to robi się pod górkę.

Jeszcze nie widziałem papierów, ale w dowodzie z Danii gdzieś ponoć stoi VAN i 2 miejsca, ale już w homologacji AF i 5 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie piszę o tej ravce 4 miejscowej o której tu wyżej wspominał ktoś, tylko tylko o innym aucie, które według dowodu z Danii było N1 2 miejscowym, gdzieś tam pisze że VAN (możliwe że w pozycji D.3), według homologacji M1 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I co z tego że w homo stoi AF skoro co innego w DR ?

I znów wracamy do

W dniu 25.07.2020 o 09:57, Mecher napisał:

Skoro w DR stoi N1 i 2 miejsca, znaczy że były dokonane zmiany, więc poprzednie homo na M1 przestało obowiązywać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze się pod temat.

Kupiłem renault trafic.poprzedni właściciel zmienił rodzaj pojazdu z ciężarowego 6miejsc na ciężarowy 3 miejsca.teraz chce wrócić do fabrycznej wersji czyli dołożyć tylną ławką i przerejestrowac na ciężarowy 6miejsc,jak wyszedł z fabryki.w wydziale komunikacji mają problem ,nie wiedzą jak to ugryźć.jestem w trakcie załatwiania duplikatu homologacji gdzie wyraźnie jest napisane 6miejsc. Ale czy to pomoże ?..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kopia homo. nic nie pomoże bo pojazd jest po zmianach konstrukcyjnych, homologacja straciła swoją ważność w chwili wprowadzenia tych zmian. Ma tu zastosowanie §9b rozporządzenia i pojazd powinien przejść badania w odpowiedniej jednostce. Nawet jeżeli miał fabryczne mocowania foteli to nie znaczy że po zamocowaniu siedzeń jest bezpieczny. Może być tak że wszystko będzie oryginale i prawidłowo złożone a może być też zbieranina przypadkowych części bo takie były pod ręką. Moja rada: sprzedać ten i kupić taki jak potrzeba nawet jeżeli  6 osobowy jest droższy to w sumie wyjdzie taniej i łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.