Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w samochodzie ciezarowym


norbert94

Rekomendowane odpowiedzi

A ile takich miejsc można tam upchnąć? Może da się i potrójną, a jak nie, to dwójkę pod ścianę plus drugą dwóję na przeciwko pod szybą, a schowek i pół parapetu wyciąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paprock napisał:

A ile takich miejsc można tam upchnąć? Może da się i potrójną, a jak nie, to dwójkę pod ścianę plus drugą dwóję na przeciwko pod szybą, a schowek i pół parapetu wyciąć.

Ale po co ten sarkazm. Przecież oczywistą jest sprawą, że w pojedynczej kabinie  z 2 miejscami siedzącymi w niektórych pojazdach można prawy fotel pojedynczy wymienić na podwójny i zwiększyć liczbę miejsc do 3. Co ma do tego schowek i parapet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za poduszkę jest negatyw przewidziany, a tu się pcha dodatkowe miejsca do siedzenia nie wiadomo po co, gdzie, jak i dlaczego. 

Też wiem, że są takie kabiny. Ale ta wiedza wynika z organoleptyki i sorry ale jest potwierdzona niczym. Tylko tym, co widziały moje gały.

A to, że taki fotel można wymienić, to w mojej opinii jest spekulowaniem. Liczy się papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

Liczy się papier.

W tym przypadku nie jest potrzebny. Wystarczy wiedza diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 9b

W samochodzie ciężarowym o maksymalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (kategorii N1)    i samochodzie ciężarowym o maksymalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony (kategorii N2) o nadwoziu rodzaju BB mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie liczby siedzeń, jeżeli pojazd spełnia wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. dla pojazdów kategorii N1, części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów i spełnione są wymagania techniczne dotyczące wytrzymałości siedzeń i ich mocowania, kotwiczenia pasów bezpieczeństwa, potwierdzone badaniami na zgodność z wymaganiami Regulaminów nr 14, 17 EKG ONZ, wykonanymi przez jednostkę uprawnioną. Siedzenia powinny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa spełniające wymagania Regulaminu nr 16 EKG ONZ; z zastrzeżeniem

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można czytać przepis " W samochodzie ciężarowym o maksymalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (kategorii N1 o nadwoziu rodzaju BB mogą".

 

Ponadto, czy zmienia się liczba siedzeń, czy tylko miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, markes30 napisał:

W tym przypadku nie jest potrzebny. Wystarczy wiedza diagnosty.

 

Ja bym powiedział, że w kultowych paragrafach przykład skrzyniowego nadwozia jest pominięty. A teraz proszę, co do wiedzy, to w jakim zakresie ten chłop o mocowaniu siedzeń cokolwiek wie?

 

Szacun Panowie Diagności! 

Naprawdę weźcie sobie do serca za przykład Pandę i Swifta gdzie spokojnie można piąty pas biodrowy dołożyć i na pięć osób przerobić, ale szczegóły wytrzymałościowe punktów mocowania dla konkretnych przeciążeń zna tylko producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

Można czytać przepis

Ale w zacytowanym przeze mnie pisze "i" więc jakby samochód ciężarowy do 3.5 tony jest tu opisany ogólnikowo bez rodzaju nadwozia . Dopiero dalej jest N2 BB

Mówie tu o 9b

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafi90 napisał:

Ale w zacytowanym przeze mnie pisze "i"

 

Dam Ci taki przykład z art. 78a PORD:

 
2. Wycofaniu czasowemu, na wniosek podmiotów, o których mowa w ust. 1, podlegają zarejestrowane:
1) samochody ciężarowe i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t;
 
Czyli według Twojego rozumowania wycofaniu podlegają wszystkie samochody ciężarowe bez względu na DMC, zgadza się?
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 minuty temu, markes30 napisał:

N1 i N2 mają być BB VAN by wymagać poświadczenia.

 

Pełna zgoda!

BB-VAN dotyczy 3,5 tony oraz 7,5 tony. Dotyczy obu.

Vide § 9d - autobus. No ze skrzyni raczej trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jak  "kupiłem rower i zeszyt bez okładek" to znaczy jaki rower kupiłem? też bez okładek ? A gdyby napisać "kupiłem rower i kupiłem zeszyt bez okładek lub" kupiłem: rower; zeszyt bez okładek"- to nikt by nie pytał:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nesiasps napisał:

to nikt by nie pytał:

Cała w tym sztuka by pisać takie prawo, któro trzeba interpretować. Nie może być prosto i łatwo i jednoznacznie, bo radcy prawni adwokaci czy sędziowie stracili by zajęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nesiasps napisał:

No tak - jak  "kupiłem rower i zeszyt bez okładek" to znaczy jaki rower kupiłem? 

 

O spójnikach już było: 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/8934-czarne-pończochy-lub-rajstopy-i-problemy-z-tym-związane/

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/8917-2014-wraca-vat-2/

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesiasps napisał:

No tak - jak  "kupiłem rower i zeszyt bez okładek" to znaczy jaki rower kupiłem?

Jak dla żony, to na pewno czerwony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nesiasps napisał:

No tak - jak  "kupiłem rower i zeszyt bez okładek" to znaczy jaki rower kupiłem?

Popsuty?

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oto papierek dziś klient dostał za ponad 2tys. Niby poświadczają  że coś im MI zezwolił ale na liście instytucji ich brak🤔

i jeszcze oświadczenie nie potwierdzenie.

skan1110045.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest producent pojazdów. Ten dokument nie spełnia wymagań par. 9i, bo nie jest to producent pojazdu podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby coś mają a jednak czegoś brak...No zobaczymy co dalej wyniknie,klient odesłany po prawidłowe Potwierdzenie.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercus ma z ministerstwa udzielone zezwolenie jakieś tam na przebudowe. Studiowałem temat jak w Sprinterze od nich nie grały dane. Tyle że to co wyżej trochę się rozmija z paragrafem 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.